Trimeri

Ima barem dva Demona u temi, ja imam jedan, kolega iz Panceva drugi. Ja moj vrlo malo koristim, ali nikakav problem nisam imao do sada.

To sam i hteo da ti kazem - 5 komada mozes da kupis za jedan Stihl... pa sada ili ces da prodjes jeftinije ili da ne brines.
Da ne uporedjujemo stihl i demon. U firmi sam radio sa profesionalnim stihl.koji je jako dobar ali i skup oko75000 kosta taj model. Kakva su tebi iskistva kako se ponasa sa nozem strunom. Da li moze u siblje da se koristi?
 
Samo strunu sam koristio, imam nekog debelog visegodisnjeg korova po njivama koji tek treba da krenem trokrakim da cistim pa cu javiti utiske :)
 










- - - - - - - - - -

Danas bio kod komsije da pogledam kupovinu...Trimer je na oko mnogo lepo uradjen sa puno detalja...Auspuh je kao kod skupljih testera sa dvostrukom zastitom za rezervoar..Drugaciji je i karburator,tj. nema igle za podesavanje smese,vec je tu nekakav sraf sa cudnom glavom..Verovatno nekakav specijalni da bi za svaku sitnicu isao u servis zbog zavijanja dva kruga..Gas na pola a glava se ne okrece..23 000 din.Oprema:kantica za gorivo,trokraki noz,uprtaci i alat..
 
И сам сам се некад тешио , купићу три Вилиџера за једну Хускварну, и одушевљавао се Вилиџером а сад тек могу да мало реалније куцам и пишем. Да се разумемо Хускварна је Хускварна, Стил је Стил а Вилиџер је ипак Вилиџер. Ако човек који га користи није стока по питању коришћења машина , Вилиџер је веома захвална машина . Али са Хускварном и Стилом нема ситних проблема који могу опасно да нервирају и коче посао. Шеширић кроз који пролазе црева из резервоара у карбуратор, карбуратор , пломљене копче на упртачима ,пластични штитници, носач ручица код С модела , су све ситнице али знају да човека баце у нервирање. Набројано кошта мало у поређењу са истим деловима који се уграђују у Стил и Хускварну ( нормално да не иду исти карбуратори , штитници , на Вилиџера , Срил и Хускварну ) али и Хускварнини и Стилови делови дуже и трају од Вилиџерових.
Има ту још једно али. Сад видим имју и нове и скупље моделе . Можда су ти модели и квалитернији и дигоготрајнији од првих серија .Тако да кад се подвуче црта , колико пара толио и музике , али понекад и мало више од колико пара толико и музике. И не треба се заносити да Вилиџер може да се пореди са Хускварном и Стилом.

Најглупље од свега је 5.2 КС Демона а изглед као код вилиџера од 1.2 КС . 5.2 КС а кардан од 28 mm .

Да ли је неко куповао машину Вилиџер од 2.7 КС или ове са Мицубиши моторима? Како ли су се показале?
 
Drugari,bas mi je potrebna pomoc naime,pozajmio sam od drugara trimer marke MTD,pokosio plac i sl.put kad sam hteo da ga upalim nece pa nece.Odneo kod majstora on namestio,kaze samo oprao karburator nije hteo da naplati,opet jednom kosio i opet nece,ja zamenim membrane dihtunge oprugu i iglicu na karburatoru i nece.Upali samo na tren kad mu stisnem gorivo na onu sisicu.Sta jos moze biti problem?
 
Proveri creva,operi filter goriva,ocisti svecicu,proveri kapicu sto ide na svecicu,sipaj mu malo gorivo direktno u cilindar pa ga upali,stisni vise puta pumpicu..Ako upali posmatraj da li nestaje gorivo iz pumpice.Kada stiskas pumpicu posmatraj creva i vidi da li idu trinje-rusovi iz karburatora kroz ta creva..Pozajmi ili kupi nov karburator za taj trimer (1 000 din) pa probaj..Ili kupi pravu masinu (slike gore) i samo gas..
 
Nesto mi tu mirise da pumpica u karburatoru nevuce gorivo kako treba ili falsira negde u dovodu vazduh. dal nisi i creva pomesao od goriva slucajno
 
Pa,posto se prvi put susrecem sa ovim sve je moguce,mada sam pokusavao da obrnem creva i ne ide,jedno je krace.Da li crevo sa drukalice ide na gornji ili na donji ulaz karburatora?Kakva je to pumpica?i gde ima taj karburator za 1000 din.?
 
Krace crevo sluzi da vrati visak iz karburatora..Karburator imas u svim radnjama koje prodaju normalne (cena)trimere.Najjeftinije ti da narucis brzom postom..
 
Oprao sam karburator faminom,izduvao kompresorom i sad je situacija sledeca,kad je prekidac na 1(saug)upali i radi pod nekim odredjenim obrtajima,ali cim se prekidac malo makne pa dobije vise vazduha ugusi se ili ako se doda gas isto se gusi.sta bi to moglo biti?da nije do mesavine,sipao sam ovu za motorku 1:0,05.dvotaktol ulje.Pumpica je izgleda ok,stalno ima goriva.
 
Na litar benzina ide 20 ml sintetickog ulja..
Te simptome koje si opisao ima trimer kada mu zatvoris vazduh (saug) pa se zato i gusi..Kada upali on moze neko vreme da radi "pod saugom" a cim mu das gas gusi se..Otvori mu "saug" kada upali..
 
Oprao sam karburator faminom,izduvao kompresorom i sad je situacija sledeca,kad je prekidac na 1(saug)upali i radi pod nekim odredjenim obrtajima,ali cim se prekidac malo makne pa dobije vise vazduha ugusi se ili ako se doda gas isto se gusi.sta bi to moglo biti?da nije do mesavine,sipao sam ovu za motorku 1:0,05.dvotaktol ulje.Pumpica je izgleda ok,stalno ima goriva.
Sava pitaj Brkin Sonta on poznaje dobro jer je dobar majstor. Meni je bio kvar karburator jer su bili isti simptomi. Pozdrav

Послато са 6044D уз помоћ Тапатока
 
Drugari,bas mi je potrebna pomoc naime,pozajmio sam od drugara trimer marke MTD,pokosio plac i sl.put kad sam hteo da ga upalim nece pa nece.Odneo kod majstora on namestio,kaze samo oprao karburator nije hteo da naplati,opet jednom kosio i opet nece,ja zamenim membrane dihtunge oprugu i iglicu na karburatoru i nece.Upali samo na tren kad mu stisnem gorivo na onu sisicu.Sta jos moze biti problem?

rastavite karburator(samo deo gde je opugica i iglica)limic koji podize iglicu malko podignite tanjim srafcigerom pa probajte

MTD je dobra marka ali pristup delovima je los...novi karburator naci je fantazija
Da ste zamenili creva nebi pumpica radila
 
Svaka cast na savetu,uspelo je.Mada pojavio se drugi problem,gasi se ili kad se skroz doda gas ili kad se skroz pusti gas.podesavanje ler gasa ne pomaze.Gde bih ipak mogao potraziti nov karburator i da li mozda pase od nekog drugog trimera?
 
ako ne reaguje na srafice...i verovatno prska gorivo onda ste jako podigli limic...oko limica zna da bude igrarija...spustite ga malo...morate naci polozaj u kome ce raditi kako treba
 
Svaka cast na savetu,uspelo je.Mada pojavio se drugi problem,gasi se ili kad se skroz doda gas ili kad se skroz pusti gas.podesavanje ler gasa ne pomaze.Gde bih ipak mogao potraziti nov karburator i da li mozda pase od nekog drugog trimera?

Nov karburator za MTD jedino u "Agava" , Beograd, oni su uvoznici 011/2453548
 
Nazad
Vrh