Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Odluka pala...
Sutra je dan D...
"Skidam" tritikal..
Ako Bog da...
Jedno je sigurno, od rekorda nema ništa...:pecanje:

20190710-171237.jpg
 
Izgleda lepo, ima gustinu a trava nije prorasla. Ovako po slici bi trebalo da bude lep rod jedino ako ga kakav led nije omlatio...
 
Danas ga najzad iskombajnirao...
Bilans, 2.5 tone na 62 ara...
Od agrotehnike, jedno veliko NIŠTA, niti sam prihranio veštakom u rano proleće, niti sam seme tretirao ни селектирао, niti prskanje od bolesti i korova, AMA NIŠTA !!!
Jovo u pravu si, ona oluja od protekle nedelje ga je desetkovala, bilo bi barem 3 tone sigurno...
Ovako, šta je tu je, i danas sam u milimetar uspeo, kombajn došao u frtalj do 14, i pokosio za oko sat vremena, samo što sam dovukao prikolice kući i istovario iz komšijine u kojoj je bilo manje, i već kad sam je vukao iz dvorišta, već je grmelo i pokoja kap je pala, vratio se kući, parkirao moju pod šupu, i traktor na svoje mesto, kad je počela salauka...
Evo malopre je stala kiša, palo je oko 10 tak litara...
I to nije kraj, sve do utorka i srede javlja ovako "prcnuto" vreme...
Imao sam sreću što je moja njiva čista, kod okolnih komšija sirak do neba, i još uvek rose je bilo na sirku, ali nema više čekanja...
Evo ko nije skinuo danas, garantujem da je od vetra desetkovalo i prosulo barem još 10% roda na zemlju...
Ne može svaka godina biti rekorderska...
Jedno znam, čuvam ga i ne prodajem ga sve do Jeseni...
Čekam cenu, i DOČEKAĆU JE !!!!:ppozdrav:
 
Dobro je da je pod šupom. Da je ostao na njivi još bi se omlatilo. Negde si pisao, ako se ne varam, po kojoj ceni si prodavao ali ne mogu da nađem.
 
I danas sam bio vredan...
Dosta se tražio Ječam, ali nije bilo ni zrno, a ne džak !!!!
Tritikal isto otišao po 20, imao sam 6 džakova...
Već par godina je cena 20 dinara, i to, "na mišiće", svaki put natezanje...
Danas sam u Rumi na Pijaci prodao 6 džakova, 1.000 dinara po džaku...
Jedan zvrndov je čak kupio 1 džak od 25 kg !!!!
Falilo mi "ambalaže" pa sam natovario tritikal u 2 džakčeta od semenske pšenice, koji su 25 kg i naleteo jedan, neću ni kasti za kakvog ga smatram, i kupio jedan džak !!!
Jedva sam posle prodao onaj drugi od 25 kg !!!!!
Ne samo da je prikolica pod šupom, nego sam kao osiguranje je prekrio i preduplanom ciradom, i vezao ćoškove !!!
Em ga je malo, em još i da pokisne !!!
Ne biva !!! :kisa:
 
Jedan zvrndov je čak kupio 1 džak od 25 kg !!!!
U vezi ovoga... jedne godine ostavili žito za seme pa se nije sve posejalo i dodje čovek i kaže da mu treba 100kg. Ništa, uzme on to i platiće za koji dan. Ok, nikakav problem. Kad eto ga za dan ili 2 nosi pola džaka, kaže to nije potrošio. Ja gledam i ne reagujem ništa. A šta i da kažem? Uglavnom, platio je 75 kg od uzetih 100 jer je vratio 25. Ja od sramote ne bih vraćao ali ima svašta.
 
Kazu fakultativna sorta moze i u jesen i u prolece. Sejao sam pre neku godinu tritikal u jesen nikao u martu, mislim da je bio Odisej, mozda 7-8 godina ostavljao svoje seme, nije bio semenski,nisam lose prosao, samo nesme da se krlja djubre ko kad nikne u jesen, sad za ovaj videcemo ispraticemo situaciju...
 
Onda je to ok,ja sam prošle godine u februaru jedva našao semenski ječam skarlet jer nisam mogao u jesen da posejem bilo suvo kao beton i sad sam opet posejao prvu reprodukciju početkom decembra da bih imao opet za seme ako se desi da ne može da se poseje ujesen inače sam do sad uvek sejao nonijus
 
Probaj grand rodi ko lud, al moze samo u jesen, i ja sam posejao pre nekoliko dana skarlet da uhvatim seme bas zbog suve jeseni, a i ovaj amarilo iz istog razloga
 
Probao sam grand pre 5-6 god I nije mi se svideo mnogo tanko I sitno zrno

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Meni se pokazao extra, razbio je 565 ns za trotonku sa nastavcima za kukuruz metarskim dao vise, ista povrsina sve radjeno isti dan, nisam ga sejao zadnje 2 god zbog suve jeseni
 
Posejao danas tritikal...
U 17:30 popodne, skoro pa mrak...
Ovaj moj "majstor sejalica" uvek mene metne zadnjeg na spisak....
Sorta "odisej", otišlo 150 kg na 62 ara...
125kg sam kupio na Institutu NS, 45 dinara kilogram...
Morao sam, jer me zaje'o kupac, da mi prodaš pa da mi prodaš, i odnese skoro SVE !!!!
Dok se ja opasuljih, ode on iz dvorišta sa natovarenim kombijem !!!
Virim u džambo-džak, tamo jedva na dnu ostalo....
Samo oko 100 kg...
Tako da mi za seme nije ostalo...
Prosejah i tih 100kg, i imao oko 60 kg tog mog lanjskog za rezervu, prvo sam sipao u sejalicu "orginal" seme...
Podrljano, pa zatim povaljano, što je do mene, odradih...
Valjala bi kiša... 😁 😂 :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh