Trimeri

Od 6200 poruka u ovoj temi, bar 70% je ta dilema...A odgovori se svode na koliko para-toliko muzike...Da, može kinez da izgura i više, jedan od najvećih problema je "kako ti se zalomi", tj. ta roba nema nikakvu kontrolu kvaliteta, pa možda izdrži i nekoliko sezona (To su oni korisnici koje se hvale da imaju aždaju od mašine), a može biti da se sve raspadne posle mesec dana, pogotovo ako je korisnik "operisan" od mehanike, ne sluša mašinu, ne preduzima ama baš ništa da ista potraje zavivši makar šraf koji se odvio.Bilo kako bilo, onaj ko nije radio sa pravim alatom, za njega trenutno nema para, a ima neke manje površine koje planira redovnije da tretira, Villager će odraditi posao.Za one strpljivije, koji mogu da uštede neku paru, odgovor je odavno poznat šta kupiti.Ne izmišljajmo toplu vodu da bi smo primeteli rupu na saksiji....
Dakle, realna potreba +finasijska mogućnost = mašina.
Свака част и похвала на одговору. Све речено па коме се свиђа.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
dejan 351 je lepo rekao. moja iskustva sa kinezima-trimerima su, cesce kontrolisanje delova, pritezanje srafova i slicno, redovna zamena filtera, ako hoces da malo duze traje, moraju se praviti cesce pauze, da se trimer ohladi, ne siliti trimer, jer nije namenjen za to. (imati sluh) koriscenje kvalitetnog silka, isto i noza, jer trenutna usteda posle mnogo kosta. koriscenje kvalitetnog dvotaktola, za mesavinu. da dodam za mesavinu, po meni velika je razlika izmedju 5 lit benzina na 100 grama dotaktola, i na 4 litre benzina i 100 gr dvotaktola. (sinteticki dvotaktol) na ovom mom vilageru , ne mora to biti na svakom, trimeru je mnogo bolji rad kad se napravi sa 5 litara benzina mesavina. kad je na 4 litre , onda losije radi , i slabije prima gas, nije ostar, i gusi se kad se dodaje gas. dok na 5 litara kad se napravi onda reze. prima gas ko lud.
 
dejan 351 je lepo rekao. moja iskustva sa kinezima-trimerima su, cesce kontrolisanje delova, pritezanje srafova i slicno, redovna zamena filtera, ako hoces da malo duze traje, moraju se praviti cesce pauze, da se trimer ohladi, ne siliti trimer, jer nije namenjen za to. (imati sluh) koriscenje kvalitetnog silka, isto i noza, jer trenutna usteda posle mnogo kosta. koriscenje kvalitetnog dvotaktola, za mesavinu. da dodam za mesavinu, po meni velika je razlika izmedju 5 lit benzina na 100 grama dotaktola, i na 4 litre benzina i 100 gr dvotaktola. (sinteticki dvotaktol) na ovom mom vilageru , ne mora to biti na svakom, trimeru je mnogo bolji rad kad se napravi sa 5 litara benzina mesavina. kad je na 4 litre , onda losije radi , i slabije prima gas, nije ostar, i gusi se kad se dodaje gas. dok na 5 litara kad se napravi onda reze. prima gas ko lud.
Колико је пута писано да се на 5 литара безоловног даје 125мл синтетичког уља па ме занима како 100мл.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Da, realnost naspram mogućnosti.
Meni je ovaj bc 900s odradio posao odlično i sad da se raspadne za te pare je bio odličan. A i sad je kao nov. Jedino kvacilo je tu za zamenu ali i to sam ga forsirao u okopavanju maline i bašte a i slomio sam ga u čišćenju jedne parcele koja je bila zapuštena toliko da su se komšije čudile kako sam uspeo srediti.
Trnje debljine skoro 1-2 cm visoko i dugacko preko 2 m. Silk kockasti 3 mm bez stitnika i ceo dan samo prži.

Što se tiče ulja, kinezi traže bolje podmazivanje a i profi mašine ne boluju od toga. Bolje podmazivanje neće skoditi dok loše za par sekundi napravi problem na svakoj.
Svoje mašine odrzavam redovno i osnova je dobra mešavina i čist filter vazduha i podmazivanje tamo gde treba i samo gas.
 
Da ne otvaram novu temu... Imam trimer Villager 1900s, vec nekih 10ak godina i kosim s njim 2-3 duluma gadnog terena sigurno 7-8 puta godisnje. Ove godine sam imao prvi kvar. Samo se ugasio i vise ga nisam mogao upaliti. Nosio u servis, zamijenili klip i cilindar i bio dobar, odradio jedno kosenje, prije par dana idem da pokosim jos jednom za ovu godinu, prvo jedva upali i onda nakon 10 minuta crkne.
Skinuo sam aupuh jer sam vidio u servisu da tako rade i vidim opet klip i karike izuljani, rastavim, tacno koliko je sirok izduv sve sazuljano, nazovem servis oni kazu slaba mjesavina. E sad, ja jesam promijenio pumpu na kojoj sam do tad pravio mjesavinu i moguce da ovi drugi imaju neko lose ulje, ne mogu da tvrdim. Kako god, htio sam da kupim nov klip i cilindar i sam da to smontiram al me muci to sto je pojeden samo u tom dijelu kod izduva, jel to normalno kod loseg podmazivanja ili je nesto drugo u pitanju?
 
ae zarko, kazu da je dobar za visoku travu evo taman da vidimo kako se pokazao . meni deluje da je bolji nego obican trokraki

Dobro se pokazao ovaj 8t noz gde je bila visoka trava:), lepo je slozio otkose i trimer se nije puno mucio. Mada imao sam jedan deo gde su bili izrasli drvenasti izdanci, nisam stigao ranije da taj deo pokosim, pa sam morao da pozajmim od komsije trokraki noz da to pocistim. Sve u svemu pozitivno iskustvo sa kosenjem trave:).
 
Da ne otvaram novu temu... Imam trimer Villager 1900s, vec nekih 10ak godina i kosim s njim 2-3 duluma gadnog terena sigurno 7-8 puta godisnje. Ove godine sam imao prvi kvar. Samo se ugasio i vise ga nisam mogao upaliti. Nosio u servis, zamijenili klip i cilindar i bio dobar, odradio jedno kosenje, prije par dana idem da pokosim jos jednom za ovu godinu, prvo jedva upali i onda nakon 10 minuta crkne.
Skinuo sam aupuh jer sam vidio u servisu da tako rade i vidim opet klip i karike izuljani, rastavim, tacno koliko je sirok izduv sve sazuljano, nazovem servis oni kazu slaba mjesavina. E sad, ja jesam promijenio pumpu na kojoj sam do tad pravio mjesavinu i moguce da ovi drugi imaju neko lose ulje, ne mogu da tvrdim. Kako god, htio sam da kupim nov klip i cilindar i sam da to smontiram al me muci to sto je pojeden samo u tom dijelu kod izduva, jel to normalno kod loseg podmazivanja ili je nesto drugo u pitanju?
To ili su ti dali čist benzin na pumpi ili ti nisu ni radili celu mašinu već samo klip i karike, i klip pkupio riseve sa cilindra.
 
Prijatelju ti si već uložio oko 80-100eura u staru mašinu. I ni na vidiku nije da će raditi kako treba. Nema popravke kod kineza i hobi mašina. Kupuje se drugo pa ako se ima sreće i osećaja 'tera' se dok ide... jbg. ne može i jare i pare... drugarski pozdrav
 
D
Da li vredi ovo? 2 god.garancija.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Prijatelj je kupio taj Strong 1250 pocetkom sezone, i koristi ga za usluzno kosenje. Do sada sa motorom nije imao problema. Lepo pali i ima dovoljno snage. Mesavina 100gr na 4l. Kaze da je osetno bolji od Demona sa kojim je pre radio. Izabrao je Strong naspram Villager-a.

Jedina zamerka je mala glava 109mm na koju staje malo 2.4mm silka, i jako se tesko namotava. Sa njom je bas imao problema. Mora se kupiti bolja i veca glava od 130mm. Na primer, Husqvarna T35, koja se pokazala odlicnom.

Malo vise trosi, ali to je za zapreminu cilindra od 43ccm, i normalno za kineske proizvode.

Ima stamparsku gresku na nalepnici za sauh, koja je okrenuta kontra.

Nema duple oprtace, vec obicne. Prenos je kardanski, ima trokraki noz, mada ne znam da li moze da koristi cirkular.
 
Poslednja izmena:
Kupujem onaj ledjni Villager za sl. sezonu, vise ce mi odgovorati. Htio sam odmah al u servisu kazu ma to sve super, ima da bude kao nov... Jbg, nema veze, sta je tu je. Update, stigao cilindar i klip, to sam ja podmazao i namontirao i sastavio sve medjutim nece da upali, javi se malo pod cokom, cilindar se ugrijao al nece da upali. Svjecica je suva. Jel ima neka "caka" poslije zamjene klipa da navucem gorivo, dobro me oznojilo a nisam upalio. Ajd kad vec placam da nesto naucim :)
 
Izvadi svecicu i sipaj zatvarac od koka kole u cilindar i zasrafi i pali.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Prijatelj je kupio taj Strong 1250 pocetkom sezone, i koristi ga za usluzno kosenje. Do sada sa motorom nije imao problema. Lepo pali i ima dovoljno snage. Mesavina 100gr na 4l. Kaze da je osetno bolji od Demona sa kojim je pre radio. Izabrao je Strong naspram Villager-a.

Jedina zamerka je mala glava 109mm na koju staje malo 2.4mm silka, i jako se tesko namotava. Sa njom je bas imao problema. Mora se kupiti bolja i veca glava od 130mm. Na primer, Husqvarna T35, koja se pokazala odlicnom.

Malo vise trosi, ali to je za zapreminu cilindra od 43ccm, i normalno za kineske proizvode.

Ima stamparsku gresku na nalepnici za sauh, koja je okrenuta kontra.

Nema duple oprtace, vec obicne. Prenos je kardanski, ima trokraki noz, mada ne znam da li moze da koristi cirkular.
To je odgovor koji sam trazio. Hvala druze, kupujem!

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 
Izvadi svecicu i sipaj zatvarac od koka kole u cilindar i zasrafi i pali.

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
Nije valjala svjecica, stavio iz motorke i evo je plese na leru
3b47d906320f6729959197961ea6e81a.jpg
 
15 minuta na leru i jedan rezervoar na pola gasa, smjesa 1deci na neke 3 litre sto je bilo u kanisteru. Ne bude mi tesko skinuti auspuh, ima neki talog na klipu, klip nije suv, vidi se ulje kako se presijava al ima ovaj talog sto se vidi na slici. Jel to normalno ili ce opet zaribati?
956d54faa90caba6ec8bf6c0a4947e6a.jpg
 
Posto je sezona kosenja zavrsena ( ili jos malo za nekoga ), i masine treba da idu na zimski san, imam dilemu posto sam cuo razlicta misljenja.. Da li treba ostaviti malo benzina u trimeru tokom zimske neaktivnosti ili ne ? Jedni kazi valja da ostane, drugi kazu ne nikako, e sad..
 
Posto je sezona kosenja zavrsena ( ili jos malo za nekoga ), i masine treba da idu na zimski san, imam dilemu posto sam cuo razlicta misljenja.. Da li treba ostaviti malo benzina u trimeru tokom zimske neaktivnosti ili ne ? Jedni kazi valja da ostane, drugi kazu ne nikako, e sad..
Мислим да ће свако имати своје мишљење тако да опет треба да се неко искуснији јави и образложи. Исто тако је увек и са разрадом новог тримера као није потребно а увек треба један резервоар заради разраде а исто и са мешавином неко даје 100мл уља на 5л безоловног а по правилу 125мл. Имамо различита мишљења али ипак треба да поштујемо правило.

Poslato sa LLD-L31 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh