Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Barze se pune non stop i Pancevo i Smederevo, kamioni samo voze, a cena stoji.
 
E ovo vec nije normalno svuda cene skacu samo kod nas stagnira, gle coveka sto su odrali 12,5 dinara mu ispao kukuruz,al sam se iznervirao kad sam procitao ovo, bruka sta nam rade .::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::

Racunica te ture je sledeca..predao 53t sa vlagom 17.9...odmah srezali na 47 tona...posle 5 meseci lagera uzeli mi 8t....neverovatno!!!!Od 53t isplatili mi 39t na toj turi...vidim da narod cuti a istorija pokaza da kad cuti da je dogorelo svima...nece ovo nista valjati.Ispalo da su gori od zelenasa,u MK komerc nikad vise nista necu predavati,polako i drugi pokusavaju da ih prate u kradji.Opet kazem moramo nesto menjati.I izgubio sam nije ni tih 12.5 jer je euro tada bio nizi za 2-3 dinara.Morao sam prodati a toliko sam popiz...zbog ovoga da mi nije dobro.
Dan kad Kostic bude odgovarao za sve sta se desava i sa poljoprivredom i sa stocarima,ako se ikad desi,slavicu 10 dana
 
A koji moj dajete njemu robu??? Ja ne shvatam zbog cega dajete tajkunima da zaradjuju??? Iskreno za inat bih dao 5 dinara jeftinije drugome, a tajkunu ne bih dao pa sve da mi u zlatu placa.... NA otkupu visnje u mom kraju tajkun je davao 5-10 dinara vise i nije otkupio koliko je planirao... Ja Ih ne volim, ali ne razumem zbog cega njima prodajete kukuruz??? Koji je razlog??? Zbog cega??? Ajd repu nemate kome, ali kukuruz???
 
Kad imas mnogo kukuruza nema mesta kuci za sav kukuruz,a i malo smo se pogospodili,kombajn u njivu skines ga u zrnu i odneses lopovima,i posle se cesas gde te ne svrbi.Tako nam i treba,mi im na noge nosimo,kad iskipujes oprosti se od kukuruza,mozda i ne vidis nikad pare kao sto je kod nas bio slucaj.
 
Pa nemoguce je da u celoj Vojvodini otkupljuje samo MK???? Da li ima neka farma svinja ili Gebi ili hrana produkt, ili Jabuka pancevo koja otkupljuje?? PA ako ste to dozvolili da sve otkupne stanice prezumu neki kao MK , onda mislim da smo ga svi na*****.
 
Jugi-ili ti agrokor (hr),almeks ili MK odredjuje cenu...j*bes ovo,kukuruz ide preko cena stoji,sta ce biti kad barze odu...? Zalosno da se ti trudis da proizvedes sto vise,pogodis godinu kako treba sa djubrivom,semenom,izbegnes grad,diabroticu,kradju na njivama ma trista cuda da bi na kraju cele price bilo to sve uzalud jer je taj nas kukuruz najjeftiniji u svetu...
 
Leko i ja se nadam boljoj ceni ali mi se čini da će ove godine biti "ko čeka, taj se načeka" :osmeh:
 
1203-cene-zitarica.jpg
[/IMG]
SRAMOTA ZA VIDETI!!!!
 
F.E.A.R. Rekao bi da si zaboravio da napises 15,5 +pdv? sto je 17din.

- - - - - - - - - -

Kad sam napisao troskove lagera i odbitaka na startu, Rale kaze da sam uzeo maksimalne parametre, a gle sad kod fear-a parametri za odbijanje!
Spas nam je da gradimo skladisne prostore, nema druge, ja sam u onaj objekat za adaptaciju ugradio nekih 250000din, a odmah mi vratio 600-700k
 
F.E.A.R. Rekao bi da si zaboravio da napises 15,5 +pdv? sto je 17din.

E moj Dragane da je i PDV dodat bilo bi lepo...cena je sa PDV-om...konacna cena po kojom sam dao je 15.5 din kako je i napisano...kod njih je samo par dana bila cena 16 din proslog meseca.Kostic przi corbu svima a przice je dokle mu se dozvoli,sve od ratarstva,cena djubriva pa do uvoza mesa je njegovo maslo.
Ako ostavis kod njega po ovim ulovima koje je uveo...ko da nisi ti radio vec on tu zemlju...nezamislivo koiliko on uzme kad od jednog ovoliko zacepi.Jeb...lo ga eleviranje a kukuruz davno otisao na prodaju ...elevira evre.
Opekao sam se kao nikad jer kazem da ni onu cenu od 12.5 nisam izvukao jer je tad evro bio ispod 118 din.
Potpuno si u pravu za skladisne prostore sve sto se preda dato mu je za dizel njegove jahtice.JA cu visak voziti bez obzira na km samo da nemaju ovakve stavke
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh