Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Zašto niko ne napiše koliko radnih sati imaju ?Zašto bi gazdinstvo koje radi malo zemlje moralo da ima traktor mlađi od 20 godina ako ima stari i funkcionalni traktor od 3 000-5 000 radnih sati ?

Funkcionalan? Zašto ne napišeš koliko tih starih traktora ima neispravna svetla i kočnice, i koliko ulja isflisuju na sve strane?
Ako su pre nekoliko decenija hiljade ljudi mogli da kupe nov traktor iako su imali malo zemlje, zašto sada od te iste zemlje ne mogu da ga održavaju?


Ја сам презадовољан две добре године за редом,лично сам задовољан да кажем да нисам био би гад...

Svaka čast ako nisi svesno ispostio tuđu njivu, ako nisi kupovao kradeno gorivo, i ako nisi kupovao švercovane preparate...


Nismo mi za džabe nebeski narod.U kakvim uslovima živimo, radimo i privređujemo mnogi bi odavno posrnuli i nestali.

A šta je ovo ako ne posrnuće i nestajanje? - http://publikacije.stat.gov.rs/G2019/Pdf/G20191177.pdf - У Републици Србији у 2018. години број живорођене деце био је 63 975, а умрло је 101 655 лица. Природни прираштај је -37 680 - otprilike još toliko ljudi svake godine pobegne iz Srbije.
 
Nije sve u visokim prinosima,do neke tacke,a to zavisi od zemljista takodje ,ima racunice ulagati,a posle toga ciljati sto vece prinose je dobro samo za pohvalu i nista drugo.
 
Kolega PGR da sam čekao idealne uslove i materijalno blagostanje nikada ne bih ni imao svoju porodicu a ovako kako je za maksimalno 10-ak godina mogu postati deda dok moji drugovi iz škole ni ne razmišljaju o ženidbi.Nije sve do ambijenta već ima mnogo i do pojedinca.Teško jeste ali od kukanja nema salameta.
 
Kolega PGR da sam čekao idealne uslove i materijalno blagostanje nikada ne bih ni imao svoju porodicu a ovako kako je za maksimalno 10-ak godina mogu postati deda dok moji drugovi iz škole ni ne razmišljaju o ženidbi.Nije sve do ambijenta već ima mnogo i do pojedinca.Teško jeste ali od kukanja nema salameta.
Baš tako Matiću. Dok se sve kockice poklope i sve sredi prođe život, tj dođe se do 50 godina starosti.
PGR moj štore je u 1985. godište, u prvoj boji, ispravan i kočnice, i svetla, i uređaj za paljenje, i brizganje goriva, ne curi ulje, a 4900 radnih sati. I dalje će biti zaposlen u mom domaćinstvu, onoliko koliko ima posla. Znam za bolje, ali ovako mirno spavam, on privređuje nama, a ne bankama.
Inače, čekam cenu novog kukuruza, da prodam stari kukuruz. Svi filozofi prošle nedelje nisu znali cenu.
 
Poslednja izmena:
Što se cene kukuruza tiče i toga što malo ko izlazi sa njom, čeka se da USDA prekosutra objavi WASDE.


za maksimalno 10-ak godina mogu postati deda dok moji drugovi iz škole ni ne razmišljaju o ženidbi.Nije sve do ambijenta već ima mnogo i do pojedinca.
Jedna lasta ne čini proleće...


1985. godište, u prvoj boji, ispraven i kočnice, i svetla, i uređaj za paljenje, i brizganje goriva, ne curi ulje, a 4900 radnih sati.
Za svaku pohvalu, ali i u ovom slučaju jedna lasta ne čini proleće...


Maticu pusti zaludnika, svi ti teoretski jaki, nacitani, sveznajuci, a praksa im taaankaaa......
I to tanka kao tvoja pamet.

@grunt
Bacam bisere pred svinje.
 
Istina je da sa cenom kukuruza 14-15 dinara nema neke zarade,buducnosti proizvodnje,nije prosek ova i prosla godnina vec proteklih 5 ili 10,na ove cene zakupa,semena,djubriva,pesticida,energenata,ratarstvo postaje zaludan posao,mnogi to nece sebi da priznaju,jer nemaju drugog izbora u zivotu,cime bi se bavili,cinjenica je da je cena kukuruza smesna,ako ovako ostane sa cenama,kaput,mnogima,priznali ili ne.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Видим да радиш са бисерима....Писао сам за ове две године ову и прошлу.Нови сељаци пуно очекују од земље тј да се обогате зезнули сте се господо да се живи може, да се обогати може, али не ми који то радимо од 1791 од кад смо се населили у Срем.Али да ми неко каже да нема зараде на кукутузу у Срему,Банату,Бачкој са 10-15т по Ха са ценом од 15 дин то су **greška....Капут ће бити ови што хоће све на брзину и сад тога у Пољопривреди нема не не....
 
Видим да радиш са бисерима....Писао сам за ове две године ову и прошлу.Нови сељаци пуно очекују од земље тј да се обогате зезнули сте се господо да се живи може, да се обогати може, али не ми који то радимо од 1791 од кад смо се населили у Срем.Али да ми неко каже да нема зараде на кукутузу у Срему,Банату,Бачкој са 10-15т по Ха са ценом од 15 дин то су **greška....Капут ће бити ови што хоће све на брзину и сад тога у Пољопривреди нема не не....
Poenta je u tome sto cena od 15 dinara jeste prosle i ove godine,a rod dobar,ali ako sledeca zasusi,bude pola roda,cena 15-16 dinara,jednako je ne nula ,nego minus,pricati o zaradi na kukuruzu sa cenom od 15 dinara je smesno,15 dinara i zarada,dva sveta,bez 18 dinara nema smisla pricati o profitu,15 je sendvicarski stav o zaradi.

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Ја крстим он прди пишем у задње две год јбт сендвичи су некад били скупљи и слађи знам то јако добро,јел тако професоре?Конзумирали су их сви који нису имали дуга за Пио....
 
Možda bi ovi iz robnih rezervi mogli malo da poguraju cenu kukuruza? Kao što su uradili sa pšenicom. Ne znam kakvi će prinosi biti ove godine u celoj Srbiji ali i dalje mislim da je donja cene za kukuruz 18 din/kg.
 
Ја крстим он прди пишем у задње две год јбт сендвичи су некад били скупљи и слађи знам то јако добро,јел тако професоре?Конзумирали су их сви који нису имали дуга за Пио....
Ja ti pisem da prosek nisu dve godine,pisi kako ti volja,15 dinara je smesna cena za kukuruz,mozda treba da se cuti o tome,jer bi neki iz Bugojna tako zeleli,ali nije tako,cena je jadnaaa

Послато са SM-J610FN помоћу Тапатока
 
Mislim da ovom forumu ipak treba i ovako mlađih i načitanih momaka koji prate strane novosti na temu poljoprivrede.Jedino što treba, a to je kratak rezime tih vesti preveden , a ne ceo sajt da čitamo i prevodimo.
A što se tiče malo naduvanosti i uobraženosti, to svakako nije dobro.Naročito ne ovde među starim i iskusnim paorima koji su prošli sve i svašta.
A da treba svežine i novih vesti, savremenijih tehnologija i inovacija u poljoprivredi, to svakako.
 
Malo, malo dobijam neke poruke na wiberu , sa neke kao berze , u stvari neka ka firma koja je posrednika pa objavljuje šta ko nudi a šta ko traži . Uglavnom zadnjih dana dolaze najviše poruke , ponude kukuruza 2019 , prirodno suv , za izvoz , vjerovatno nude Bosancima , 123e/t ili 124e/t , npr neki Fenix agrar, Startas , Agroinženjerinig ,.. itd.
 
Po nekim najavama cena će u startu biti izmedju 13 i 15 dinara,svi mi znamo da je realna cena kukuruza 18 dinara,pšenice 22-23 dinara,suncokreta i soje 40-45 dinara samo što to neće niko da nam plati...
 
Izgleda da če se najgore proći sa pšenicom.Em nije rodila a još mala cena.Suncokret je dosta dobro rodio (generalno-sigurno ima i lošijeg roda) a tako i kukuruz ali mi ćutimo-cene ne mrdaju.Srbijanci za stari plaćaju 13.
 
Nazad
Vrh