Ugradnja hidro volana

Vidis kako je svet mali. Jest da kvarimo temu samo da te pitam jos dali znas u Metkovicu deda Jovisu Sataric, unuka mu je udata za mog rodjenog brata.
 
Sta moze biti problem,i sad na ovim minusima a i inace izjutra kad upalim traktor volan se tesko vrti (sad na minusu skoro nikako) dok se traktor ne zagreje i onda radi dobro. Filter je nov,ostaje onda ili pumpa ili orbitrol?

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene je tako bilo kad je pregusto ulje. Dešavalo se kad sam u volanu imao hidraol al od kako je ATF nikad problema...
 
Taj filter sto si stavio nov, da li je on usisni na pumpi ili potisni? Sto kaze Bobo, gusto ulje i onda usisni filter ne moze da propusti dovoljno ulja do pumpe. Isti problem sam imao sa Riko grajferom posto nisam imao originalni usisni filter pa sam improvizovao nesto sto nije moglo najbolje da radi dok se ulje malo ne razbije.
 
Eh,ne znam,ispraticu cevi kad budem kuci. A da probam da izvadim filter da vidim dal ima razlike?
d8bc8abc3120f38ffcda31a61481ce39.jpg


Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Zna li neko dali se može na jednu hidro. pumpu spojiti i hidro.volan i da se može priključiti razvodnik za prednji utovarač?

Može, samo ti treba prioritetni ventil da volan uvijek ima prednost nad razvodnikom i nećeš moći u isto vrijeme skretati i podizati utovarivač npr... Zmaj kombajni imaju sve spojeno na jednu pumpu npr.
 
Tandem pumpa je u pitanju,jedna za hidraulik a druga za volan. Za hidraulik mogu da izmerim na izvodima a za volan nemam pojma gde da merim

Pardon,nasao sam gde...
 
Bobo a gdje se postavi taj ventil? A pumpa je (Prva Petoletka) a neznam koliko je jaka pošto ne mogu da nadjem, samo su napisani serijski brojevi. Dosad mi je utovarač priključen na traktorsku pumpu ali ona nekako slaba pa rekoh da ugradim ovu vanjsku a odma bi trebao i hidro.volan. Evo pumpe:

I dali bi bio dovoljan rezervoar za ulje od 13l?
 
Jaca punpa i da vidis kako moze. Napanjis ventil ogranicenja i cepaj. Samo sto ce ti malkice gusiti traktor. Losa rabota skroz

Imam na skipu volan spojen na glavnu pumpu. Pumpa je velika ko rukometna lopta, spojena direkt na radilicu i nema da išta guši motor dok podižem teret i skrećem u isto vrijeme... stariji zmajevi nisu mogli opće skretat i podizat heder u isto vrijeme dok noviji mogu bez brige...

Ide to bez brige sve al ako nemaš ispravan prioritetni i sigurnosni ventil onda si praviš probleme i kidaš pumpu a to nikako nije dobro.

Kićo dok je još imao 5136 imao problem s razvodnikom pa su mu navrnuli sigurnosni ventil do kraja i opet nije radilo kak treba i tek kasnije skuži da mu je sin pumpu kardana spojio na razvodnik od hidraulike. Spojio crijeva kako treba al ventil ostao dotegnut i kad je utovarivač došao u krajnju gornju točku, od prevelike sile otkinulo kajlu na pogonu pumpe... Tri puta u tjedan dana su polovili traktor zbog toga...
 
Pritisak proveren i u redu je,filter isto u redu,jedino sad ostaje orbitrol ? Ili moze jos nesto biti problem?

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Ima jos jedan veliki koji je za komplet ulje,ali nije ni on davno menjan

Poslato sa FRD-L09 uz pomoć Tapatoka
 
Nazad
Vrh