Trimeri

Tvoje neznanje nekih stvari je necije znanje a sta je bolje to znam .A ti mi reci kad sve tako dobro znas ko je proizvodjac karburatora za stihl. A sto se tice sklopova malo se bolje raspitaj dal taj stihl nema slucajno mozda fabriku u Kini. ima fabrike i u zemljama koje sam naveo. Ti preporucuj sta god hoces i nek ti stihl malo i plati posto ih reklamiras ko da je tvoja fabrika a da te odvedem u njihov servis da vidis koliko ima raskopanih masina pitao bi se dal se nekvare. Nema te masine koja se nekvari pogotovu sa vekom trajanja od 3 godine. za svoju namenu koristim ono sto mi treba za toliko da odradi a ne da preplacujem nesto sto ce mi sluziti za par sati godisnje. Alko koji posedujem je toboze Austrijska firma koja se isto tako toboze tu proizvodi a u stvari sve se zna gde se proizvodi radi vece zarade tih istih bogatuna zapada. Sluzi me vec 9 god i ni svecica nije zamenuta na njemu a jedino sam glavu za strunu zamenio za sve ove godine. Toliko od mene a sto se tice koja je bolja radije cu kupiti Husvarnu koja je po meni bar 30% kvalitetnija a ima jos i Japanskih masina koje su za mene broj 1 u proizvodnji svih malih motora
 
Činjenica je da se ne mogu upoređivati kinezi i Husqvarna i Stihl ali je činjenica da kinez za manje površine i amatersku upotrebu može da završava posao . Nije savršen ali radi i završava posao.

Za ozbiljne radove i veće površine tu su i ozbiljnije mašine i to je to. Glupo je stalno razvalačiti tu priču i svađati se . Villager trimer je korektan i lepo može da služi za amatersku upotrebu.
 
Павле да ниси ти био раније колико се сећам нешто на б .. бинг банг . Пљувао си онда Вилиџера а користио си израз чини ми се свињаџер као сад. Да сам знао не би ни куцао оно да ми даш 1000 евра за Стила . Једноставно, постоје људи којима не вреди причати или писати. Имам комшију исти такав као ти. Све пљује , омаловажава , има 20 крава, један трактор и једна колица а кад почне да се хвали и омаловажава друге добијам манијачку жељу да га отерам у три лепе али је старији човек па нећу. Не иде. Имам поред Вилиџера и Хускварну 340 којој ће још мало 10 година па знам шта значи и квалитет а не само кинеско ђубре.
 
Fs55 ili 128 r, Stihl je 27000, a husq 31000,ali se dobija glava za strunu i bolji uprtač, kažu da je husq made in USA, a fs55 je prc?

Sent from my x600
 
Dva indentična trimera (snaga,pogon..), nema veze gde se proizvodi (uzgred made in usa nije sigurno), to su strogo kontrolisane proizvodnje.Ova 55-ica je na akciji sa tom cenom,inače košta isto kao i husqa, a 4000,00 nije za bacanje.Neka presudi blizina ovl.servisa, cena trimi glave (ako ne daju u Stihl-u) i za nju ide uprtač preko jednog ramena i jako je nezgodan za neki duži rad.Bilo je nekih priča oko većeg broja reklamacija na sajlu kod Husqe, ali je veliko pitanje ko i gde radi.
 
U igri je i oleo mac 250t, ima sve, obe glave i uprtač navodno preko oba ramena i Kardan, dok fs55 i 128r imaju sajlu i najjeftiniji je 24800 i prodavac kaže da je 100% made in italy.

Sent from my x600
 
Šta bi ste mi preporučili u cenovnom rangu od oko 200 evra? Gledao sam na netu i zapali su mi za oko Villager BC 1250P i Oleo-Mac Sparta 250T. Ne razumem se mnogo a koristio bih ga za održavanje okućnice i uvratina. Sve u svemu do 10-15 ari površine.
 
Ma pustite Pavla on voli Sirmijum i nemoze bez njega jer mu to hrani dusu a usput moze i da nauci nesto samo sto ce ovog puta umreti neobavesten ko Kostunica. Za takve leba nema pa se i nezamaram da objasnjavam nesto sto to nemogu i nece shvatiti a dovoljno je bogat da plati nekom da ga nauci nesto sta valja i sta moze sam popravljati .
Pajac oleo mac je solidna firma ali motor od svega 25ccm i snage 0,75kw mi neuliva bas poverenje kad je u pitanju malo veca trava. Sa vilagerom 1250 sam radio i tih 1,25kw odradjuje i ozbiljnije poslove plus sto mozes i roto noz montirati a za povremene poslove i tu povrsinu po meni zadovoljava.
 
I ja mislim da je Sparta 250 malo nejaka za veću travu. Villager 1250 ima snage i za zahtevnije poslove.
 
Šta bi ste mi preporučili u cenovnom rangu od oko 200 evra? Gledao sam na netu i zapali su mi za oko Villager BC 1250P i Oleo-Mac Sparta 250T. Ne razumem se mnogo a koristio bih ga za održavanje okućnice i uvratina. Sve u svemu do 10-15 ari površine.
Moj glas ponovo ide Italijanima, budući koju površinu imaš nameru raditi.
 
Imam Husqvarnu 240r, kupio polovnu prije dvije godine, od tada me odlicno sluzi. Medjutim danas sam primjetio cudno ponasanje. Nakon paljenja, na leru tj. bez dodavanja gasa ikako, mi radila kao na cirka 30% datom gasu, moglo se tako I kositi a da gas ne dodajem nikako. Ugasim je I upalim ponovo, opet isti problem ali ipak u dosta manjoj mjeri. Mogu li forumski strucnjaci ustanoviti dijagnozu na osnovu ovog opisa problema? O cemu je rijec?
 
Kao prvo, nisam "forumski stručnjak", verujem da je ovde većina dobronamerna skupina ljudi koji imaju nekakva iskustva i da žele da pomognu onoliko koliko im to iskustvo/ znanje dopušta.To dizanje ler gasa, a kasnije smanjivanje ukazuje na nekoliko mogućih stvari, opruga na leptiru gasa na karb.,sajla od gasa,opruga na ručki od gasa (to se može vizuelno proveriti).,pa tek onda ići dalje.
 
Upravo ta sajla od gasa je ces uzrok da hoce gas biti jaci. obicno samo onu vezu gde je stegnuta za cev treba mrdnuti i stabilizuje se ler. Proveri to i ove stavke kolega pa ako nije
do toga cemo dalje.
Pavle ja svoje masine sve sam radim i netreba mi niko za to i hvala bogu sluze me sve jako dobro. Nemam para za bacanje a ako se odlucim da te naucim necemu onda cu promenuti profesiju. Samo sto se neki i nemogu nauciti negokupiti diplome i pamet
 
Izvinjavam se za ovo "strucnjaci", nisam nista lose mislio, uostalom nije bilo pod navodnicima. Gorivo nije staro, naradio sam se s njom ovog proljeca, jucer svjeze gorivo ulio. Jedino, ovaj put sam mozda malo vise ulja stavio u mjesavinu, ne znam bil do toga moglo biti. Ovo za sajlu gasa cu danas provjeriti, idem sada da probam. Hvala na odgovorima.
 
Deo poruka koji nema mnogo veze sa temom, već su uglavnom pametovanja je obrisan.
 
Posmatrao sam ovu temu sa strane i nisam se ukljucivao, ali moram da primetim da je ovde moderator pocistio Pavla daleko vise nego sto je zasluzio.
Ja sam takodje neko ko svoje tesko zaradjene pare nebi potrosio na kinesko djubre, nastalo reversnim inzenjeringom i lose kopiranim bas sa Stihl/Husq masina.
Svakako ispada da se u krajnjem rezultatu te masine placaju daleko skuplje nego originali, i ako se na to ne ukaze kineske firme ce i vise ojacati.
Pojedini su cak coveka prozivali sto ima novac koji je zaradio i to je nesto sto je potpuno nedopustivo, jer svakome je dozvoljeno zaradjivati u okvirima zakona(i naravno trositi po svom izboru).
Paradoks je sto bi i originalne masine bile jeftinije, da se kineske kupuju manje. Kada se samo setim koliko je kineskih motornih testera prodato, a nisu sastavile ni 10m drva.
Mislim da nije postojala skuplja masina..
 
Nazad
Vrh