Trimeri

Imam Vilager BC1250XC. U subotu sam kosio i primjetio da se onaj dio na rucki gasa koji je pritisnut dlanom vise ne vraca. Onda sam primjetio da se ni gas ne vraca kao sto se vracao prije. OK, otisao neki feder ili opruga u rucki. E,sad - trimer je jos pod garancijom. Ali posto servis nije bas blizu, ja sam to rastavio da vidim sta je unutra. I unutra je opruga koja se polomila.
 
Ja sam je menjao pe 20-ak dana (2 put::jako_besan:spavam:, ova opruga http://www.motobikeshop.rs/product/opruga-poluge-gasa-pn4500_010744.aspx
Hoce nekada da podglavi i sajlu od gasa pa teze ide kada se pritisne kaziprstom, zato sam polomljenu odmah i izvadio. Sad imam i u rezervi :osmeh:

- - - - - - - - - -

Evo mene ponovo,bio na odmoru a tamo nema neta :osmeh:
Hvala na informacijama ali sam sad u jos vecoj dilemi.Taman se odlucio za Husqvarnu 128r i odem u radnju kad tamo mi drugar kaze da je pogon preko sajle a ne kardana i da su imali reklamacija :sta:
Sta sad?Sve sto je kardanski prenos je 500e a to prelazi moj budzet.
Nude mi :
Oleo Mac bc220t cena je oko 29000
http://www.myoleo-mac.com/allegati/OM_Dep_BC22-BC220_GB_low.pdf
Makita em2600u cena je oko 28000
http://www.makita.rs/tool/22015/EM2600U.html

Totalno sam sludjen,ne znam sta da radim:sta:

Realno bolje je da uzmete trimer sa kardanom :ideja:, to i sami znate.
E sad, nemate veliku povrsinu, ako se ne varam napisali ste 10-ak ari, pa ce bilo koji odraditi posao dobro-proverite da li su duzine garancija iste kod svih, to je veoma vazno.
Villager kao sto je spomenuo kolega Sumadinac Gruzanin nije lose resenje, ima svoje mane, ali i prednosti-mnogo lakse podnosite kad se nesto lose desi masini za koju ste dali manje para :sjasi:
Od ova dva , licno pre bih uzeo Oleo Mac.
:ppozdrav:
 
Evo, palo i prvo koriscenje trimera Villager BC 1900 XC.
Potrosio tri rezervoara. Prvo razradio masinu sat vremena na leru, uz povremeni gas, podesio rucice i krenuo da kosim.
Pokosio sto sam planirao, ali morao sam rucno da vadim silk iz glave, nije htelo nikako samo. Negde sam procitao da glavom trimera udarim o zemlju, gde postoji dugme koje omogucava da sam izbacuje silk. Kada otvorim glavu, kao da se silk zapleo ili zaglavio, pa sem morao rucno da izvlacim? Zasto ovo ne radi? Silk je kupovni kockast, kupio sam i nov, pa nameravam stari.
Kada sam montirao stitnik do glave trimera, odvojila se matica od plastike i takoda su ovo mogli jace da naprave, ali ovaj kvar cu laganoresiti novim srafom i podloskom. Sledece kosenje planiram u vrzinu i da koristim trokraki noz, pa da vidim i tokako funkcionise.
Pozdrav.
 
Ja sa mojim nisam imao takvih problema i bas mi je zao sto ti se odmah to izdesavalo.Jeste da su to sitnice,ali mi bas cudno.
Sto se silka tice,verovatno ga nisi namotao kako treba.Pretpostavljam da znas da treba da dodas gas da se zavrti glava i onda udaris od zemlju i tad izbaci silk.Ja kad sam kupio moj BC 1900 XC dobio sam taj cetvrtasti silk i bio je vec namotan na glavu,tako da sam ga samo preseko i namontirao glavu na trimer i to je to.
 
Evo, palo i prvo koriscenje trimera Villager BC 1900 XC.
Potrosio tri rezervoara. Prvo razradio masinu sat vremena na leru, uz povremeni gas, podesio rucice i krenuo da kosim.
Pokosio sto sam planirao, ali morao sam rucno da vadim silk iz glave, nije htelo nikako samo. Negde sam procitao da glavom trimera udarim o zemlju, gde postoji dugme koje omogucava da sam izbacuje silk. Kada otvorim glavu, kao da se silk zapleo ili zaglavio, pa sem morao rucno da izvlacim? Zasto ovo ne radi? Silk je kupovni kockast, kupio sam i nov, pa nameravam stari.
Kada sam montirao stitnik do glave trimera, odvojila se matica od plastike i takoda su ovo mogli jace da naprave, ali ovaj kvar cu laganoresiti novim srafom i podloskom. Sledece kosenje planiram u vrzinu i da koristim trokraki noz, pa da vidim i tokako funkcionise.
Pozdrav.

99% je problem koji sam ja imao u vezi silka-strune.

Pre neko vreme sam kupio novu glavu za moj trimer sa vec namotanom strunom, isto tako udaram , udaram ne izlazi uopste... Rasklopim glavu, na prvi pogled sve ok, strune ima dovoljno ali i dalje ne sljaka! Opet otvorio glavu i kad sam probao da skinem tu strunu sto je bila u njemu video sam da je struna bila istopljena i zalepljena jedna za drugu, takodje i sva zamrsena. Stavio novu strunu i sve je radilo kako treba!!!


Inace trokraki noz je majka!
 
Evo, palo i prvo koriscenje trimera Villager BC 1900 XC.
Potrosio tri rezervoara. Prvo razradio masinu sat vremena na leru, uz povremeni gas, podesio rucice i krenuo da kosim.
Pokosio sto sam planirao, ali morao sam rucno da vadim silk iz glave, nije htelo nikako samo. Negde sam procitao da glavom trimera udarim o zemlju, gde postoji dugme koje omogucava da sam izbacuje silk. Kada otvorim glavu, kao da se silk zapleo ili zaglavio, pa sem morao rucno da izvlacim? Zasto ovo ne radi? Silk je kupovni kockast, kupio sam i nov, pa nameravam stari.
Kada sam montirao stitnik do glave trimera, odvojila se matica od plastike i takoda su ovo mogli jace da naprave, ali ovaj kvar cu laganoresiti novim srafom i podloskom. Sledece kosenje planiram u vrzinu i da koristim trokraki noz, pa da vidim i tokako funkcionise.
Pozdrav.
Ako ima trnja u vrzini skini plastični štitnik jer će brzo da pukne ili da se polomi od udaraca pruća ili trnja o njega. Bolji ti je cirkular koji si dobio uz njega od noža. Cirkular je taman za travu, kupinju i tanje trnje. Ovo znam iz ličnog iskustva.
 
I ja sam danas kosio sa novim bc 1900,mene nervira sto karburator ne moze da se steluje sve ostalo ok. Potrosnja me pogotovo iznenadila..........
 
Evo mene ponovo,bio na odmoru a tamo nema neta :osmeh:
Hvala na informacijama ali sam sad u jos vecoj dilemi.Taman se odlucio za Husqvarnu 128r i odem u radnju kad tamo mi drugar kaze da je pogon preko sajle a ne kardana i da su imali reklamacija :sta:
Sta sad?Sve sto je kardanski prenos je 500e a to prelazi moj budzet.
Nude mi :
Oleo Mac bc220t cena je oko 29000
http://www.myoleo-mac.com/allegati/OM_Dep_BC22-BC220_GB_low.pdf
Makita em2600u cena je oko 28000
http://www.makita.rs/tool/22015/EM2600U.html

Totalno sam sludjen,ne znam sta da radim:sta:
Ovo je za tebe bilo prava merica ::namigivanje:: ali kad si vec kupio Stigu onda neka je sa srecom na njoj odgovara prenos i od modela 26 a precnik klipa sa jednom karikom je fi 35.

https://www.kupujemprodajem.com/Mot...Oleo-Mac-14832158-oglas.htm?filter_id=1009770
 
I ja isto imam problema sa najlonom za kosenje. Stalno se greje i topi, te tesko izlazi.

Promenio sam razne modele, sad zadnji put uzeo stihl original pakovanje, ali opet sve isto ...

Ne znam sta da radim. Jel moguce da se glava greje i prenosi toplotu na plastiku? Kako bih mogao da smanjim to grejanje?

Stavljao sam prosle godine na kraju sezone mast, nacurio u one dve rupe, plus jos dole u samo glavu, na koju se navrce.
 
Retko kosim sa trimerom, zato ne stavljam cesce. Nekoliko puta preko leta, ako i toliko ...

Nesto sad razmisljam, kod stihla je cini mi se svaka nit ima svoj kanal za namotavanje i ne mogu da se slepe, ako neko ima stihl da potvrdi.

Da li stihl glava odgovara za moj trimer?

Vidim na oglasima neke univerzalne glave, mogu na sve trimere, pa kontam da je to sve isto?

PS: kada kazem glava mislim na onu plastiku, ne znam kako se zove strucno, u koju se namotava najlon. Ne na glavu koja vrti ... :)
 
Koji je bolji? ovaj....

stihl_fs_220_motorsense_freischneider.jpg
ili ovaj
brushcutter009.jpg
 
Nazad
Vrh