Ugradnja hidro volana

Ipak je pumpa bila u mom slučaju. Gde da je šaljem na popravku? Čačak ili ima boljih opcija?
 
Zna li neko možda koje su razlike izmedju Perkins AD4.203 motora koji ide u npr. MF155, 165... i IMT M34T motora koji ej išao u IMT558 i 560? Komšija me zamolio da mu pomognem oko ugradnje servo volana u njegov MF155 i našao je ovaj komplet

https://www.olx.ba/artikal/27193320/hidraulicni-servo-hidro-volan-imt-558-542-539-560-549/#pitanja

i ovaj komplet

https://www.olx.ba/artikal/27515733/hidraulicni-servo-volan-mf-masey-ferguson-traktor-mase/

Sad, ovaj prvi paše na IMT558 i IMT560, bez prepravki kako kaže prodavac dok ovaj drugi paše na MF135, 240 i slične, isto bez prepravki. Sigurno znam da hidraulična pumpa koja ide na MF135 i 240 ne paše na MF155 no nisam siguran za ovu koja se nudi uz prvi komplet (za IMT560). Premišljam se da možda uzmemo ovaj komplet za MF135 i da jednostavno na pumpu umjesto zupčanika stavimo remenicu pošto pumpa ima ležaj unutra i može da podnese remenicu bez problema. CIjena za MF komplet je 550KM tj. oko 280 evra, za IMT komplet još ne znam cijenu.
 
Ovaj MF na kojem hoćemo da radimo servo nema na tom mjestu ništa, samo mali poklopac. Brine me izgled pumpe po slikama koje sam našao na netu, zupčanik na originalnoj pumpi djeluje dosta mali u odnosu na onaj sa slike na oglasu na PIK-u. Ovo dole je original MF pumpa.

search
2013-04-05_154641_pump.jpg


productMFPSP103C_fullsize.jpg
 
Jel moguće postaviti pumpu od FAP-a na IMT 560. 2 rupe pomoću kojih se pumpa prčvršćuje na kolenu su suprotne orjentacije. Ne znam da li se još nešto razlikije. Smer rotacije je isti.
url
 
I volan i pumpa su od velikog Ivekovog kombija.

Послато са SM-G386F уз помоћ Тапатока
 
Jel odgovara smer glave
Odgovara.
Spoj pumpe i kompresora smo uradili na principu gedore. Samo što smo po nagovoru lokalnog majstora umesto gedore stavili šraf sa imbus glavom. Navodno mnogo je bolje uzeti kvalitetan šraf nego kovanu gedoru. On od kako se bavi mehanikom imao je par slučajeva da gedora puke.
 
Sve je to lepo samo se meni desilo posle dva meseca da mi je obrijao maticu na kompresoru kao na strug da si je pustio. Posle toga prebacio pumpu na kaiš i eno je radi dve godine bez problema.
Neznam kog djavola mi je to trebalo valjda sam hteo da liči na fabrički a ljudi lepo napravili remenicu i kaiš :sta:
 
Nazad
Vrh