Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Код нас лик држи кукуруз преко 100 тона на сред авлије да што више накисне јер рачуна да ће цена горе и то ће му бити чиста зарада.
Moze lako da mu ispadne neuslovan pa ode po 50% cene uslovnog.
 
Bojćetić , jes ti ono poslo onolke kamione , ovde na jednom otkupnom mjestu danas zaglavili kamioni SO registracija , bilo ih 20,30 u redu , svi dovezli kukuruz . Nego kao da mi se učinilo da je prilično sirov kukuruz i da ide na sušenje ovde ? kao da je iz njive direkt
 
Bojćetić , jes ti ono poslo onolke kamione , ovde na jednom otkupnom mjestu danas zaglavili kamioni SO registracija , bilo ih 20,30 u redu , svi dovezli kukuruz . Nego kao da mi se učinilo da je prilično sirov kukuruz i da ide na sušenje ovde ? kao da je iz njive direkt
Jeftinije je kod nas susenje zbog cijene energenata a i ovim Srbijancima se dize kosa kad im spomenes susenje, ne kontam uzimaju kombajne, traktore i ostale masine poslednje generacije a izbjegavaju susare i na kraju se zale kako ih otkupljivaci deru

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
 
Jeftinije je kod nas susenje zbog cijene energenata a i ovim Srbijancima se dize kosa kad im spomenes susenje, ne kontam uzimaju kombajne, traktore i ostale masine poslednje generacije a izbjegavaju susare i na kraju se zale kako ih otkupljivaci deru

Sent from my SM-A315G using Tapatalk
Susara netreba kad uradis kukuruz na vreme, a mnogi Koji imaju kombaje prvo rade usluge a svoje na kraju.
 
Ове године колега било је опасне шпекулације и то оне Сремачке!Кад сам радио свој кукуруз са 14,5-15 влаге и буквално се нудио да радим услуге које су ми уз пут код мојих њива нико није хтео...после кад је почела киша дрште гаће и сви би у један дан е па ебите се сад.
 
Bojćetić , jes ti ono poslo onolke kamione , ovde na jednom otkupnom mjestu danas zaglavili kamioni SO registracija , bilo ih 20,30 u redu , svi dovezli kukuruz . Nego kao da mi se učinilo da je prilično sirov kukuruz i da ide na sušenje ovde ? kao da je iz njive direkt
Kod Golica? Nisam ja. Konkurencija je u pitanju. Nikako sa Golicem da napravim posao. :unsure:
 
Cesto se i mi ovde seljaci organizujemo pa pravimo vjestacku guzvu kamionima iz Srbije na otkupnim mjestima jer su nam direktna konkurencija . Kamiondzije se ranije gurali kao treba da imaju prednost , imaju utovar ,carinu itako to , onda ih mi vratimo na pocetak reda pa kazu necemo voziti ovamo vise. Pa smo trazili da se rade uzorci njihovi posebno na toksine da se ne mijesa sa nasim jer oce Srbijanci da dovoze vracen kukuruz . Moramo se i mi boriti
 
Nazad
Vrh