Trimeri

Nisu to velike pare,pogotovo ako imas dosta posla za njega.
 
Bager, bas tako. Brze sece nego sto rukovalac nisani. To je najsnaznija klasa trimera t.j. sumskog cistaca, nema jace. Srecno!
 
Drugar iz susednog sela danas pazario :
bc5c8d84a343bc133909f3cfb9d8e167.jpg
abf2c93be0a749371690d0b88a09a734.jpg
 
Danas idem da vidim ovaj Husqvarna 165RX i u medjuvremenu sam našao još jedan trimer u blizini ovog. Radi se o Komatsu Zenoah BCZ5000 sa 52 kubika i čitavih 4KS. Radi se o originalnom japanskom trimeru, podaci o snazi i zapremini su takodje stvarni, provjeravao sam na Internetu. Cijeni ga 350KM tj. 175 eura. Svidja mi se što uz njega ide i pravi profesionalni treger za nošenje sa kojim se sigurno može raditi cijeli dan bez žuljanja.
Evo tog trimera:

http://www.olx.ba/artikal/15441480/komaco-zeonah-u-ekstra-stanju-japan-4ks/

Evo i velikog Husqvarna 165RX

http://www.olx.ba/artikal/17365257/trimer-husqarna-4-ks/

Šta mislite koji da uzmem? Po cijeni su praktično isti, po snazi takodje, Husqvarna ima veću zapreminu ali je stariji, Komatsu ima odličan pojas ali me brine servis, gdje to održavati?
 
Zombie, mislim da ti ne treba ništa jače od 2, 2.2 KS. Bolje da je mašina lakša. Duže ćeš da radiš bez prevelčikog umora. Ovo što ti gledaš su velike mrcine, prvo te smore težinom, a pored toga te i dobro protesu. Ove starije mašine slobo su amotrizirane. Ako i ima amortizere, većinom zog godina popucaju.
 
Ja sam danas sa vilager BC1250 sa nožem drndao 4 sata i ja sam crko, a mašina jeste vrela bila ali nije pokazao nikakve znake pregrejanosti, da se oseti u radu da zapinje. Do duše, pravio sam kratke pauze na svakih sat a možda i manje vremena da odmorim kažiprst.
 
Išao sam danas da pogledam Husqvarna 165Rx i doživio veliko razočaranje. Trimer je u jako lošem stanju, rasklimana mu je veza motora sa cijevi kroz koju ide kardan i čak je i rezervoar šupalj,glava sa silkom je sva klimava, nema ništa od opreme, čak ni remenje iako mi je rekao da ima.

Što se motora tiče, palio je i radio dobro i ima ekstremno mnogo snage. Iznenadilo me što uopšte nije težak. Kada bih našao ovakav u dobrom stanju, mojoj sreći ne bi bilo kraja.

Trenutno na oglasima nema ništa interesatno sem onog Zenoah o kojem sam ranije govorio. Našao sam jedan Husqvarna 244RX (2.7KS) ali je jako daleko tako da mi preostaje da pratim oglase i čekam da se pojavi nešto interesantno.
 
Pa nisi ni mogao ocekivati da u perfektnom stanju uzmes trimer cija je cena preko 1k€ za deset puta manje.
Mozda si mogao sabiti cenu pa te nedostatke srediti u svojoj reziji. Meni to ne lici na nepopravljivo..
 
Nisam ni ja očekivao da je sve savršeno ali da vidiš kako to izgleda uživo...motor bukvalno samo što nije otpao sa noseće cijevi, klima se motor 2-3cm lijevo desno,. Da nisam to vidio uzeo bih ga, probijen rezervoar nije neki problem a ovako se nisam usudio, ko zna šta je polomljeno, tu je spojnica, kardan, njegovi ležajevi, izlaz radilice...za ovako star trimer bilo bi sigurno problem nabaviti takve dijelove. Da je prodavac htio da koriguje cijenu u skladu sa stanjem trimera uzeo bih ga svakako ali nije htio da popusti ni jedne jedine marke a mašina uopšte nije u radnom stanju, čitav rezervoar iscuri za nekoliko minuta, ima rupu prečnika 4mm sa strane, kao da ga je neko burgijom probušio.
 
Pa nista onda, bolje sto nisi usao u tu pa i da ti je popustio cenu.
Juri ti neki jaci Stihl model, ja takodje trazim masinu za sebe i to ce verovatno biti Stihl, najvise zbog dostupnosti rez.delova.
Polovni se 200-300€.
 
Kupio sam trimer EMIX 2 ks ima trokrak i glavu... za sad je top, radi kao sat, malo jaca mjesavina i nadam se da ce meni dobro sluziti... :)
 
Nazad
Vrh