Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ministar poljoprivrede za sprečavanje izvoza pšenice
Beta pre 11 minuta

BEOGRAD, 9. decembra 2010. (Beta) - Ministar poljoprivrede Saša Dragin je večeras izjavio da treba doneti mere kojima bi se predupredio izvoz pšenice iz Srbije.

"U decembru, kada se pšenica nalazi kod trgovaca, treba napraviti potez sa izvoznim carinama, kako ona (pšenica) ne bi izlazila iz zemlje", rekao je Dragin televiziji B92 na pitanje o izvozu pšenice i ceni hleba.

Dragin je istakao da je najbitnije da poljoprivrednik bude zaštićen, odnosno da dobije dovoljno novca za svoj proizvod, i da građani imaju mogućnost da "po prihvatljivim cenama, dobiju kvalitetan proizvod u dovoljnim količinama".

Ministar trgovine Slobodan Milosavljević je u sredu rekao da hleb neće poskupeti do kraja ove godine i da će poskupljenje usloviti cena pšenice.

Milosavljević je rekao da se cena hleba nije menjala od 1. avgusta uprkos tome što kilogram pšenice košta 25 dinara, dva i po puta više nego 2009. godine.

(Beta, 09.12.2010)
 
šandor je napisao(la):
Dragin je istakao da je najbitnije da poljoprivrednik bude zaštićen, odnosno da dobije dovoljno novca za svoj proizvod, i da građani imaju mogućnost da "po prihvatljivim cenama, dobiju kvalitetan proizvod u dovoljnim količinama".





(Beta, 09.12.2010)
Ovo boldovano je njima važnije od ovog podvučenog ::namigivanje:: Ako se ponovi zabrana izvoza ko onda sa kukuruzom, onda sve lepo u .... :zli:
 
E onda pitanje je sad: Sta raditi sa psenicom? Prodati je ili jos cekati?
Sutra pitam Dragana u Doo Raca po kojoj ceni je otkupljuje. Kad je bila 22 din na berzi nudio je 20 din. sad neznam.
 
ne vidim razlog za paniku.
psenice u srbiji nema.
i kad je bila uvedena zabrana izvoza, imala je spektakularnu cenu.
sem toga, s cenom od 25din nismo ni konkurentni napolju i tesko da neko po toj ceni kupuje pa izvozi.
 
tarana je napisao(la):
ne vidim razlog za paniku.
psenice u srbiji nema.
i kad je bila uvedena zabrana izvoza, imala je spektakularnu cenu.
sem toga, s cenom od 25din nismo ni konkurentni napolju i tesko da neko po toj ceni kupuje pa izvozi.
Pa tako je i bilo psenica je 2008 kostala 16 a i kukuruz isto 16......a zabrana je bila na snazi sobzirom da je evro bio 75-80 nije bila losa cena ni jednog ni drugog........ :ppozdrav:
 
pidikanac je napisao(la):
sami što je razlika u tome što je sada evro 109 :bravo:
Pa jeste ali cena psenice je ako se nevaram oko 25 a kukuruz je 17-18 mislim nije sjajno a nije ni blizu ali sta da se radi.......valjda ce dogurati neku cenu zadovoljavajuceg nivoa najpre za nas poljoprivrednike , a za ostale je uvek dobra........ ::namigivanje::
 
cika_jova je napisao(la):
kod nas u mlinu Makovica, placaju psenicu 17 din
Zadnjih meseci sam kupovao njihov hleb u Dis-u, i baš ovih dana sam sa ženom komentarisao promenu boje hleba koja je sve dalje od bele. Kvalitet im je strašno opao verovatno zbog brašna koje koriste :zli:
 
ja idem odprilike jednom mesecno kod njih menjam psenicu za mekinje u odnosu 1:1, i kad god sam bio na meljavi nikog nema, odprilike im je ponestalo...
ni u zetvi nije bilo guzve...
imam ponudu dakupim stocno brasno-mekinje po 350din dzak, kakvo je stanje kod vas u okolini sa cenom stocnog brasna :sta:
 
To ne koristim već duže vreme pa ne znam tačno al se sećam da mi je skoro neko pričao da je i cena toga otišla ekstra visoko.
 
šandor je napisao(la):
Ministar poljoprivrede za sprečavanje izvoza pšenice
Beta pre 11 minuta

BEOGRAD, 9. decembra 2010. (Beta) - Ministar poljoprivrede Saša Dragin je večeras izjavio da treba doneti mere kojima bi se predupredio izvoz pšenice iz Srbije.

"U decembru, kada se pšenica nalazi kod trgovaca, treba napraviti potez sa izvoznim carinama, kako ona (pšenica) ne bi izlazila iz zemlje", rekao je Dragin televiziji B92 na pitanje o izvozu pšenice i ceni hleba.

Dragin je istakao da je najbitnije da poljoprivrednik bude zaštićen, odnosno da dobije dovoljno novca za svoj proizvod, i da građani imaju mogućnost da "po prihvatljivim cenama, dobiju kvalitetan proizvod u dovoljnim količinama".

Ministar trgovine Slobodan Milosavljević je u sredu rekao da hleb neće poskupeti do kraja ove godine i da će poskupljenje usloviti cena pšenice.

Milosavljević je rekao da se cena hleba nije menjala od 1. avgusta uprkos tome što kilogram pšenice košta 25 dinara, dva i po puta više nego 2009. godine.

(Beta, 09.12.2010)
Ako dozvolimo da ponovo zabrane izvoz zitarica to ce usmrtiti veliki deo seljaka!
TO SE PROSTO NE SME DESITI I MI KAO PROIZVODJACI TO NE SMEMO DOZVOLITI !!!
TRZISTE DIKTIRA CENE ... stalno nam govore, dok drzavi odgovara natura nam na nos trziste ali kad trziste pocne da radi u nasu korist onda vise nece trziste!
Robne rezerve su prazne, drzavu psenica nije interesovala u julu a sad kad preti nestasica hoce da zabrane izvoz kao bajagi "vazno je da seljak bude zasticen"
Ovim potezom ce drzava odseci glavu hiljadama poljoprivrednika jer ce zabranom izvoza stvoriti uslov da sledece godine otkupi zito jevtinije nego sto kosta sama proizvodnja, setite se prosle godine!
Sto je najgore izvozni aranzmani se ne prave danas za sutra, ako izadjes iz tokova potrebno je nekoliko godina da se ponovo krene sa izvozom!
Svaka normalna drzava se bori da izveze ono sto proizvodi a pogledajte nasu majku Srbiju sta nam radi!!!
OVO NE SME PROCI ...
Razmisljajte o ovome ...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh