Trimeri

Ne bih da držim stranu nikome u ovoj diskusiji o markama alata, svako nek kupi prema potrebama i mogućnostima. Ali...
Ja lično imam Stihl mašine, i mišljenja sam da, za alate koji razvijaju veliki broj obrtaja i koji su opasni ne treba rizikovati i uzimati kineske mašine, iz prostog razloga sigurnosti. Blanje, cirkulare, glodalice, brusilice, testere, trimere... trebalo bi kupovati privjerene marke i modele.
Prvu brusilicu koju sam kupio bila neka kineska, i to ne najjeftinija, radio sam 15 min sa njom i odložio je trajno, kupio Makitu, 12 god je imam, i dalje ko nova. Nije se igrati sa životom, ljudi čuvajte se. Uši, oči, prsti... to servisi ne drže u ponudi.
 
Da li me to oci varaju vidim li ja to ochesenkopf sekire?

Imali gransfors i hultafors neka?
Ovo je manji deo kolekcije gde sam okacio moje radne sekire sa kojima se trenutno bakcem oko svakojakih seckanja.
Imam Oschenkopfa , Adlera, Krone-a, Helka, Gransforsa , Husqwarnu, Stihl-a, Ktu-a ,Hultaforsa, Northmena, HW-a CRKT-a Autine-a i jos kojekakvih relikvija koje nisam okacio i koje drzim iza brave, suma sumarum po zadnjem popisu 147 komada.
 
Poslednja izmena:
Sta ti mogu reci ali ta "zenska" sa kojom sam ovo sticao obogatila me je za tri sina i cerku a za to "bogastvo "se moralo raditi.
Prilično si bahat, bitno je da si nahranio svoj ego sa hvaljenjem samog sebe, a čim imaš 147 sekira verovatno ti ni još 147 neće biti dovoljno.
I da nespamujem više temu izvinjavam se modovima obično neulazim u rasprave.
 
Pre desetak godina u isto vreme paša i ja kupili trimere. On štila ja viladžera. Platio ga 3x više od mene.
Ja sam sa viladžerom prošle godine pokosio, kad bi sve sabrao, oko 2.5 hektara. On za 10 godina nije sve ukupno tolko.

I sad, koja je poenta skršiti 3-4 puta više para u marku, ako ima neko plac od 5-6 ari?

To važi i za ostali električni alat. Šta će nekom makitina blanja od 200 evra, kad i neki kinez od 30 završi poslić. Kolko se to puta godišnje uhvati neko za blanju? Ja imam brusilicu enhel 7-8 godina, na limundu kupio za 15 evra. Evo je ko nova. Ako je preko leta uzmem jednom mesečno.

Drugim rečima, dal ću drvo hosfarnom da isečem ili kinezom, isto me greje.

Boban ima para i voli da gomila alat, a mi ostali hoćemo samo da završimo posao.
 
Moram i ja da se umesam u diskusiju Stil ako je kupljen u Srbiji nista nije bolji od Viladjera Stilova fabrika za balkan je u Rumuniji sto znaci da po kvalitetu nikad nije isti kao onaj kupljen u Nemackoj. A sto se tice Viladjera ja sam jos 2007 kupio motorku VGS30 svake godine spremim po 20m2 drva i plus vrzina i drugog loma ni svecica nije zamenjena sravciger nije videla. 2009 kupim trimer BC 900 svake godine kosim dva, tri puta po30 ari oko pcela tri cirkulara sam pohabao po vrzinama i trnju isto nije pipnut i kad budu stali opet kupujem isto . Zaboravih da kazem da uzimam kvalitetno ulje za mesavinu100g/80din. POZDRAV SVIMA.
 
Ima on djoku,ko zna odakle te slike

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Drzi se ti bagera i cekaj da te pedaliraju sa tog posla jer ti iq ne prebacuje broj cipela a ovo sto ja imam mozes samo da sanjas nesrecnice i da se grizes od muke a zbog vas takvih sam namerno i postavio da crknete od jeda i zavisti.
 
Poslednja izmena:
Bobane to da neko uredno ima drške na svemu i čist alat može da znači dve stvari. Jedna je da je stvarno "domaćin" (ta mi reč tako bezveze zvuči. Šta uopšte i znači? ) a druga stvar je da on taj alat uopšte ne koristi nega ga je kupi eto tako zato što mu se može. Kad vidim na youtubu radionice nekih ljudi koje izgledaju kao apoteke odmah mi je jasno da oni u njima ništa ili jako malo rade. Jednostavno je nemoguće da ti sve i uvek bude potpuno čisto.
I ja volim kad god mogu da sredim i obršem alat ipak nekad nema vremena za to. Takodje posle odredjene upotrebe alat ne može da izgleda kao kad je nov, bez obzira na održavanje. Ako će neko da provede više vermena na čišćenje i održavanje alata i radionice nego štu utroši na posao koji sa njime obavi ... možda ne bi trabalo da majstoriše.

147 sekire!?! Šta si kolkcionar sekira? Ili nas izgleda malo troluješ ovde?
 
Poslednja izmena:
To važi i za ostali električni alat. Šta će nekom makitina blanja od 200 evra, kad i neki kinez od 30 završi poslić. Kolko se to puta godišnje uhvati neko za blanju? Ja imam brusilicu enhel 7-8 godina, na limundu kupio za 15 evra. Evo je ko nova. Ako je preko leta uzmem jednom mesečno.
Da kad bi razlika bila 30 i 200 e. Vodjena je diskusija oko toga ovde na temi "Alati i Radionice" i ja sam se odlučio za makitu od 13500 din. Najjevtiniji Kinez je oko 6000. Kad kupujem te jeftinije alate uvek gledam da ne uzmem nešto baš najjeftinije moguće, tako da bih morao da dam bar nekih 8000. Viliger velika bruselica je 10500 . Onda sam rešio da dam još tih 3000 i barem znam šta sam uzeo.

Inače nosio sam je kod drugara da je uporedim sa njegovom made in Japan (moja je made in Rumnija) i mogu reći da ne vidim nikakvu razliku. Milio sam da njegova ima meki start, ali nema. Jedino što prekidač kod njega ima funkciju zaključavanj (u radnom položaju). Mada mislim da je to izbačeno iz bezbednosnih razloga jer tako nekako bezveze napravljeno da gotvo svaki put kad je uključiš ona ostane zaključana. Možda eto plastika na njegovoj deluje kao malo kvalitetnije mad je to možda od koršćenja postala kako da kažem gladkija, gladja (kako se već kaže)
Ne bih da držim stranu nikome u ovoj diskusiji o markama alata, svako nek kupi prema potrebama i mogućnostima. Ali...
Ja lično imam Stihl mašine, i mišljenja sam da, za alate koji razvijaju veliki broj obrtaja i koji su opasni ne treba rizikovati i uzimati kineske mašine, iz prostog razloga sigurnosti. Blanje, cirkulare, glodalice, brusilice, testere, trimere... trebalo bi kupovati privjerene marke i modele.
Prvu brusilicu koju sam kupio bila neka kineska, i to ne najjeftinija, radio sam 15 min sa njom i odložio je trajno, kupio Makitu, 12 god je imam, i dalje ko nova. Nije se igrati sa životom, ljudi čuvajte se. Uši, oči, prsti... to servisi ne drže u ponudi.
Ne bih da komnerišem ostale alate koje si naveo, ali šta može da se desi na jeftionoj brusilici i trimeru što ne može na skupoj? Ako će kamen da pukne pući će na Makiti isto kao i na Kinezu. Ako nisi stavi zaštitu na jednoj nećeš ni na drugoj. Isto i sa trimerom.
 
Nikad od tebe ni majstora ni domacina da se raspravljam sa polusvetom nemam nameru.Nego drzte se vi vasih kineza i svinjadzera i tesite se da je sve to isto kao sto je lija rekla da je grozdje kiselo tako je i za vas pojam kvaliteta i domacinskog ophodjenja strana i nepoznata rec.
Ajd u zdravlje zlobnici i zavidnici
 
Drzi se ti bagera i cekaj da te pedaliraju sa tog posla jer ti iq ne prebacuje broj cipela a ovo sto ja imam mozes samo da sanjas nesrecnice i da se grizes od muke a zbog vas takvih sam namerno i postavio da crknete od jeda i zavisti.
Mislim nemo se ljutiš ali ješ govna ko baba ratluk,ne sekiraj se ti za mene i bager nego pazi da ti se gazda ne naljuti zato što slikaš njegov alat
 
Ne bih da komnerišem ostale alate koje si naveo, ali šta može da se desi na jeftionoj brusilici i trimeru što ne može na skupoj? Ako će kamen da pukne pući će na Makiti isto kao i na Kinezu. Ako nisi stavi zaštitu na jednoj nećeš ni na drugoj. Isto i sa trimerom.

Može da pukne i na kineskoj i na najskupljoj to je tačno, ali ipak sam sigurniji sa pravim alatom. Ne mislim samo na potrošni materijal (brus, nož, glava za strunu...) nego komplet mašina. Kineski alati često jako vibriraju, neudobni za ruku, bučni, nesigurni. Radije cu kupiti samo bušilicu ili brusilicu provjerene marke za iste pare za koje mi nude set bušilica + brusilica sumnjivog kineza. Kineski alat (anonimni) postaje sve skuplji a kvalitet mu ne ide uporedo.
Kineski alat je dobar jedino za nekoga ko jednom u 3 mjeseca izbuši neku drvenu lajsnu ili slično, tamo se to pravi i naplaćuje na kilo.
Na poslu koristim isključivo najkvalitetniji alat, firma shvata računicu, od ručnog alata Gedore, Usag, Beta, ponešto Bahco a električni samo plavi Bosch.
 
Добро бре људи, не први пут вам се намести човек "на пенал" на овом форуму, а ви не искористите шансу да га барем малчице подјебавате!? Јесу л' већ почеле толике жеге, да вам и кефало ради спорије? Ало бре Србенде!!!... o_O

Човек окачи фотке прво којекаквих "Штилових" алата и помиње "техничку супериорност", хвали самог себе, лупа квалификације онима који не деле његово мишљење, па накупи којекаквих вила, коса и којечега, после тога поређа косилице, и на крају фотку којеквих секира, са ничим не испровоцираним признањем да их има... кол'ко рече... око 150 комада.

И вама прво што пада на памет је да доводите и питање да ли је човек све то навукао себи или не, а нико да помисли "Па да л' бих ја био толико докон да послажем сав алат, сликам и качим по Нету?"...

Написаћу нешто што "одговара тренутку", ал' да не помислите да се сад ја ту правим да сам нешто начитан (јер ово што ћу поменути заиста нисам прочитао од почетка до краја јер ме је смарало; тада ме је више интересовала једна Баранђуша (али не и ја њу, ал' то је друга прича... тужна), али у "Хамлету", познатој Шекспировој драми, ћаћа Хамлетове женске Офелије, матори Полоније, кад је видео да је Хамлет мало прс'о с' мозгом, приметио је да нису ту чиста посла и да "Иако је то лудило, ипак у њему има неке методе.". Како да вам кажем? Ја код нашег супергенија некако не успевам да приметим методе... Остало да, али методе - не.
 
Ako je slikao zaiata svoj alat svaka čast, a ako je tuđi onda pakosti samo sebi, nikome od nas, laže prvo sebe pa ostale. Tako da...
A ovo što se po pojedinim postovima provuku i uvrede to govori o vaspitanju i kulturi tih koji to pišu...
 
Nazad
Vrh