Tumosan

Pk kaiš je spao zato što je roler bio neispravan (po meni pogrešno odliveno mesto ležaja u plastici). A ovo je puklo zbog lošeg odlivka,vidi se šupljina i tačno tamo je puklo + ima kanal za zeger osigurač koji ničemu ne služi osim da dodatno stanji prečnik..... Sve je to ok ako na ovom ostane. Ali ako krene da se kvari nešto žešće e pa onda **greška ti traktor! Opet dolazimo do onog... kako ti se koji zalomi takvog ćeš imati.... Eto kod bibera radi bez problema.
Ma odo ja da izljubim yto-a a posebno imt-a i rajku!
 
Kako se kome koji zalomi tacno tako.Kadsam rusa kupovao kupili smo ja i deda stric u isto vreme u isti dan dotrerali njegov nije valjo na pocetku menjac pa 30 posto radjeno kvacilo ni ne zna se broja koliko puta a kod mene nista ni curio ni kvario samo sipaj i teraj takav je i otisao .
 
Od kako je IMT ugasen konkurencija dize cene u nebesa, a kvalitet srozan do dna.
Kod novog traktora po meni ne bi covek trebao da razmislja kakav ce da mu se zalomi. Onda bolje da uzme polovan nekog renomiranog proizvodjaca. Onda ako se zalomi pljunes par hiljada evra, ali znas da imas dzonija ili dajca ili nesto slicno, a ne turcina.
 
Ne može biti "kako se zalomi". Ko plaća 40 hiljada evra za traktor ne treba da prihvati na sebe nikakvu slučajnost. Sećam se da kupcu nisu hteli da vrate servisnu knjižicu što je nečuvena drskost. Po svaku cenu ih naterati da poštuju ugovor i u garantnom roku dovedu traktor u potpuno ispravno stanje. Koliko znam druga opcija bi kod njih trebala biti povraćaj novca ili novi primerak. Ne plaća kupac kako se zalomi već svako istu punu cenu takav jednostavno mora biti kvalitet, usluga i servis. Firma koja ne može tome da odgovori ne treba da se bavi prodajom.
 
Da su to sve sto si naveo kriterijumi 95% firmi se ne bi bavili prodajom masina. 40+pdv je mogao da kupi NH t5.115 koji je u rangu tog traktora po specifikacijama (nema automatsku klimu, ima obicnu, i nek nema jos 2-3 njacke) taj traktor verujem da ne bi posle 5000 sati nista se desilo tog tipa. Meni na 533 je menjac ostao zaglavljen pa sam popizdeo, da mi se to desi na novom traktoru posle par dana koriscenja verovatno bi nekoga roknuo.
 
Bojane 40 sa pdv-om. I nije zaglavindju menjač nego se polomio izlaz na koji se natakne palica menjača.
Tako bi trebalo da bude da nema kako se kome zalomi. Ali.... Uvek ono ali.... Ipak je ovako. Što se tiče popravke,verujem da neće biti problema.
 
Izvinjavam se, mislio sam 40+pdv, ali svakako i da doda +pdv jos jednom opet mislim da toliko sigurno vredi pouzdanost.
 
Pomame se ljudi za tom opremom na jeftinim traktorima tipa elektro kontrola hidraulike, elektro reverzer, digitalna klima i slicno. To zna da pravi probleme i kvalitetnijim masinama posle godina rada i kisa-blato-sunce kombinacije.
 
Au ala ga ocrniste.Ja baš hteo od nedelje jedan dan da odem i kupim Tumosana ali sam se sada predomislio.
 
Po meni ozbiljne reklamacije trebao bi prodavac da ima prema fabrici. Jer ovo je toliko los marketing za firmu koja inace je sada i uvoznik MF traktora od skoro. Mada eto kolega Paracinac gura vec 500rh i nista. Bas stavljaju ljude u dilemu i stvaraju ne poverenje kod potencijalnih kupaca.

Nada poslednja umire.
 
hm, pomame se.... Pa i ja bih voleo da sam imao da kupim novi zapadni traktor, ali tih 40 000 bude +kompresor, +tegovi, +ovo, +ono pa tek na kraju +pdv. E sad da li bi za te pare bolje prosao sa zapadnim polovnim koji uvek dolaze sa 6000rs kao i automobili sa 140 do 150 000km ne moze covek da zna. Ja sam se odlucio za novo i za sad se nisam pokajao.
 
Bojane 40 sa pdv-om. I nije zaglavindju menjač nego se polomio izlaz na koji se natakne palica menjača.
Tako bi trebalo da bude da nema kako se kome zalomi. Ali.... Uvek ono ali.... Ipak je ovako. Što se tiče popravke,verujem da neće biti problema.

А људи пљували ИМТ због како се коме заломи и лошег квалитета. Испадоше Турци слични ИМТу . А не би било ни чудно да буду гори. Ми спадамо у земље трећег света.
 
Au ala ga ocrniste.Ja baš hteo od nedelje jedan dan da odem i kupim Tumosana ali sam se sada predomislio.
Kupi od nedelje kad stigne tura boljih.

Jbg ljudi kvalitet kosta, a za te pare imate vise zapadnoevropskih proizvodjaca koji su kvalitetnije izradjeni, imaju slicne specifikacije( snaga, masa, podizna moc i sl.) ali nemaju tooliko elektro opreme.
 
Bas tako, i ti zapadnoevropski sa istom cenom sigurno se rade u zemljama poput Turske. I aj sad, budi pametan...
 
Da se samo malo nadovezem...

Budi pametan i kupi polovan IMT, manje glava boli. Nece te zajebavati ovlasteni serviser i zastupnik jer su nepostojeci. Ne mozes se zaliti fabrici jer ni nje nekim cudom vise nema. Manje kosta a usudim se reci manje kvarova i makar znas sta imas i koliko ce trajati. S ovim turcima nije vise "kako ti se zalomi" nego mi vise lici na igranje lota pa jedan u 1000 ubode dobar traktor...
 
Da,da brend košta ali i to što košta više nije kvalitetno! Pisao sam primere......
Po meni primer iz Sombora ne može nikako biti reper za kvalitet Tumosana (kao ni ovaj). Niti bi trebao biti prepreka za neku eventualnu kupovinu (koliko je negativnih primera za druge traktore pa se opet masovno kupuju i prave). A i ovo što se desilo na ovom ne mora da znači da će i u budućnosti imati problema. Sećam se priče ženinog oca kad je kupio novog 558 kaže nije prešao 2km i na semaforu u Subotici stane a ono ulje iz menjača curi li curi..... I ništa vratili ga nazad,serviseri odradili šta je trebalo i eno traktor i dan danas (~40god) radi!
Putine kada bih gledao primer jednog nezadovoljnog vlasnika nekog traktora da li bi to bila realna slika tog brenda-te fabrike? Kako se niko ne uhvati pozitivnog primera? Imamo Paraćinca koji je zadovoljan,Džastin je takodje zadovoljan. U Sirigu ispred kafane su nam neki likovi prišli i rekli da ima neki njihov prijatelj(valjda sam dobro zapamtio) istog ovakvog i kažu čovek je prezadovoljan. Mislim da su momci iz Vrbasa-Kule... Nzm.
Da je čovek imao više para uzeo bi nešto drugo (iovako je debelo probio budžet pa je i banka umešana). E pošto nema a treba mu traktor 100+ks nije mu ostalo mnogo da bira. Kinez,Rujkan ili Turčin. Kinez mu je bučan,Rujkana ne voli a ovaj mu se zasvidj'o i eto kupio je njega. Da li je pogrešio ostaje da se vidi,a ja sam za "kvar" javio čisto da se pročuje.... Javiću ja i pozitivne utiske,nećemo ga baš tol'ko ocrniti! :)
 
E bas to ,kolega skroz si u pravu. Zanima me da li neko od forumasa ima u posedu neki od tih zapadnih traktor,a proizveden u Turskoj a ima vec par marki koji se tamo sklapaji ima isto lose a i pak dobro iskustva sa njima.

Nada poslednja umire.
 
Bobo iz polovnog imt-a je izašao i za 40 godina vožnje malo mu ga je dosta (uglavnom je vozio tepsijaru-gluvaća).
Eno ćaletu danas od vibracija u gluvaću pao vatrogasni na patos (prso nosač na samom aparatu) i pokušaj njega ubediti da kupi drugog polovnog imt-a za kojeg ponestaje delova..... Znaš kako je u transportu sa gluvaćem kada raspeglaš na +40 vanjske temperature a on digne na skoro 90? I tako 3 nedelje u žetvi.... A to je samo žetva. Di su ostali poslovi?
 
Nazad
Vrh