Trenutne cene na tržištu (ovce, koze, i tsl.)

kod nas dolazi pecenjar u utorak ,dogovorena cena je 290 din/kg i bice oko 15 jag prosecne kiilaze oko 35kg

- - - - - - - - - -

danas dosao pecenjar uzeo 16 kom sa prosecnom kilazom od 34kg.da ne ispadne da se hvalim ali kaze da su mu moja jagnjad najbolja od svih koje kupuje na cacanskom delu.inace covek (jankovic ) ima pecenjare i u beogradu ne samo u cacku i razvio je posao bas dobro a ovo napominjem zbog toga sto ona deviza da je sjenicko jagnje zakon vise ne vazi za pecenjare jer oni hoce jagnje da je mlado a puno i nije mo pravio nikave probleme za jagnje tezine 42kg
 
danas prodali drugu turu jagnjica 10kom prosecne tezine 36kg po ceni 270din/kg .pecenjar dosao kod nas
 
ona nas je ubedjivao da je placao 260 din/kg i da jagnjad su bila do 30 kg ali posto mi sa njim saradjujemo dugo i super su nam jagnjad i da nam ne pravi problema oko tezine ispada da je ovo za nas najbolja opcija.tast moj je slupao zastavu 128 kojom smo prevozili jagnjad pa to sto dolazi po njih isto ima neku vrednost
kolega jel moglo sta bolje?
 
kod mene se juce trgovalo sa jaganjcima po 260din za uskrs,ja sam moja ostavio za djurdjevdan,videcemo sta ce biti.pojavio se samo jedan otkuplivac,nije pravio razliku u kvalitetu ni kilazi.negde meso negde kupus-prosek sarma.
 
Koliko se cena dviski iliti godisnjaka krece? Neki covek se raspitivao da dodje da pogleda kod nas, a mi ne znamo kako se krece cena... Kraljevo je u pitanju... Ili gde moze li negde da se nadju cene stocne pijace u Kraljevu?
 
Nazad
Vrh