Trimeri

Ajde probacu i to ovih dana sta znam, udari neka kisa pa ono...
U sustini sve su ovo kako kaze jedan moj drugar prskalice, ne mozes nista da ocekujes, bio sam neki dan u prilici da vidim kako komsija koji kosi za pare i njegova Husvarna 545rx rade.. Mislim ono je zlo i naopako za ono ne postoji prepreka, znaci pocevsi od toga da je potrosnja upola manja, od snage, izdrzljivosti, sposobnosti da zavrsi svaki zadatak ( sece hrastice kao rucni zglob debele bez problema u velikim kolicinama ), sposobnosti da radi ceo dan na 40 stepeni, da melje i drobi sta god dohvati, da se ne gusi nigde da ne staje, znaci koliko covek i sta moze da izdrzi moze i masina. Ostao sam bas impresioniran, naravno i cena je divovska, ali ko hoce masinu Stil, Husvarna, sve ovo ispod su manje vise prskalice.. Moj se ugreje posle 5 minuta rada na ovim temperaturama toliko da mislim da hoce da pukne u svakom trenutku, ne znam ni kako onako vruc radi... ali zavrsava posao da pokosim dvoriste...
 
Lepo sazeto...kao ona izreka nema posao bez prave masine-ima ali nije prava prica ili se makar ti kao radnik vise umoris\iscimas sto je verovatno broj 1 stvar koju treba izbeci.
 
Nije nikakva provokacija ali da pitam da li ima neko sa Demonom nekih kvarova ili poteskoca?
Vidim da se malo po malo zale ovi sa Villagerovim trimerima,nesto nisam zapazio da se Demondzije zale?

3-4 godine koristim Demon trimer,za sad bez i jednog problema sa njim,svecicu još nisam skidao,samo sipam gorivo i teraj...(koristi se sa najlonom i cirkularom najviše)
 
замени филтер горива превентивно.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Kao za svako kvačilo...
Proklizava, hvata teško ili nikako i slično...
Kreneš da kosiš, a što više gasiraš, glava se ne vrti punim kapacitetom, pa kosiš "na sec"...
Koji su ti trenutno "simptomi" ?
 
Ne znam dali tipujem ali kao da se ne zalece kako treba,u travi se "davi" dok motor radi odlično. Malo stenje što je normalno ali opet nije to to.
Skinuo sam cev i na šolji kvacila vidi se da fali materijala, oseti se pod prstom.
Kako proveriti samo kvaciclo jer je porozno kao pakne.
 
Ne znam dali tipujem ali kao da se ne zalece kako treba,u travi se "davi" dok motor radi odlično. Malo stenje što je normalno ali opet nije to to.
Skinuo sam cev i na šolji kvacila vidi se da fali materijala, oseti se pod prstom.
Kako proveriti samo kvaciclo jer je porozno kao pakne.
jeftinije ti je zameniti celo kvacilo nego nagadjati, a vec fali da kazem parce materijala sa kvacila kao sto kazes
 
Kako najlakse odrediti i koliko treba da bude razmak izmedju magneta i bobine na trimeru?
Deluje mi da bobina drlja po magnetu, tj. da je pala na njega, posto se vidi trag na istom.
 
Данас је демон косио кроз шљивак. Отац направио мешавину са ланцол уљем јер му понестао двотактол. Изгорео сам три резервоара пре него ми је рекао за мешавину
 
Демон ради и пева. Време ће показати хоће ли бити неких последица.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
u ovoj temi se dosad nisam javljao ali sad imam problem sa trimerom upalio sam ga pod saugom pa posle vratio u normalan polozaj da bi primao gas ali posle nekih 3 minuta kad se ugrejao se poceo gusiti pa sam polako vracao saug da bi na kraju i to bilo beskorisno jednostavno se ugusio posle tako ugrejanog nisam uspeo ni da upalim mozda bi sad i upalio ali neznam dali neko ima slicno iskustvo?{Wilager trimer}
 
promeni filter goriva prvo. Proveri creva za gorivo. I najverovatnije ce trebati nove membrane karburatora.

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
  • Like
Reagovanja: Ras
Odgovor članu Ras....
100% đubre u karburatoru...
Prelistaj par strana unazad, imaš objašnjenje i rešenje problema u mom slučaju koji veoma nalikuje tvom...
Nemoj bezveze menjati membrane k'o ja...
 
  • Like
Reagovanja: Ras
u ovoj temi se dosad nisam javljao ali sad imam problem sa trimerom upalio sam ga pod saugom pa posle vratio u normalan polozaj da bi primao gas ali posle nekih 3 minuta kad se ugrejao se poceo gusiti pa sam polako vracao saug da bi na kraju i to bilo beskorisno jednostavno se ugusio posle tako ugrejanog nisam uspeo ni da upalim mozda bi sad i upalio ali neznam dali neko ima slicno iskustvo?{Wilager trimer}

treba poceti redom...simptomi su definitivno u losem dovodu goriva
kod tih trimera jedan od vecitih problema je cep rezervoara...u sklopu samog cepa je odusak rezervoara..te se vremenpm odusak kroz rupicu zaprlja o blokira...pa se stvara vakum i gorivo ne izlazi u dovoljnoj kolicini da napoji motor
pre bilo kog rastavljanja odvite cep za jedan krug i probajte upaliti trimer i neka radi...ako radi ispravno cep zameniti ili postojeci otvorite i ocistite

drugi cesti problem je raspadanje originalnog neopisivo loseg filtera za gorivo i rezervoaru,,,filter se krene raspadati i zapusi se ili mikro prljastinu sa gorivom ubaci u karburator i zapusi sito
filter u rezervoaru svakako zamenite(180din kameni kvalitetan) a karburator pazljivo otvorite operite u cistom gorivu,produvajte i pazljivo sklopite ili ako necete da se igrate novi je 1250din
produvavanje dihtunga karburatora i propadanje semeringa su takodje moguci kvarovi,,,,ali se redje desavaju
 
Nazad
Vrh