Tricikal (Tritikale) Opšta tema

Naravno,kaže voli da se voza po atarskim putevima.:osmeh:
 
Rintao sam ko Crnac okolo po tuđim njivama a nikako da obiđem svoju, pa danas se baš zdravo dobro obradovao videvši ga...
Prosto nisam verovao očima da je to moja njiva pod tritikalom...
Visine do grudi mi je gore na bregu, dole u doljači je nešto niži, oko struka, ma šta ja pripovedam, evo slike pa nek laže ako sme:

20170514_092528.jpg

20170514_092846.jpg


- - - - - - - - - -

Nikakav regulator rasta, nikakva hemija za protivu korova, samo stajnjak u jesen i veštak u proleće, tipa SAN 150kg...
I barem tri prihrane mišova :haha:...
 
Evo mojih par jutara
Od njega bude onako red slanine pa red sunke pa tako par puta
 
Zna li neko koji mu je andrak?
Nema nikakvih insekata,radjena jedna zaštita sa Falkonom. i Vantexom.
Klasovi koji žute,na većini je i zastavičar suv.

 
Ma i meni ove godine nešto kao da je redak, a više sam semena stavio nego prošle godine, bem li ga...

Mada zimus je sve okolo bilo golo, samo moja njiva zelena pa se srne bile ulogorile, nisu trzale ni ja kad naiđem, samo klimnu glavom u znak pozdrava.
 
Jel skidao neko već Tritikal?
Planiram u toku ove sedmice, tamo Četvrtak ili Petak da ga ovršim...
Danas bio u obilasku i mislim da je "završio karijeru"...
Otkinuo sam par (srednjih i većih) klasova i protrljao kroz dlanove da ispadnu zrna i nisam nešto zadovoljan kako je izgledao a kako zrno ostalo "malo, ko žito u rodnim godinama, ni blizu onako kada kupim Tritikal na Pijaci za stočnu hranu...
Valjda godina takva...
Videćemo kad upadne iz kombajna u prikolicu(e)...:cao:
20170627_091714_1.jpg
 
Jel sklon polijeganju tritikal....ovdje se slabo sije pa nemam neka iskustva sa njim...uglavnom,psenicu mi ovaj zadnji vjetar ukino poprilicno
 
Nazad
Vrh