Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Ne razumem sta si hteo da kazes kad si citirao moj post, ja sam napisao da kad prodajem kukuruz merim da dzak bude 50 kg, kad kupujem isto trazim dzak da mi bude 50 kg, placam po kg, ne kupujem na dzak koji je pun a meri 45,46,48 kg.
Da se u potpunosti slažem sa tobom a protiv sam toga mereja od 49 kg.Ja isto merim po 50kg kad prodajem od kuće.Ja bi se mnogo obogatio sa tom kilom. :ppozdrav:
 
Prošle godine u jesen cena je kod nas bila 14 rsd sa pdv.U januaru se moglo uloviti 17,25 rsd a od februara išlo je po 16 rsd.
 
I sa 6-7t/kj i 15 din je dobra zarada,ni ja nzm koliko bi vise neki da zarade po hektaru xd.Ili se prinosi povecavaju,ili nesto nije u redu sa ulaganjima.
 
Problem je kad rodi 3-4t x 14din. A tek zurka krece jer ako nastavi kisa od 14 vlage nema nista
 
7-8 тона по јутру и цена од 14-15 дин па шташ више будите реални,тим чак и аренда од 300е може да се плати
7000 kg x 14 RSD = 98.000 RSD
8000 kg x 15 RSD = 120.000 RSD

Mnogo ti je velika margina greške...

Kad od tih "pesimističkih" 98.000 RSD oduzmeš arendu,
pa cenu utrošenog (legalnog) goriva, semena i hemije,
pa cenu poštenog i potpunog vraćanja hranljivih materija koje je rod izneo iz rentiranog zemljišta,
pa cenu registracije vozila, kao i troškove održavanja i godišnje amortizacije vozila i mehanizacije,
pa kad oduzmeš sve troškove koje otkupno mesto nameće,
pa kad u obzir uzmeš i godinu kao što je bila 2017-a,
pa kad uračunaš sve troškove za pomoćnog radnika, kao i tvoje vreme provedeno u radu,
da li i dalje imaš razloga za egzaltiranost kad dođeš do iznosa prosečne godišnje zarade u prethodnih 5 godina?

Da u toj tvojoj računici ima sreće, ne bi nam se smanjivao broj poljoprivrednih gazdinstava, i ne bi 86% traktora bilo starije od 20 godina - http://publikacije.stat.gov.rs/G2019/Pdf/G201922002.pdf
 
Da u toj tvojoj računici ima sreće, ne bi nam se smanjivao broj poljoprivrednih gazdinstava, i ne bi 86% traktora bilo starije od 20 godina - http://publikacije.stat.gov.rs/G2019/Pdf/G201922002.pdf
Traktori stariji od 20 godina ? Zašto niko ne napiše koliko radnih sati imaju ?Zašto bi gazdinstvo koje radi malo zemlje moralo da ima traktor mlađi od 20 godina ako ima stari i funkcionalni traktor od 3 000-5 000 radnih sati ?
Odakle mi uvozimo momentalno stare traktore ,da li su tamo svi traktori novi ?
 
Stari traktor od 3-5000rh ?

TO JE NOVO.

Meni 549 ima preko 15000rh 1991god a 558 ne mogu ni lupiti on je 1971 god.

549 ide ove god na generalnu a 558 do sad imao dve generalne.



Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Па да сви су нам криви само смо ми савршени....Ја сам презадовољан две добре године за редом,лично сам задовољан да кажем да нисам био би гад...
 
Kod nas to ima smisla remontovati i opravljati do beskonacnosti jer delom uradimo sami, delom platimo majstore (koji su i dalje dosta jeftiniji nego na zapadu) pa se tu nadje racunica. Da treba bubnuti x10 cenu za ruke pola traktora se ne bi repariralo.
 
Nismo mi za džabe nebeski narod.U kakvim uslovima živimo, radimo i privređujemo mnogi bi odavno posrnuli i nestali.Nije siromah onaj koji nema nego onaj koji mnogo hoće.
kako pripoveda jedan svestenik i kaže onaj ko je zadovoljan sa onim sto ima i raduje se životu tu onda bog dodaje na to raspoloženje a oni koji mrače i nezadovoljni su tu na takvu atmosferu neće ni on da doda.
 
Nazad
Vrh