Ugradnja hidro volana

Bravo Putine! Taj je nego ja nesmem to da kažem odmah će da krene rasprava jel bolji ili nije, jel manje troši ili brže ore :ppozdrav:

Da se razumemo samo, ovde je samo motor od 558 ostalo je 533 80 godište skoro pa 539 sto bi rekao Torbica. Znači debela blokada i ostale kerefeke
 
Regulises ga odvrtanjem ili zavrtanjem ventila ogranicenja pritiska koji se nalazi ispod cepa u pumpi. Kad zatezes, povecavas izlazni pritisak a odvrtanjem ide obrnuto
 
Jel moze neko da mi kaze kako se povezuje orbitrol i pumpa volana, nisam siguran koja cev gde ide?
Da li gornja cev na orbitrolu do vozaca ide dole na pumpu a donja cev na orbitrolu do vozaca ide gore na pumpu?
Odnosi se na traktor IMT 577
 
Hvala, tako sam povezao ali zuji pumpa bas glasno. Volan radi normalno ali zujanje se cuje kad traktor prolazi ulicom.
Ulja ima, to sam proverio.
 
Skidao sam menjac pa sad kad sam sve sklopio prvo nije radio volan pa sam zamenuo creva i opet ne radi, onda sam skinuo pumpu i video da je kajla sjebana pa sam nju stavio i sad radi normalno volan ali zuji pumpa.
 
Meni se slično desilo prošle godine iz čistog mira tokom setve pšenice.Pumpa počela da se dere i zuji a posle određenog vremena je prestala.Rezultat je bio taj da je prosvirala oba semeringa i ulje završilo u karteru motora.Zamena semeringa je kratkoročno rešila problem jer je ubrzo opet prosvirala ali nije bilo pojave zujanja niti bilo kakvog drugog zvuka.Trebao sam da je nosim na pregled i remont ali sam rešio i uzeo novu pumpu.
 
I meni izbacuje semering cesto, zato sam sad odlucio kupiti novu pumpu, ali koju kupiti, ima raznih cena (9.500 Caproni Jusel) (10.500 RTD Bugarska) (15.500 Mikron Jusel) (24.000 Prva Petoletka Trstenik)
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam Mikronovu pumpu u Juselu.Cena je nešto malo ispod 20.000 a ona cena na sajtu ili je greška ili navlakuša.Uzeo sam je zbog toga što je komplet sa zupčanikom jer je na staroj oštećen a košta i on lepo.
 
Ja sam isao na jeftiniju varijantu, a koju morao bi da pogledam, uglavnom radi besprekorno 3-4god.

- - - - - - - - - -

Nego mene sad zdere ovaj mali ajnsang od svega 16cm hoda, po @bubu-ovom modelu klip od z142 i vrlo laka ugradnja. Sad mi sve vise smeta jer sa frontalom radim svakodnevno i sa ovih 16cm imam dulo vise manevrisanja, sto bi odradio u jednom cugu ja moram iz 2 x, tako da ce leteti taj klip uskoro!
 
Možeš da rešiš to i bez zamene klipa ako te ne mrzi i voljan si malo da zagreješ dlanove.
Skini onu dvokraku polugu sa rukavca, ono gde se spone kače, raspali jednu vatricu kovačku pa lepo još malo savij onaj gornji krak gde ide spona sa klipa. Savij samo ravnomerno obe krivine i gornju do spone i donju do rukavca. Da ti osa spone bude malo bliža osi rukavca, nadam se da si me razumeo.
I onda nemoraš ništa da menjaš imaćeš pun hod a neće se osetiti nikakva razlika na težini možda će se samo još brže motati
 
Nazad
Vrh