Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

Kod mene u GM ima i po 210 da se uzme tuzno ali istinito.
ma ima i kod mene i ispod te cene na pijaci.medjutim ja nikada ne teram na pijac,uvek prodajem kuci,sinoc otisla tri komada po 250din,35kg,100dana starosti 1.klasa.moj stalni otkupljivac kaze da je mogao da kupi cetvoro na pijaci za moje troje,ali da je kolicina mesa ista i da cu njemu prodavati za novu godinu kada bude velika potraznja,a mala ponuda.
 
Pre par dana je bio vasar u Bajinoj basti a cena je isla od 230-260 din/kg. Jednom recju zalosno....A jos zalosnija je potraznja,mnogo ljudi je smanjilo preslave na porodicni krug I zadovolje se sa 2-3 kila rostilja.....Videcemo sta ce dalje biti ali ovo sada ne valja nikako...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
Pre par dana je bio vasar u Bajinoj basti a cena je isla od 230-260 din/kg. Jednom recju zalosno....A jos zalosnija je potraznja,mnogo ljudi je smanjilo preslave na porodicni krug I zadovolje se sa 2-3 kila rostilja.....Videcemo sta ce dalje biti ali ovo sada ne valja nikako...

bice ono o cemu smo pricali kolega mirkopozega,ja i jos par kolega sa foruma pre mozda godinu dve.zakon ponude i potraznje plus monopol,neobrazovan narod i plansko unistavanje srpskog sela,to ce biti moj kolega.tesko ovim starijim ljudima mladji ce u nemacku,australiju ,kanadu,pa cak i rusiju...da ne pisem dalje iskocih iz tematike,ali boli me to sta da radim,a kako rece nas veliki pesnik Šantic:''u meni cvile duse miliona...''
 
Čuo sam da je jedan čovek skoro prodao ovcu od 50-60kg i dva jagnjeta po 20-25kg sve skupa za 11.000rsd pa vi vidite koja je besparica. za jarad neću ni da komentarišem jer su ih puni oglasi a tek tezge sa kozijim sirom i niko ne pita za cenu ni za sir a kamo li da kupi
 
U ovoj "drzavi" za sta god se uvatis ko kad si se uvatio za... nema veze ako si posten i vredan, to je jos gore.
sta god da krenes da radis nema zarade, unapred propadas.
Do sad se nisam motao po strankama ali izgleda da je to jedino resenje.
cele godine muke i na kraju nemamo gde da prodamo jagnjad a toike price o izvozu, gluposti.
kazu da je potrebno po 10. ooo za izvoz i to nedejno. da smo mi glupi pa da zapatimo toliki broj i posle da neko dodje i kaze jagnjad su 20 dinara/kg.
drzavu ne zanima nista, samo porezi i kradja...
kako cemo da izdrzimo do kraja ja ne znam.
izvinite za off ali ovo vise nije normalno. dolazi mi pre neki dan covek kaze 30 dinara za vunu??????? rekoh napolje, neki sto bio sa njim kaze ja od njega kupio 10-ak jagnjeta, posten covek, daj mu 60. znaci sve ucenjivaci... propast
 
Veceras mi dodje covek i pita za jagnjad,vidi robu kaze odgovara,cena 250,on kaze na pijaci 230 idi brate pa kupi.........
Al ovaj ostavi kaparu,ono koje je izabrao ima 50kg
 
Sinoc prodao 5 jaganjca prosek 48kg po 250 din.A prodao sam i nesto ovaca po 130 din po kg,ovcama zadnjih deset godina ista cena.
 
Nazad
Vrh