Tritikale

Da li da sejem tritikale do 5. oktobra kao sto kazu strucnjaci u suvo ili da cekam kisu pa mozda posejem dogodine u prolece? kakva je sorta Odisej? Kako rodeva na smonici koja nije djubrena stajnjakom ko zna otkad?
 
добар је ја га сејем, само баци у пролеће јуначки неког азотног и не брини, а планирам да га сејем почетком октобра тј чим буде могла да се земља припреми
 
мислио сам на ђубре, да баци КАНа, САНа,АНа шта већ баца и да не штеди
 
Najbolje ga je posejati u jesen,ja sam najkasnije sejao 22 Januara jer vreme nije pre dozvolilo,te godine sam rizikovao i bilo je dobro.
 
Jel neko sejao tritikale sorte Rtanj...interesuje me kakva su iskustva!!!
 
jelneko sijao sortu goran to je bc instituta kod nas je to u ponudi pa pitam da li je neko sijao pa da cujem iskustva
 
Koliko kosta ove godine seme tritikalea? Otac uzeo proslogodisnje seme po ceni od 48 dinara . Da li ce to da nikne ili nece videcemo kad posejemo. Kaze prodavac u apoteci da ga nema . Da li laze ili stvarno nema?
 
Pozdrav svima imam u planu da posejem Tritikal na nekoliko hektara. Posto prvi put sejem Tritikal zanima me koliko semena ide po hektaru i kad je pravo vreme za setvu? :ppozdrav:
 
Ja sam danas posijao 2 ha tritikalea sinoc palo nesto kise pa je danas fino za sijanja. Inace posijao sam 350kg/ha. Ovo je 9-ta godina kako sijemo sjeme sa tavana i zadovoljan sam sa prinosom.
 
koje sorte tritikalea se krlje kao psenica a koje ne? Rece mi stric da postoje sorte koje se krlje kao psenica i da njega ide do 1,5 kg , a onaj koji se n krlji ide i do 4 kg .
 
Momo kako ide iz godine u godinu po malo povecavam jer ne iznikne svaka zrnka pa moram malo vise bacit. Ja inace volim kad je gusce nego da mi ostane rijetko. Na svu zemlju izvlacim pilece djubre i jecam bude extra. Posijem ga gusto i skoro svake godine izlegne (bude bas visok). Posto izlegne ne bude bas dobrog kvaliteta ali ja to dajem bikovima pa mi ne smeta. Kad je dobra godine rodi oko 8t/ha.
 
Uuu to je baš dobro svaka čast. Ja sam upravo danas završio sjetvu tritikalea. Sijem ga prvi put na malo veću površinu , bilo je prije nešto malo . Ove godine sam posijo oko 5.5ha . Uzo sam pod zakup neku zemlju za koju sam tek kasnije sazno da je jako kisela pa šta ću. Kad bi imo 5t po ha ja bi bio zadovoljan.,
 
Nazad
Vrh