Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas silos Pećinci plaća celih 16.5 dinara :sta: Nešto sam načuo da su gazdu Vulina uhapsili pa nisam baš pametan šta je sa robom na lageru.Da li je tamo ili je isparila
 
Cena domaće pšenice na Produktnoj berzi u Novom Sadu je 24,80 dinara po kilogramu (bez PDV) i trenutno je to najviša cena u Evropi, jer se u Parizu danas pšenica trgovala po 230,75 evra za tonu, dok je u Čikagu cena bila 240,60 dolara po toni. Interesantno je da berza u Budimpešti već par dana nije objavila promet pšenice.
 
danas sam se video sa rođakom i pitam ga jel prodao žito kaže jeste i to po 25.5din i to čitavih 80000kg ili ti (osam vagona) inače prodato mlinu u Bavaništu gde je i bilo skladišteno :D
 
cena je :D,da li neko zna da ce da raste,mada to se kod nas nikad ne zna,jer i ja imam neki vagoncic al bih da cekam 30 somica kad bi moglo ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
mims je napisao(la):
Pa nek' uvezu, pa da vidimo posto je ta jevtina psenica o kojoj nam stalno pricaju ...
Nadam se da ce nam uvesti svezu i ispravnu psenicu e ne neku za cije unistenje bi trebalo da se plati debela lova!
"TRZISTE ... TRZISTE " govorio nam je ministar cele prosle godine dok smo protestovali ... "MORATE SHVATITI DA TRZISTE ODREDJUJE CENU, zakon ponude i potraznje!"
Ajde da ga cujemo sad, evo trzista, pa da vidimo!
 
Narod cuti, to ne valja !
Bice sranja !
Budu li stavili bilo kakav namet na izvoz psenice i kukuruza mislim da ce mo imati novi i gori 5. oktobar.
 
Pa savesni ministri u svetu za ovako neto daju otkaz, Hitler jr takve streljao A kod putina bi odavno plutali po volgi zajedno sa porodicom.
Ova vlada jednostavno nije ocekivala da ostane na vlasti dosad .
Srpskom seljaku nisu mogli da plate psenicu , a Uvoznu ce da plate podebelo vise , po ce placati i troskove transporta , sto znaci da ce zaposliti njihove kamione i njihove vozace , a ne srpske radnike.
Imam utisak da ovoj vladi i netreba opozicija , ona sam radi protiv sebe
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh