Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
A baš u svetu skače cena. Ne vidim logiku u tome. Koliko je na Pariskoj berzi 30 plus pdv. Američki je bio 7 din jeftiniji od našeg pre samo mesec dana a sad je koliko.. 2 din razlika.
A i ja bi volio da ode na tu cijrnu imamo 380 tona kukuruza na cuvanju ali realno tesko da ce bas na tu cijenu no daj Boze, jer ako je kukuruz na 300 zito mora na 360 eura.
 
Ja imam neki predosecaj da od polovine decembra ide kukuruz preko 32-33 din. A od nove godine ce dostici tih 300 e
 
Ide lagano kukuruz do marta meseca a mozda i pre preko 30 din. Korona, pravljenje zaliha, velika cena psenice, dobar izvoz na sve strane, slab rod kod nas i okolini, sve ukazuje da mora gore, ali koliko je sve poskupilo ni tih 35 nas ne spasava....
 
Videcemo...
Zabrana izvoza osnovnih zitarica je uvek opcija....
Kao sto stocara brine kukuruz na 300 evra,
poljoprivrednika urea na 1000 evra,
tako i drzavu brine ona"baba",koja nece moci da plati hleb 70 din i kg mesa 800 dinara.
A "babe" donose vlast na izborima svojim glasom.

Btw kukuruz je odavno 30 dinara.Vp cena.
To sto ti racunas koliko dobijas u silosu je druga matematika.
Mali potrosac ima na tu cenu + 20-30% posto.
Tako da ako kukuruz u silosu,lageru bude 300 evra,mali stocar ce ga placati 45 din.
A to "nece da bude"skoro....
 
Ako se nastavi stampanje para, ne bi me iznenadilo ni 45-50 dinara sledeceg novembra. Problem je samo sto je i cena reptomaterijala i zemlja otisla debelo gore, pa mi sad komsija trazi 10000 po jutru, gde se pre par godina trgovalo po 7500
 
Kaze ekonomista, evo zasto je sve poskupelo - velika kolicina novca juri malu kolicinu roba.
Znaci, dolari i evri se stampaju, tj dopisuju u bilasima narodnih banaka besomucno, a onda se prelivaju u banke i druge spekulantske organizacije ili kroz kredite u privredu, a stvarna, proizvedena roba je kvantitativno ogranicena.
 
Prenesen je vakum od 3,4 mjeseca na pocetku korone , prvo zakljucavanje , smanjena potrosnja i proizvodnja . Tad je nastao manjak robe a u isto vrijeme je odstampana ogromna kolicina novca.
Nakon toga kad su mjere popustile ljetost krenula je kupovina al lanac snabdjevanja nikako nemoze to da stigne i to je sad jos uvjek to da dosta novca juri malo robe .
Inace sto se tice cijene kukuruza, ako je sad u Americi na dnu sezone a sa dobrim rodom cijena stabilna na visokom nivou i lagano vuce gore, nebi se trebali plasiti
 
Jel ima negde u temi ili na forumu neka tabela sa odbicima prema vlazi na sušenje iz ove sezone, prelistavam već pola sata forum i ne mogu da nađem?
 
Evo neke
e3aefcb1ba05ddf05ce90fddf866657f.jpg


Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Nazad
Vrh