Trimeri

Jeste farm. Prijatelj mi reče da ga koristi dve godine bez problema. Dvoumio sam se izmedju WURTH FT52P ili ovog novog demona. Nemam uopšte iskustva sa trimerima, dva tri puta radio na stilovom fs90, ali mi čisto za okokuće treba.
 
Ja imam benzinsku kosacicu Farm i evo vec dve godine ide skroz dobro, bez ikakvih kvarova.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Budi pažljiviji sa korišćenjem, redovno podmazuj, menjaj filtere i trajaće ti prilično, ukoliko nisi baš baksuz da dobiješ neki falični u startu. Po meni je svejedno koji kupiš, ja sam gledao da ima garanciju, mada Demon daje dosta više delova.
A izbor je na tebi.
 
Budi pažljiviji sa korišćenjem, redovno podmazuj, menjaj filtere i trajaće ti prilično, ukoliko nisi baš baksuz da dobiješ neki falični u startu. Po meni je svejedno koji kupiš, ja sam gledao da ima garanciju, mada Demon daje dosta više delova.
A izbor je na tebi.
Pa rekoše mi iz prodavnice da imaju dobru garanciju, dosta pokrivaju, a znaju i nov proizvod da daju u zamenu. Tako da sam odabrao ovaj wurth, snizili cenu, dali na rate 😀
 
Eee, crkla glava na Demonu od ovih mojih sestrića.... 😬
Raspala se totalno, i bukvalno...
Danas bili u Rumi i kupili original Husqvarna glavu, model T35, cena 1890 dinara...
Odmah i isprobali, a prethodno dodao mast u ugaoni prenos, za svaki slučaj, jer se nikad ne sete da to urade...
Lepo radi, dokle će, videćemo.....
 
Da, tu glavu su obično spominjali kao zamena kad se ova originalna raspadne. Samo treba da se proveri veličina navoja...
 
Ko odrzava pitomu okucnicu i voce a ima u dzepu 500+ evra toplo mu preporucujem da kupi kakvu samohodnu kosilicu i kao gospodin hoda za njom, umjesto da na ledjima vucara neku mrcinu makar ona bila stihl, husquarna ili nesto trece. To je moje uskustvo poslije 2 sezone kosenja trimerom.
 
Samohodnu Al ko 51.0 sp-a kosačicu sam kupio proletos. Prezadovoljan sam. 15 ari pokosim čas posla i bez neke muke.

Ali postoje delovi imanja (koji i nisu mali) gde ne može samohotka da priđe. Zato kupujem trimer. U principu, ako nemaš idealno ravno i ograđeno dvorište, najbolje je da poseduješ i trimer i kosilicu.
 
Kosačica i trimer su dva potpuno različita alata (jedino im je trava zajednički imenitelj ako izuzmemo da jačim trimerima se krči drvenasto rastinje i šume).Dakle, ako se koristi za šta je namenjen, tamo gde treba radi kosačica, trimer nikad neće tako dobro uraditi posao, a tamo gde trimer radi, kosačice ne može ni da priđe...Rade ljudi u praksi svašta, neko iz ludosti, neko iz neznanja, a neko jer mora, ali da ponovim, to su dva potpuno različita alata.
 
Evo kakav je prevod uputstva nekog kineskog smeća...
dBDznS.jpg
 
Превод са енглеског "Гугл транслејтом". Ја енглески нисам учио, али ми се чини да оригинална формулација на енглеском гласи: "Oil mixture (gasoline and special 2 stroke oil for air cooled engines)".

Oво није страшно. Са трактором добио сам српски приручник за употребу преведен са "чинглиша", те луде комбинације енглеског са утицајем кинеског. Е то је тек страшно...
 
Pokosih danas 3. otkos Lucerke, trimerom....
Trimer je Villager 1250s....
S onim mojim "dodatkom" za pravljenje otkosa...
Površina je 1010 kvadrata...
Trebalo mi je 2 sata s pauzama...
Potrošnja, ravno 2 litre mešavine...
Načinih par "fotki" i jedan video snimak, da pokažem, da ne predstavlja nikakav problem niti je teško, jer mi je u drugoj jednoj temi postavljeno pitanje u tom (nekom) kontekstu....



 
Svaka čast @dobrodol .
Naoštri je navuci joj žicu.8-)
Mada moje lično mišljenje je da bi lepom ručnom kosom, ovaj posao kada trava nije prerasla kao ovde, bilo odrađeno istom brzinom ili čak i brže i bez nekog većeg zamora..
Ja ove godine opet dosta koristim ručnu kosu jer mi tako laganije za neke sitnije i preciznije poslove, recimo oko cvetnjaka.

Ovo je moja ovogodišnja kreacija. Avionski aluminijum, lakša nego drvena..
b1d0e8ff9d79bb3d3a25b8bba849f345.jpg
 
Poslednja izmena:
Солидна ручна коса и мало праксе могу доста посла да ураде. После мало праксе са несолидном косом видео сам да та комбинација има потенцијала.

И не зврји к'о тример, већ мир и тишина. ....Осим оног пријатног шшшшш... шшшшш... шшшшш...
 
Превод са енглеског "Гугл транслејтом". Ја енглески нисам учио, али ми се чини да оригинална формулација на енглеском гласи: "Oil mixture (gasoline and special 2 stroke oil for air cooled engines)".

Oво није страшно. Са трактором добио сам српски приручник за употребу преведен са "чинглиша", те луде комбинације енглеског са утицајем кинеског. Е то је тек страшно...
Ni Google translate da prevede kako treba, lepo pise:"special 2 stroke oil for air cooled engines". Znaci ne jedan vec dva "mozdana udara". Inace prevod po naski bi bio:"Mesavina benzina i Dvotaktola za vazdusno hladjene motore."
 
Nazad
Vrh