Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
danas je na berzi trgovano od 13.5-13.7din.+pdv :cao:
 
Imam jedno pitanje koliko vam skladiste skida u vasem mestu, na osnovu Hektolitarske mase psenice..... Ove godine je najslabija Hektolitarska masa psenice, pa me to veoma interesuje, posto postoji tabela na osnovu koje oni vrse obracun, pa me interesuje jel to varira od skladista do skladista ili je svuda jedinstveno....

Hvala na odgovorima.
 
pa kod nas je otimacina imam i do devetnaest posto sa dobrom vlagom uglavnom Victoria grupa pravi jus a evo kako racunaju gledaju prvo vlagu maznu jedan dva posto onda hektolitar meri neocisceno zito sa plevom travom itdod 76 do74 po pola procenta i ispod 74 racunaju minus dva posto na svaki procenat i na kraju primese u koje naravno ulazi i sitno zrno kojeg ove godine ima dosta a pitam se zasto nam ne vrate nasu primesu koja nije samo trava nego sitno zrno koje moz biti stocna rana ana kraju kod jednog privatnog preuzimaca psenice .0.5 posto troskovi ovakve analize citaj barem minus 10 posto i 0.5posto rastur neverovatno koliko su alavi pa to zito na cenu 12.60 ispadne 10 do 11 dinara svaka cast i Victorii i njihovoj Ds :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli: :zli:
 
slušam na sajtu rtv:
-završena žetva na 480.000ha
-prosečan prinos 3.5t/ha
-zemlja se obogatila za 1.4 milona t pšenice
-------------------------------------------
pitanje glasi:
koja od ove 3 izjave je netačna?
kad rešite ovo onda ide drugo pitanje:
koliki moron treba da budeš, pa da ove 3 izjave staviš u svoj izveštaj?
 
ne znam ko je doticni moron, ali cifre ne idu zajedno. prostom operacijom mnozenja dobijemo da je ukupno poznjeveno sa tih povrsina 1,68 miliona t psenice.
ako je poznjeveno 1,4 onda je prosecan prinos ispod 3 t/ha. ako je prosecan prinos 3,5 onda nije bilo 480.000 ha. sve u svemu, ne zna se ko je ludji, oni koji daju te izjave, ili mi koji ih trpimo.
 
Čekajte, da li je u ovoj temi juče bilo napisano da je na berzi pšenica prešla 15 din. Sad nema tog posta ili sam ja nešto permutovao.

Ovo pitam jer bih sad trebao da se opredelim da li da prihvatim cenu od 13 din (pre nedelju dana sam napisao da sam čuo da naša zadruga plaća 13.25+PDV, što nije tačna informacija) ili da još čekam. Ako bih se opredelio za ovu cenu to moram odraditi do prvog avgusta jer se od tog datuma počinje računati lager i odmah u startu ostajem bez min. 4%.

Ima li neko informaciju kako se kreće cena na berzi ove nedelje jer mi je kasno da čekam petak da to vidim na sajtu produktne berze.
 
dukej je napisao(la):
Čekajte, da li je u ovoj temi juče bilo napisano da je na berzi pšenica prešla 15 din. Sad nema tog posta ili sam ja nešto permutovao.
i ja sam video juče tu poruku da je prešlo 15 din, neznam ko je to napisao, niti zašto sada nema te poruke :sta:
 
Napisao je Tarana, neznam što je sada obrisano. Na sajtu Poljopartnera je pisalo da je juče bila cena 13,5 din.
 
Ok, hvala. Znao sam da ću nešto pobrkati! :D

Ima li neko pristup berzi pa da zna kako se cena kreće danas, da li raste ili pada i kolika je danas bila?
 
da bih isplatio kombajnera prodao sam nesto psenice po 12 dinara a uplaceno mi je na racunu po 11,90 dinra
e sto ti je matematika ?!
 
tarana je napisao(la):
slušam na sajtu rtv:
-završena žetva na 480.000ha
-prosečan prinos 3.5t/ha
-zemlja se obogatila za 1.4 milona t pšenice
-------------------------------------------
pitanje glasi:
koja od ove 3 izjave je netačna?
kad rešite ovo onda ide drugo pitanje:
koliki moron treba da budeš, pa da ove 3 izjave staviš u svoj izveštaj?
zcurcic je napisao(la):
ne znam ko je doticni moron, ali cifre ne idu zajedno. prostom operacijom mnozenja dobijemo da je ukupno poznjeveno sa tih povrsina 1,68 miliona t psenice.
ako je poznjeveno 1,4 onda je prosecan prinos ispod 3 t/ha. ako je prosecan prinos 3,5 onda nije bilo 480.000 ha. sve u svemu, ne zna se ko je ludji, oni koji daju te izjave, ili mi koji ih trpimo.

a misevi sto pojedu :sta:
 
Kod nas u Elanu pre koju godinu nestade nekoliko vagona zita i odgovor je bio pojele ptice, Dukej moze da potvrdi ako mi ne verujete.
Tako su sada i ove informacije o kolicini jako polemicne ko im moze verovati :udri:
 
Ja sam danas obračunao moje po 13 din. Ne mogu više da čekam. Hronični nedostatak ::novac:: .
 
i kod nas je cena 12.6 din. sto je meni i ok, nego mi nije ok sto su mi na obracunu skinuli 13 posto :udri:
14000 predato, 12100 za isplatu, vlaga 14,5, hektolitar 74, primese 5 posto. :zli:
to nikako ne mogu da skontam :kisa:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh