Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,4%
  • Ne

    Glasovi: 150 45,6%

  • Ukupno glasača
    329
Sutra idem da vidim šta kaže moj skladistar.U petak je cena bila 16 rsd sa pdv minus lager.Ako sutra bude isto rešavam ga i ne čekam više ništa.
 
Nisam ništa uradio danas a čini mi se da do daljnjeg i neću.Cena u subotu 15,8 a jutros nisu znali ništa tačno da mi kažu, ostalo je na dogovoru da mi se jave u toku dana ali nisu pa smatram da je trgovina stopirana.
 
Predpostavka je da ce cena jos dole, do zatvora zeleznickog granicnog prelaza Bogojevo je islo u proseku 3/4000t kukuruza za italiju nedeljno, sad je to sve stalo i ko za kad ce se pokrenuti...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
 
Jutros ipak rešen lager kukuruza.Cena 15,7 rsd sa pdv.Ne znam ništa oko troškova jer nisam išao direktno već preko telefona.Do jeseni se odjavljujem iz teme.
 
Predpostavka je da ce cena jos dole, do zatvora zeleznickog granicnog prelaza Bogojevo je islo u proseku 3/4000t kukuruza za italiju nedeljno, sad je to sve stalo i ko za kad ce se pokrenuti...

Poslato sa LDN-L21 pomoću Tapatoka
Islo je i vise, jer i kamionima se vuklo na sever a vracala paletna roba.
 
Pustio danas nešto po 15,5 sa 8% pdv-a i to na mišiće. Lagera nema...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
imam na podnom lageru u zrnu kukuruz
pitanje za clanove koji se razumeju ili imaju iskustva meni je toprvi put takav vid skladistenja
koliko moze tako dugo stajati ?
sad kad je trgovina stala sta raditi?
 
Ima bolja tema, skladištenje zrnaste robe se zove. Možda zbog toga niko ne odgovara. Inače u zavisnosti od vlage i temperature može da stoji ihaj, a može i samo par dana. Ali naravno nisi ga lagerovao sa 30% vl..... I da, ako je adekvatno zaštićen od insekata, žiška, može da stoji. A šta raditi sad... E to ni moja vidovita kugla ne zna.
Btw, ugrejao se jedan deo na lageru pa su me obavestili.... Šta ću, prod'o ga po 15.6 sa 8% pdv-a.
 
Nazad
Vrh