Trimeri

Talianu skini taj oklop plasticni pa vidi gde curi. Nesto mi se sve cini kao da su popustili vijci ili od stubline ili auspuha kako crno izbacuje. Malo dotegni vijke i operi filter vazduha a vidi gde curi i dal ce curiti. i nebi bilo lose skinuti auspuh i ocstiti izduvni kanal u stublini ako je vise radio.
 
Mozda je i semering na radilici jer nisam bas upoznat sa demonom gde mu je sve i sta. Ali obicno su to mesta gde moze tako crno izbacivati. Ili semering radilice ili izmedju stubline i kucista motora ako je labavo ili oko auspuha pa ventilator to razbaca svud. Elektroniku operi odmascivacem i filter vazduha obavezno. Uzmes odmascivac K2 i naprskas i speres ali obavezno izduvati vazduhom i bobinu osusiti .I verovatno ti je mesavina malo jaka
 
Poslednja izmena:
Trimerasi,
i dalje imam problem sa grejanjem glave na Dolmar trimeru posle menjanja nekoliko defektazi i majstora..
Pokusao bih sa aluminijumskim glavama koje se reklamiraju na net-u.
Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa njima..
Pozdrav
 
Na mom stihlu FS 450 se ta glava nikad ugrejala nije a mast je ona njiova originalna koju redovno dopunim i kontrolisem pre svakog posla.
 
Ma teraj je dok se neistopi i glava. Pa nije od zlata. Ako ima i previse masti hoce se grejati.Kod mene na Alku je aluminijumska glava ako mislis na ugaonu glavu za pogon.Dosad nikakvih problema vec 9 godina
 
Trimerasi,
i dalje imam problem sa grejanjem glave na Dolmar trimeru posle menjanja nekoliko defektazi i majstora..
Pokusao bih sa aluminijumskim glavama koje se reklamiraju na net-u.
Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa njima..
Pozdrav

Verovatno se greje jer nema dovoljno masti ili nije odgovarajuća mast za podmazivanje konusnih ležajeva u nosaču glave. Obavezno proveriti!
Moguće je da se greje i kad se obmota trava između nosača glave i cevi. Dešava se i kad se koristi deblji najlon (nit) od propisanog za tu mašinu.
Alu-glava (ili Pauk glava) jeste lakša i manje opterećuje ceo trimer.
 
Trimerasi,
i dalje imam problem sa grejanjem glave na Dolmar trimeru posle menjanja nekoliko defektazi i majstora..
Pokusao bih sa aluminijumskim glavama koje se reklamiraju na net-u.
Ima li neko bilo kakvo iskustvo sa njima..
Pozdrav

Мора да се греје кад се врте два конична зупчаника. Ако тример непрекидно ради између сипања горива у резервоар и ако се одмара само док се сипа гориво мора да се угреје. И на мом Вилиџеру се греје глава . Једино ако ти топи главу за силк прати да ли ти мамотава траву и набија према лежају. Угреје се и на мом Вилиџеру и то добро. Али увек скидам намотану траву и још нисам истопио главу за силк. Брат за пола сата и мало више истопио главу за силк, како није ми јасно.
 
Na mom STIHL-u FS 450 glava je konstantno hladna i mozes kositi ceo dan takva ce uvek da bude nema grejanja e sad za te kineze nista me ne cudi meni nije jasno ko je tolko bogat da moze da baca novce na to njiovo djubre.Gledam ljude koji se sa njima pate i muce kidaju zivce i jebes taj poso kad nikad nisi siguran dal ces da obavis ono sto si naumio.
 
Sto se tice ugaone glave- (prenosa preko ugaonih zupcanika), ja sam na novom oleo mac-u imao pregrevanje ugaone glave, kuciste nisi mogao pipnuti pole 10 setakundi to je bilo vrelo.
Posle nosenja u servis i zahteva da mi se zameni cela glava, cekao sam 14 dana i nista, pocela prepiska e-mailom i tvrdog tefonskog razgovora sa uvoznikom dobio novu glavu:osmeh:
Mislim da te konusne zupcanike trba znati upasovati a trpe veliko opterecenj.
Pitanje sta ti se vise iplati, nova glava ili vodanje po servisima.
Ovo je za ''Pantu SD''

- - - - - - - - - -

Društvo danas sam primetio ovo ulje negde izbija ,šta to može biti?
Vredi li popravljati ili da uzmem novi,sada može i za 90 e,odradio je prošle godine poprilično tako da nije mi žao potrošenih novaca.
Koliko se vidi sa fotke, odgore se sliva ulje, svecica ili zaptivac na stubline rasklopi pa vidi. Ova masina se naradila pitanje dali se u nju isplati ulagati. Sam najbolje znas.
 
Hoce sa svecice da procuri, nista katastrofalno cak i ako je sa spoja glave. Nekad curi i na dekompresioni ventil ako ga ima, spoj auspuha.... Vise je pokazatelj previse ulja u smesi goriva (benzina i ulja) ili neodgovarajuce ulje koje ne izgori skroz, ili cak prebogata smesa goriva i vazduha. Skines plastiku pa lepo vidis, dotegnes i operes benzinom, ako se opet pojavi da bude novi trag.

- - - - - - - - - -

Kolega cokanj jos jednom hvala, svaka cast za ovo obavestenje, odmah u petak sam seo na motor i pravac u Pazovu po sinteticki dvotaktol. Tri litre sam kupio da imam zalihu a hteo sam vec da porucujem iz Nemacke. Ostao sam na zadnjim kapima Husqvarna XP dvotaktola a treba raditi.
 
I kod nene se tu rasklimalo malko ali koliko tereta je svukla u stranu bas mi i cudno da neklima. Kod mene je neka plasticna kao biksnica sa osiguranjem polozaja i tu se zajelo.
 
Koliko se vidi sa fotke, odgore se sliva ulje, svecica ili zaptivac na stubline rasklopi pa vidi. Ova masina se naradila pitanje dali se u nju isplati ulagati. Sam najbolje znas.
Rasklopio vidim da curi negde gde se spaja karburator ,malo pritegao šrafove i sklopio,pa koliko izdrži ,nema se sada vremena za servis a da se naradio vala jeste.
 
Nazad
Vrh