Trimeri

Da li sme ovo ovde da ima "lufta" primetio sam da se osovina po malo okrece levo i desno u odnosu na plasticno kuciste?
Ispod imaju dva srafa(jedan se vidi na slici drugi je odmah do njega)zategao sam ih srafcigerom ali opet osovina moze da se malo zarotira.
Ja ne vidim sliku.
Ja se danas ponovio sa Villager 1700XC. Ako bude prilike, prva proba za vikend, pa ćemo videti.
Hvala forumašima na savetima.
Nek ti je srecna kupovina i neka te dobro sluzi.Kad ga isprobas napisi utiske.
Zdravo,

Kupio sam Villager BC 1900XC, po čitanju foruma možda najbolji odnos cene i kvaliteta, naravno za sopstvene potrebe, ne profesionalno. Sada ga je veoma teško naći, ali ja sam pozvao ovlašćene dilere koje sam našao na Villager sajtu i našao. Inače, ovu seriju BC 1900 XC sada su unapredili u BC 2100 XC sa vibracionim sistemom.

Sada me zanima kako početi sa radom sa ovim trimerom. Čuo sam da za prvo korišćenje trimera prvih sat vremena treba da radi na leru, pa tek onda početi sa košenjem?
Ima li negde video, savet ili upustvo kako to treba najbolje izvesti? Ne bih da nešto uradim kako ne treba, a prvi put se hvatam u igru sa ovim.

Pozdrav.
Neka je sa srecom i neka dobro sluzi.Pisali smo vec o prvom pustanju u rad i u principu nije lose da napravis malo jacu mesavinu i da pustis pola sata-sat da radi na ler uz povremeno dodavanje gasa.Posle zavrsenog posla ga obavezno ostavi par minuta da odradi na ler kako bi se postepeno ohladio i to je to.
 
Da li sme ovo ovde da ima "lufta" primetio sam da se osovina po malo okrece levo i desno u odnosu na plasticno kuciste?
Ispod imaju dva srafa(jedan se vidi na slici drugi je odmah do njega)zategao sam ih srafcigerom ali opet osovina moze da se malo zarotira.
image.jpg
 
Izvinjavam se za sliku kada sam video kako je ispala hteo sam da je smanjim ali nemam nikakva opcija za to.
Znaci ok je sto mi se osovina pomera malo levo - desno.
 
Hvala Aco,

Kada kažeš jača mešavina, šta to podrazumeva. Koji je to odnos?

Negde sam pročitao da posle upotrebe trimera, treba isprazniti rezervoar ili tako nešto slično, da ne stoji tečnost u njemu, ako ga neću skorije koristiti?
Koliko dugo sme da ostane mešavina u trimeru ili mora posle svakog korišćenja isprazniti rezervoar?

Nikada nisam radio sa trimerom, a ni sa nijednom motornom mašinom, zato imam ova početnička pitanja.

Tu nema šta, sipam mešavinu, startujem ( ima li tu neka fora ili samo povlačim sajlu ), pustim sat vremena na leru sa povremenim gasom, kada to sve prođe počnem da kosim, kada završim, očistim mašinu, VALJDA treba da ispustim tečnost iz rezervoara i odložim za sledeće korišćenje. Treba li to i podmazati, pa odložiti?

Ima li negde snimak ili neka detaljnija instrukcija, od početka do kraja, jer nemam koga da pitam drugog osim Vas i ljudi iz Gradskog Zelenila, ako ih vidim?

Pozdrav.
 
Konkretno Villager preporucuje 2,5 % ili 1:40,ti stavi 3% i neka odradi sa tom mesavinom (jedan rez),kasnije pravi preporucenih 2,5 % ali gledaj da bude neko kvalitetno ulje (stihl,husq.dolmar,jonsered) i da ti mesavina ne stoji duze od mesec dana.Kada trimer odlazes na duze (vise od mesec dana) ili van sezone,upali motor malo ga zagrej,ugasi i isprazni gorivo iz rez.,potom ga ponovo upali i turiraj dok se ne ugasi,tj.potrosi svo gorivo iz creva i karba.Podmazuj glavu trimera (ugaoni prenos) svakih 10-ak sati,ne treba preterivati sa tim,upotrebljavaj isto tako husq,stihl masti
 
@Knez Vlastimir,evo Dejan je sve lepo objasnio i tu nemam sta da dodam.Za snimak stvarno ne znam da li ima,cini mi se da je neko postavljao,ali nisam siguran.U principu kad ga palis naravno prvo sipas mesavinu,a zatim pumpicom napumpas par puta da mesavina ispuni crevce i onda podignes polugu za sauh i lagano povuces uze za start 2-3 puta.Znaci prvo samo lagano i onda jednom ili dva puta ostro i mora da upali,a kad upali odma treba da se vrati sauh i to je to.Ako treba jos neka pomoc,tu sam.
 
Hvala Dejane, hvala Aco na pomoci i savetima.

Ujutru bi trebao da odem do placa, pa da probam nov trimer. Nadam se da cu se snaci, pa da kosim.

Pozdrav.
 
Znas kako,prvo proveri u prodavnici gde kupujes sta sve ide uz trimer (pusti ovo sto pise na sajtu),drugo,Stihl Fs 55 ima 0,75kw a ne 0.8 i trece,taj model se vise ne proizvodi,nasledio ga je Fs 56.Za tvoje potrebe zavrsavaju oba modela,s' tim da moj glas ide Husqvarni,Stihl FS 55 sam imao nekih par godina,nemaju kardan,vec sajlu,doduse dobrog kvaliteta
Evo mene ponovo,bio na odmoru a tamo nema neta :osmeh:
Hvala na informacijama ali sam sad u jos vecoj dilemi.Taman se odlucio za Husqvarnu 128r i odem u radnju kad tamo mi drugar kaze da je pogon preko sajle a ne kardana i da su imali reklamacija :sta:
Sta sad?Sve sto je kardanski prenos je 500e a to prelazi moj budzet.
Nude mi :
Oleo Mac bc220t cena je oko 29000
http://www.myoleo-mac.com/allegati/OM_Dep_BC22-BC220_GB_low.pdf
Makita em2600u cena je oko 28000
http://www.makita.rs/tool/22015/EM2600U.html

Totalno sam sludjen,ne znam sta da radim:sta:
 
Evo mene ponovo,bio na odmoru a tamo nema neta :osmeh:
Hvala na informacijama ali sam sad u jos vecoj dilemi.Taman se odlucio za Husqvarnu 128r i odem u radnju kad tamo mi drugar kaze da je pogon preko sajle a ne kardana i da su imali reklamacija :sta:
Sta sad?Sve sto je kardanski prenos je 500e a to prelazi moj budzet.
Nude mi :
Oleo Mac bc220t cena je oko 29000
http://www.myoleo-mac.com/allegati/OM_Dep_BC22-BC220_GB_low.pdf
Makita em2600u cena je oko 28000
http://www.makita.rs/tool/22015/EM2600U.html

Totalno sam sludjen,ne znam sta da radim:sta:

Uzmi crnog villagera bc 1700 xc proslogodisnji model i ustedi bar 7000-8000 mozda i vise a sigurno ima kardan a ne sajlu.
 
Koja je u stvari razlika između crnih i narandžastih serija istog modela.? Primetio sam da i 1250 postoji u obe varijante.? Da li je u pitanju samo neki redizajn ili su se desile neke veće promene.?
Trenutno prodaju tri tipa takvog trimera znaci 1250S je da kazem onaj stari sa velikim narandzastim oklopom,
1250E skinuta mu je velika plasticna oplata oko motora, rukohvati i ostalo su potpuno isti, ali je sa euro II normom, manje zagadjuje okolinu,
dok je 1250XC takozvanao black edition izdanje sa malim promenama, rucke su kvalitetnije.
Promene su vece na npr 1700XC(takodje black edition) ili novi 2100XC- Antivibracioni sistem, brzo podesavanje rucki koje su kvalitetnije od onih u staroj S seriji,laksa zamena silka, noza, testere, olaksani start...+noviji sistem menjaca
 
Nazad
Vrh