Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Jeftinije je kod nas susenje zbog cijene energenata a i ovim Srbijancima se dize kosa kad im spomenes susenje, ne kontam uzimaju kombajne, traktore i ostale masine poslednje generacije a izbjegavaju susare i na kraju se zale kako ih otkupljivaci deru

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
A nama Srbijancima najviše prave problem bosnijanci, hrvatijanci i indijanci.
 
Cesto se i mi ovde seljaci organizujemo pa pravimo vjestacku guzvu kamionima iz Srbije na otkupnim mjestima jer su nam direktna konkurencija . Kamiondzije se ranije gurali kao treba da imaju prednost , imaju utovar ,carinu itako to , onda ih mi vratimo na pocetak reda pa kazu necemo voziti ovamo vise. Pa smo trazili da se rade uzorci njihovi posebno na toksine da se ne mijesa sa nasim jer oce Srbijanci da dovoze vracen kukuruz . Moramo se i mi boriti
To sto X kamiondzija nece ima njih Y koji hoce. Vuku kamen za Su i povratna tura dodje kao bonus zarada.
 
Znam, samo kazem treba sve da bude posteno u vezi uvoz izvoz . Nisam za onakve stvari sto rade u Francuskoj ali ni za to da firme uzimaju kajmak a proizvodjaci puse . Npr jedan otkupljivac nece da uzima soju i kukuruz od onih koji nisu kupovali repromaterijal kod njih a iste uvozi iz HR , ili slucaj sada kad stocari ovde ostavljaju kukuruz na lager a kasnije preuzmu iz SR za aflatoksinom , ne pricam napamet
 
Znam, samo kazem treba sve da bude posteno u vezi uvoz izvoz . Nisam za onakve stvari sto rade u Francuskoj ali ni za to da firme uzimaju kajmak a proizvodjaci puse . Npr jedan otkupljivac nece da uzima soju i kukuruz od onih koji nisu kupovali repromaterijal kod njih a iste uvozi iz HR , ili slucaj sada kad stocari ovde ostavljaju kukuruz na lager a kasnije preuzmu iz SR za aflatoksinom , ne pricam napamet
Problem BiH trzista sto samo hoce sto nizu cijenu.
 
Situacija ovde je da je stocarstvo isto u odumiranju , osim pilica . Neznam podatke ali zavidna je proizvodnja i idu u izvoz dosta . Najvise za bliski istok i sj Afriku , jer ispunjavaju Halal standard . Brojleri trose velike kolicine kukuruza . Da nije toga ni nama nebi trebalo
 
Bojćetić , jes ti ono poslo onolke kamione , ovde na jednom otkupnom mjestu danas zaglavili kamioni SO registracija , bilo ih 20,30 u redu , svi dovezli kukuruz . Nego kao da mi se učinilo da je prilično sirov kukuruz i da ide na sušenje ovde ? kao da je iz njive direkt
verovatno ih je poslao Agricom-Sombor
a na kamionima je sigurno pisalo SO-SPED ;)
moja transportna firma je mala i neradimo Bosnu,ali pratim sta radi konkurencija :)
 
Значи цео регион зависи од хране из Србије...тј добар део валда нас зато и мрзе.
Moze se tako reci , a moze i drugacije , da je region dobro trziste zahranu iz Sr.
Uglavnom , ovaj region ima slabu transportnu infrastrukturu. Glavnina transporta ide kamionima , pa je zato presudna blizina kod snabdjevanja . Sta nama vrijedi npr ako je brasno u Rusiji jeftinije , kad iz Srbije ili Madjarske kosta prevoz mnogo manje .
 
Nazad
Vrh