Tumosan

Au. Kad ti se takav zalomi.... Kod nas su uglavnom svi stizali bez problema. Kasnije nastaju pizd....... sigrarije. Velik je znak pitanja da li je bolje uzeti nekog polovnjaka jd-a itd za te pare ili ovog turčina ali to će vreme reći. Inače meni Tumosan deluje sasvim ok traktor. Mnooogo bolja završna obrada od Yto-a a i Mtz-a. Ima i bolju opremu:dodatno sedište,hidro topling,automatsko kačenje poluga,kugle cat 2+3,automatska klima,dobro ozvučenje,dobar raspred brzina,brz u transportu,radijalne gume Petlas,spoljne komande za poluge,kardan 540 i 750,4para izvoda hidraulike.... Ne mogu se sad svega setiti.....
 
Au. Kad ti se takav zalomi.... Kod nas su uglavnom svi stizali bez problema. Kasnije nastaju pizd....... sigrarije. Velik je znak pitanja da li je bolje uzeti nekog polovnjaka jd-a itd za te pare ili ovog turčina ali to će vreme reći. Inače meni Tumosan deluje sasvim ok traktor. Mnooogo bolja završna obrada od Yto-a a i Mtz-a. Ima i bolju opremu:dodatno sedište,hidro topling,automatsko kačenje poluga,kugle cat 2+3,automatska klima,dobro ozvučenje,dobar raspred brzina,brz u transportu,radijalne gume Petlas,spoljne komande za poluge,kardan 540 i 750,4para izvoda hidraulike.... Ne mogu se sad svega setiti.....
I meni stvarno taj od 115ks zapao za oci. Prostrana kabina. Masivne ruke. Veliki klipovi za podiznje poluga.Pumpa 105l/min to je bas dobro.Tezak traktor 5500kg sa tegovima Dugacak traktor. E sada kvalitet je jos ne dokazan na nasem trzistu

Nada poslednja umire.
 
... digitalna kontrola hidraulike, reverser, dvokruzni sistem kocenja za kamionsku prikolicu, obe poteznice, veliki ajnslajng...
 
E da,da to sam zaboravio! Nego kad spomenu ajnšlag.... Ovom treba baaaš veliki krug da okrene. Vidim da su graničnici-vijci skoro skroz napolju. Kako je kod tebe,koliko cm vire? I da,koje su ti dimenzije zadnjih točkova?
 
Veliki anslag nikako nije prednost. Ne razumem zasto se ogranicava da ne moze u manjem krugu se okrenuti? Sa Maxxumom treba poligon da se oreknes dok sa JXU moze kao sa 539 skoro.
 
Nisam merio ali trenutno tu je negde ko rujkan..... Može da se koriguje na vijcima ali ako su u fabrici ostavili tako... jbm li ga,možda nije uzalud tako. Možda krstaci ne dozvoljavaju,mada mi je to suludo jer su dupli. Nismo ništa čačkali ali kad dodje 1 servis onda ćemo videti šta kažu majstori.
 
Zeznuo sam se onda, mislio sam na mali ajnslang, tj okrece se na manjem prostoru. te granicnike su meni smanjili na prvom servisu, mada moze jos malo da se smanje ali nije prakticno kada namotas pun u stranu a prelazis preko brazde, onda usled krivljenja prednje osovine hoce tocak da zakaci u haubu. dok kad je na ravnom ima 10ak cm do haube. Uglavnom naviknes u oranju pa kad prelazi preko brazde vratis malo pa namotas ponovo... Fabricki samo tako postavili, ali ozvoljavaju zakretanje do 55 stepeni. Zadnji su 480/70 r38, a prednji 380/70 r28.
 
Auuu dugo je traj'o.... Eno slomio je izlaz iz birača brzina i ostao u prvoj.... Pajserom na polugu sam ga uspeo kliknuti u 4-tu, da dodje kući,servis je obavešten i u ponedeljak sledi popravljanje. Slikanje mi nije bilo dostupno jer je vlasnik blago popi....dio. A i mi smo ga malko tovarili. Jbg kad je i on nas tovario za naše,kad su se kvarili, sad neka trpi! :)

- - - - - - - - - -

Paraćinac 480/70 R38? Nisu 34-ke? Jbt koja je onda ovde kombinacija... Ovde su zadnje čini mi se 460/80 ali 34 a prednje su iste kao tvoje. Da li je moguće da su iste visine ove 34-ke i te 38-ice? Meni se čini da ne mogu biti..... Aj molim te izmeri visinu gume. Izvini što te cimam ali jbg nemam koga drugoga da pitam.
 
Auuu dugo je traj'o.... Eno slomio je izlaz iz birača brzina i ostao u prvoj.... Pajserom na polugu sam ga uspeo kliknuti u 4-tu, da dodje kući,servis je obavešten i u ponedeljak sledi popravljanje. Slikanje mi nije bilo dostupno jer je vlasnik blago popi....dio. A i mi smo ga malko tovarili. Jbg kad je i on nas tovario za naše,kad su se kvarili, sad neka trpi! :)

- - - - - - - - - -

Paraćinac 480/70 R38? Nisu 34-ke? Jbt koja je onda ovde kombinacija... Ovde su zadnje čini mi se 460/80 ali 34 a prednje su iste kao tvoje. Da li je moguće da su iste visine ove 34-ke i te 38-ice? Meni se čini da ne mogu biti..... Aj molim te izmeri visinu gume. Izvini što te cimam ali jbg nemam koga drugoga da pitam.
To ta nova 115 vec takav kvar?

Nada poslednja umire.
 
Nazad
Vrh