Trimeri

Vremena se menjaju, sada skoro svaka kuća ima testeru i trmer, pa je onda prirodno da nemaju svi Stihl ili Husqvarnu. Kao što ne vozimo svi Mercedese. Ali nije ok da se kritikuju oni koji voze Yuga ili Keca.
Mislim da bi Stihl i Husqvarna bili još skuplji da nije raznih "kineza" koji im kvare posao. Zato Stihl i seli proizvodnju nekih mašina u Kinu, da bi bili jeftiniji.
 
Mene bas briga ko hoce da kupi kineza neka ga kupi njegov izbor .Samo neka mene ne ubedjuje da to djubre koje je pazario moze po bilo cemu da parira ozbiljnoj firmi kakva je Stihl .Tragicno i smesno deluje da taj baceni novac nazove ustedom i mudrim izborom a da mene pravi budalom i ismeva .Vrlo dobro se zna ko je koliko na trzistu i da kvalitet uvek pobedi jer on traje .
U krajnjoj racunici svi znamo da su kupci kineskih stvari osiromeaseni i sludjeni ljudi kojima se tim smecem oci mazu da i oni eto mogu da imaju stogod .Ta zabluda sobom vuce i druge zablude pa nam i jeste onako kako nam jeste.
To su isti oni koji se rane sa virslama od 200 dinara koje im oprave od crkotina, to su oni koji pristaju da rade za "minimalac" idu da podrzavaju otpadnike za jedan sendvic ili za prazno obecanje da ce ih neko zaposliti ako budu larmali i lepili plakate.
Taki nam idu na glasanje i podrze svakojake slatkorecive budaletine koje im oci mazu umesto da im kazu istinu ko su i sta su i gde su .
Neukog i glupog najlakse je namagarciti
 
Mene bas briga ko hoce da kupi kineza neka ga kupi njegov izbor .

Ako te nije briga nemoj u nedogled da ponavljaš iste stvari u ovoj temi, napisao si jedanput i pametni mogu to razumeti.

a da mene pravi budalom i ismeva

Ali je zato sasvim u redu da ti u nedogled ismevaš ostale i praviš ih budalama.

svi znamo da su kupci kineskih stvari osiromeaseni i sludjeni ljudi

Ovde si ti samo osiromašen i to u pogledu kulture ponašanja i delimično pisanja.

oni koji se rane sa virslama od 200 dinara koje im oprave od crkotina

Ako je istina da neko pravi viršle od crkotina prijavi ga u policiju, mada se to neće desiti jer si to izmislio da bi čisto nešto napisao.

Taki nam idu na glasanje i podrze svakojake slatkorecive budaletine koje im oci mazu umesto da im kazu istinu ko su i sta su i gde su .
Neukog i glupog najlakse je namagarciti

Znači ovde možeš pisati o Sthilu pošto imaš tu mašinu, o ostalim proizvođačima ne možeš jer ih ne poseduješ, a i već si napisao šta misliš o njima.

Pre nego budeš napisao odgovor obavezno pogledaj Pravila Poljoinfo foruma i obrati pažnju na sledeće delove istoga.

Razmislite pre nego napišete poruku tako da sve napišete u njoj, a odgovarajte ako vas neko u narednih par poruka nešto pita.

Napisane poruke moraju biti u kontekstu teme
i ne mogu služiti samo radi sticanja određenog broja postova.

Poštovanje pravopisa.

Bez politickih
i verskih tema.

Zabranjeno vredanje drugih korisnika foruma
po bilo kojoj osnovi.

Zabranjeno ulaziti u diskusije sa administratorima i moderatorima oko uredjivanja foruma.
Zabranjeno flejmovanje.

Član moze da napiše prigovor na rad uredništva samo u naznačenom delu foruma ili preko kontakt forme.


Ovo vaši za sve, tako da nema potrebe da neko misli da može biti izuzetak.
 
Ako te nije briga nemoj u nedogled da ponavljaš iste stvari u ovoj temi, napisao si jedanput i pametni mogu to razumeti.



Ali je zato sasvim u redu da ti u nedogled ismevaš ostale i praviš ih budalama.



Ovde si ti samo osiromašen i to u pogledu kulture ponašanja i delimično pisanja.



Ako je istina da neko pravi viršle od crkotina prijavi ga u policiju, mada se to neće desiti jer si to izmislio da bi čisto nešto napisao.



Znači ovde možeš pisati o Sthilu pošto imaš tu mašinu, o ostalim proizvođačima ne možeš jer ih ne poseduješ, a i već si napisao šta misliš o njima.

Pre nego budeš napisao odgovor obavezno pogledaj Pravila Poljoinfo foruma i obrati pažnju na sledeće delove istoga.



Ovo vaši za sve, tako da nema potrebe da neko misli da može biti izuzetak.
Red je da odgovorim na ovolike neistine i tendenciozne prozivke iskljucivo na moj racun.


Moj "nedogled"po pitanju pisanja ipak ima daleko manji i zdravom rezonu blizi broj postova od ocitog laprdanja ljubitelja kineskih krseva koje nisi izbrisao a ima ih na stotine.
Ismejao sam one koji su to zasluzili i prvi su neuspesno pokusali da to ucine meni, dakle olupala im se neobrazovanost i drskost o glavu stom razlikom sto sam ja to ipak ucinio literarno zanimljivije i malko kompleksnije uz izvinjenje ukoliko sam im prenapregnuo tanusne vijuge .
Ja nisam kriv za njihovo neobrazovanje i nesposobnost da mi kritiku uzvrate na slicnom nivou a o kulturi i "osiromasenju" vidim da zelis da mi dajes lekcije, dakle sam si se svrstao u onaj drugi tabor pa i tebi porucujem ono sto sam i njima.
Po pitanju virsli od crkotina za koje me drsko prozivas i vredjas pogledaj malko imas postavljeno na internetu od cega matijevic pravi svoje virsle pa posto tvrdis da sam izmislio onda okrivi i onog njegovog radnika sto je te video zapise postavio i lepo objasnio za cega se sta koristi .Nije zgoreg da se zarad dokaza svoje tvrdnje sam pocastis sa tim proizvodima i na licnom primeru mi dokazes da kako ti kazes izmisljam.Posle mozes a i ne moras "policiju" da obavestavas.Stgrucnjancei delioce forumske pravde da te podsetim to je posao za inspekciju i sudstvo tako su mene u moje vreme ucili, policija je deo izvrsne a ne zakonodavne vlasti i ne moze bez tuzilastva i naloga od istih nista da preduzme.
Po pitanju kineskih krseva i kritike na moj racun da ne smem pisati o njima jer ih nemamu posedu , budi dosledan pa po tom istom arsinu zabrani onima koji nemaju Stihl da bilo sta negativno ( i pozitivno) pisu o njemu.Stihl-u ne treba reklama od takvih.
I na kraju ,ipak ne vazi za sve tvoje "uredjivanje" i arbitraza jer je ocita tvoja pristrasnost, dakle samo si moje pisanje izbrisao.
 
Poslednja izmena:
Sve zavisi ko su ti "svi"
Da cujem argumente? pogledajmo broj ovlascenih servisa, prodavnica i dostpunost delova dakle Stihl je potukao sve niko mu nije ni do kolena.
Idemo dalje Stihl je ovde kod nas direktno dosao i do najsitnijeg dela imaju sve a ono sto nema se moze dobiti u rekordnom roku, a gde su ostali
Za husqwarninu kombi kantu za gorivo i ulje su me muntali mesecima i nikad mi nisu poslali adapter za automatsko sipanje goriva.Na kraju sam otisao do zastupnika i opet isto nikad nista, nisu se udostojili ni da me obaveste .Stihl taj adapter ima na stanju u svakoj prodavnici
 
Poslednja izmena:
Pavle, kao sto vidis, na predhodnoj strani su se ljudi zahvalili moderatoru sto ti je kulturno i sa argumentima rekao: "dosta"!
Ja sam izasao iz svake diskusije sa tobom u kojoj sam ucestvovao jer nikada nije imalo poente. Ja imam dve motorne testere i to husqvarnu i stihl, a od trimera imam villager bc 1900xc koji me odlicno sluzi i sa kojim sam puno odradio.
Ima dosta nas koji smo hobi trimerasi i koji smo zadovoljni sa villagerom. Da smo kupili stihl, nema nikakve sumnje da bi nam rad bio laksi i olaksan, i da bi taj stihl nadziveo villager-a u svakom pogledu. Opet, shvati da nekima to nije potrebno obzirom da imamo malo posla za obaviti.
Drugim recima, tebe niko nije napao vec se ili branio, ili iznosio argumente kako villager ipak nije skroz toliko los kao sto ti mislis, ali ti takve recenice nikada nisi hteo da slusas niti da uvazis.

Koliko vidim, stariji si covek. Uzivaj u svom stihl-u, a nas prosto ostavi da diskutujemo o svim trimerima i iznosimo iskustva.
 
Šta uraditi na novokupljenom trimeru da bi lepo i dugo radio?
Negde sam pročitao da treba pustiti 1 rezervoar da odradi na leru.
Podmazivanje, čega i čime?
....
Inače, kupljen oleo mač Sparta za 23300rsd.

Sent from my x600
 
Neka te dugo služi...pa pisali smo (nebrojani broj puta) o tome kako sa novom mašinom.U principu one su već fabrički odradili potrebno, ali nije loše da pola rez. odradi na "prazno" uz povremeno kratko turiranje.Preporučujem i malo jaču mešavinu za taj početak, kasnije normalno (2,5 - 3 %).Drugi rez. može u lagano košenje,ne neko preterano (ali kako je početak aprila,pa i nema nekog korovljaka),od trećeg rez. puna exploatacija trimera.Kupi (ako već nisi) kvalitetno ulje,litarska pakovanja (STIHL,Husqvarna) su sada najsigurnija i najkvalitetnija, nemoj štedeti na tome.

- - - - - - - - - -

Zato što stihla sklapa kinez, a Husqvarnu Švedjanin.
Nemoj biti siguran, istina da je Stihl prvi razgranao svoju proizvodnju po svetu kako bi (kao i sve velike firme) pojeftinio cenu izrade gotovog proizvoda tako što će imati i do 10 x jeftiniju radnu snagu.Husqvarna je to isto uradila, samo nešto kasnije.Već sam pisao da se radi o strogo kontrolisanim fabrikama...lično, više volim Husqvarnu,imam i Stihl mašine,o tehničkim rešenjima možemo da debatujemo,ali gde se koja sklapa, trenutno je deplasirano pitanje.
 
Dejan351 je u pravu što se tiče razrade trimera a isto i vezi ulja za mešavinu. Ja sam uzeo litarsko sa dozerom Husqvarna kod Čavićprof!

Послато са HTC Desire 310 уз помоћ Тапатока
 
Cestitam na kupovini i nek te dugo posluzi. U principu dvotaktnu masinu netreba dugo ostavljati na leru da radi zbog samog podmazivanja i ogorevanja garezi. Najbolje da kazem do pola sata uz povremeno turiranje da izbaci visak ulja i ogori garez a posle u nekom laksem poslu prvi rezervoar dva da odradi uz povremeno davasamo bez gasa do kraja. posle toganje gasa do kraja ali bitno je da je masina pod opterecenje i da netrpi ni previse tesko ni previse nepotrebnih obrtaja. lako podneZa svaku masinu je najbitnije neki tecan rad tj opterecenje i bez nepotrebno visokih obrtaja ako za time nema potrebe
 
Spremna za upotrebu :cao:

zmmk2q.png


oanlmr.png
 
Nazad
Vrh