Trimeri

Ja bih za te pare pre kupio fs250 ,od husq jedino sto je meni licno bilo u razmatranju je 535rx i 545 rx
 
Da li je ovaj noz za travu ili siblje?
20240330-101212.jpg

Ako nije za travu koji je onda dobar za nju?
neki od ova dva crna na slici ili mozda ovaj?
Untitlred.jpg
 
Antivibracioni sistem dodaje tezinu trimeru, ali licno ja vise nikad ne bih kupio trimer bez toga.
Ko god odvaja 500e za trimer nek odvoji i tu razliku za svoja ledja.
 
Dobro podešen uprtač i ručke su jako bitni. Trebaće ti više pokušaja da to ubodeš kako treba. Prvo podesi kačenje tako da je trimer maltene u balansu, ali da je glava na zemlji. Nesmeš da osetiš niakav teret (da rukam dižeš prednji kraj) kada uhvatiš ručke. Takodje nesmeš ni da guraš na ručke na dole kako bi držao glavu na zemlji.
Kad držiš ručke ugao kod lakta bi trebao biti nekih 45° (možda nešto veći, ali ne puno). Ljudi obično prave grešku pa odalje ručke mnogo.
Cev trimera bi trebala na da ti prolazi na nekih 5-10 cm ispod kuka.
Upratči da budu zategnuti. Da ne bude jedna starna labava a druga da nosi svu težinu.
Sve što si napisao mi je od koristi :)
Već kod prvog košenja sam vidio da se borim sa njim, jer sve to nije bilo idealno podešeno. Kasnije sam ručke primako sebi, a i ovaj balans sam podešavao, ali trebaće još malo. Koliko sam shvatio iz Stihl manuala balans bi trebao biti takav da kada dignem ruke i ne diram trimer glava treba da blago dodiruje tlo, ali da se ne zabija u njega, niti da ide u vis (da motor pozadi preteže). Kod drugog košenja sam i oprtač jače zategao, ali trebaće možda još malo podešavanja. Vidjeću to za visinu ispod kuka i ugao na laktovima.

Glava bi po pravilu trebala da klizi po tlu. E sad naravno da to na mnogim terenima nije muguće, ali gde jest vuci je po zemlji.
Jel si dobio AutoCut 27-2 uz trimer? Ta glava pogotovo lepo klizi po terenu i možeš dosta ravno kositi gde teren dzvoljava.
Jeste, dobio sam AutoCut 27-2. Inače dođe samo sa nožem ali sada im je akcija pa su dali i tu glavu, kanistar od 3 litre i 100 ml ulja.

Ulje je crveno, HP, rekli su mi da je to mineralno. Imaju i HP Super (polusintetičko) i HP Ulta (sintetičko).
Ima li preporuka šta od ovoga da uzimam?
Pakovanje od litru je naravno isplativije, koliko sam vidio imaju ono litarsko sa dodatnom komorom sa dozerom.
 
Ja koristim full sintetiku mannol agro formula 7858,litar je 700-800 dinara . Mineralna ulja su za starije motore ,za novije koji postizu veci RPM samo full sintetika
 
Poslednja izmena:
Odlučio sam da ću uzeti jeftiniju varijantu trimera. Da li uzeti Stihl Fs55 za 27000 ili Husqvarna 333R Mark II za 33000?
 
Ja bih pre kupio vilidzer 1900s,to je po meni preslabo za trimer,ako sebi radis moze da prodje ukoliko ti trava ne preraste kolena i to ima da se namucis sa trokrakim nozem. Ortak ima fs55 ja agm520 kineza od 10k i jede ga agm za dorucak u snazi i bar 20posto brze zavrsim istu povrsinu sa tim krsom.
 
Imam AGM520 od 2020. godine i za sada samo pohvale za njega. Plaćen je cca 10000 din, pali, radi, snage ima na pretek.
Jedina mana - srče malo više goriva. To sam, naravno, znao pre nego što sam ga kupio i nešto mora da se prihvati.
Važno da nikada nije omanuo za ove 4 godine! Koristim ga za odžavanje dvorišta i okućnice, ne koristim ga za neka velika košenja, za to imam kosačicu benzinsku. Jednim rezervoarom pokosim sve što treba pa opet za par vikenda.
Za moje potrebe, taman ;)
 
Pozdrav!
Zadnjih par godina koristim Stihl fs350,za sopstvene potrebe.Uglavnom kosenje trave kanapom.
Ove godine sam ga koristio malo ozbiljnije,da uskrcim nesto.Koristio sam onaj trokraki noz i sa njim sekao ostrugu i rastinje vecinom debljine kao palac i po neko malo deblje.
Uglavnom desilo mi se da je prvo dobio malo lufta onde gde cev ulazi u ono kuciste trimera,ispod rukohvata.
Prvo sam pomislio da je popustila ona selna i da se malo spustio na dole i da se to zbog toga desava. Odvijem i doguram skoro maksimalno ka motoru i zategnem.
Malo probao i vidim da opet nije to to ,i poceo je da zvrnda unutra .
Odnesem kod nekog majstora i on kaze lamela,tamo vamo pukla neka opruga .
Uradi mi to,i danas uzmem trimer.
Nisam nista radio sa njim,malo ga upalio na prazno i radi ok ali i dalje ima lufta onde gde su one gume amortizeri.
Do pre neki dan ni malo nije imalo lufta kada se cima levo desno.
Da li to moze da se resi i da li valja raditi ovako kada ima lufta ,imajuci u vidu da mi se pre neki dan prvo pojavio taj luft i onda zujanje unutra.
Znam da ga nisam stedeo,takav je posao bio.
A izgleda i da nije bas tako svemocan kako mnogi znaju da ga hvale.
 
Evo jednog lakog pitanja...Imam stihl fs220 od 2,3hp.

Ja trimer koristim samo i iskljucivo u kombinaciji sa husqvarna scarlet cirkularom. Glavu za silk imam i odlucih da probam kako to funkcionise da pokosim kanal do puta.
Radi kao sat, zvizdi i rusi sve ispred sebe, odlicno prima gas i lako postize pun gas. I onda sam ostao bez tog silka.
Imao sam neki drugi nov koji kada sam namotao, vidim da trimer dosta teze prima gas i ne radi tako olako kao sto je to bilo do malopre.

Jedino sto mi je palo na pamet, to je da sam mozda stavio predebeo i prejak silk/strunu? Jel to ima uticaja na snagu trimera?

Nakacio sam neki silk 2,7mm kockasti.

Dal da kupim neku tanju varijantu ili to nema veze?
 
Sto deblji silk to je vece opterecenje na motor ,bolje koristi trokraki za gustu travu i korov nego da gusis trimer sa silkom. Takodje sto duzi silk to je vece operecenje na motor. Ja radim bez stitnika i uvek pustim 2.4 da bude duza nego 3.0.
 
Sad mi je zao sto nisam obratio paznju kakav je silk bio na ovoj trimer glavi, kad ga motor nije ni osetio a super je kosio. Definitivno moram ici na neki tanji silk.
 
Ja kada kosim sav budem "uprskan" od trave to jest baca sitnu po meni ima li za to nekog leka,imam stitnik na trimeru.
 
Nazad
Vrh