Trenutna cena psenice roda 2010.godine

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cujem da se ovih dana kod nas u Subotici paori bore za cenu od 14-15 din,ali izgleda da od toga nece bit nista,i ako bude,to ce biti ko prosle godine,neka cena vise ali u ovlastenom skladistu od strane drzave i ko ima tamo psenicu na lageru,taj ce dobit neku bolju cenu,ali i to ce bit samo odabrani jer bice neka mala kolicina u pitanju koju ce lopovska ova nasa drzava subvencionisat...sve u svemu nemojmo se nadati vecoj ceni od 9.5! :nono:
 
Cene pšenice
• Bitka za otkupnu cenu pšenice od 1,25 kuna (0,1736 €/kg = 18,05 din/kg), koju su još prije nekoliko započeli seljaci s resornim ministarstvom i mlinarsko-pekarskom industrijom, gotovo je sigurno pada u drugi plan.
• Ni u Ministarstvu poljoprivrede, naime, više ne sumnjaju da seljaci, koji još popisuju goleme štete na svojim usjevima, neće dobiti toliko s obzirom na to da cijene pšenice na burzama već sada divljaju – u susjednoj su Mađarskoj već 92 lipe/kg (0,127 €/kg = 13,28 din/kg), a u Italiji i Francuskoj i 1,30 kuna (0,18 €/kg = 18,72 din/kg). Svugde je proizvodnja žitarica podbacila.
 
IMT-550 je napisao(la):
Rabadzija je napisao(la):
Subotica i okolina,

NIKAKO NEMOJTE PREDAVATI PSENICU U FIDELINKU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Lazu da su likvidni, pa nisu isplatili dugovanja ni za proslogodisnji rod

LAZU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Covek je mozda upravu cim nas ovoliko upozorava....... :sta: :ppozdrav:

Naravno da sam u pravu jer sam i jos osacam na svojoj kozi a juce me je kontaktirao jos jedan sa spiska neisplacenih pa me pita ...."sta da radimo"...............
Sta da radimo:haha:??
Ja sam odluku doneo jos jesenas i ni jedno zrno psenice nisam posejao.............pa zar su ameri blesavi...oni decenijama sade kukuruz na istu parcelu pa vidite dokle su dogurali...a gde smo mi

FIDELINKA NIKAKO !!!!!!!!!!!!!! preko medija apeluju na seljake kako oni imaju smestajne kap[acitete za lager,pa kako bla,bla,bla,bla...................NEMA OD TOGA NISTA.............pljuvali su po bivsem (bog da mu dusu prosti sad vec pokojnom direktoru) Vujacicu ali za njegove vladavine nije bilo ovakvih i jos gorih prevara
Prve godine kad je Fid priivatizovana skidali su na ime klase,prljavstine itd do 50%...da,da pedeset posto pisem slovima ako neverujete...jer te prve godine nije bilo kontrole na otkupu pa su ojadili seljake
A o vagi da ne pricamo!!!na sleperu od 25 tona razlika od Vetrinaskog zavoda i njih od 600 kg i dzaba vagarska potvrda od 5 minuta razliek kad oni priznaju samo svoju PREVARANTSKU VAGU
 
ostra je napisao(la):
Cene pšenice
• Bitka za otkupnu cenu pšenice od 1,25 kuna (0,1736 €/kg = 18,05 din/kg), koju su još prije nekoliko započeli seljaci s resornim ministarstvom i mlinarsko-pekarskom industrijom, gotovo je sigurno pada u drugi plan.
• Ni u Ministarstvu poljoprivrede, naime, više ne sumnjaju da seljaci, koji još popisuju goleme štete na svojim usjevima, neće dobiti toliko s obzirom na to da cijene pšenice na burzama već sada divljaju – u susjednoj su Mađarskoj već 92 lipe/kg (0,127 €/kg = 13,28 din/kg), a u Italiji i Francuskoj i 1,30 kuna (0,18 €/kg = 18,72 din/kg). Svugde je proizvodnja žitarica podbacila.

pa mozda jeste podbacila ali sto nama ne daju bar 13 dinara zito i bicemo zaovoljniji nego kad je 9 mozda cak i manje. :udri: :udri: ::lose:: ::lose::
 
Robne rezerve 300.000-400.000 t, robne rezerve hoce zito po 12 RSD :udri: :nono:, Draginu je jako zao sto je situacija takva, ON kao navija za nas.Ma slab je on da se odupre mafiji i tycoonima.Igra kako oni sviraju
 
Pa mali nek ostavljalju u đžakove ili u buradima pa nek prodaju zimi za kokoške za 20 din :ppozdrav:

Ps. ja nemam žito.
 
Danas je jedan covek iz mog sela koji ima zadrugu carinio dva kamiona zito ode za Albaniju, a cena :sta: :sta:
On placa proizvodjacima 10.5 din.
 
Nije, u pitanju je druga firma, u stvari sad sam proverio registrovana je kao doo ali mi svaku firmu koja se bavi ugovaranjem proizvodnje zovemo zadruga. :cao:
 
techa je napisao(la):
Nije, u pitanju je druga firma, u stvari sad sam proverio registrovana je kao doo ali mi svaku firmu koja se bavi ugovaranjem proizvodnje zovemo zadruga. :cao:
Pa tako je i kod nas , jbg ostalo ljudima u secanju na ZLATNA vremene i sve danasnje firme zovu zadruga , sta ces jasno mi je......... :ppozdrav:
 
kod nas se trenutno ne zna cena (u ZZ lux in agrar) inaće paćali su po 11, ali od danas nemaju cenu, ali vrše prijem....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh