Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nema od toga nista.
10891906_793604317343852_4574006352615344873_n.jpg
 
Cene u okruzenju 132-136 eur/tona, isporuke mart, maj, jun...mozete Vi lepo da sanjate i da bude i 18 din/kg ali koliko ce to evra da vredi kad vec posle praznika poceo da divlja nas kurs......ove godine od velikim parama samo sanjati mozemo!!!!!!!!!!:sjasi:
 
Sto se mene tice, cim dodje ili malo predje 145 e, pozdravljam se sa lagerom, sto pre, tim bolje.......Mislim da je to realna cena (17,5-18 din sa pdv-om). Nesto je mnogo skocila cena u Madjarskoj, sto moze povuci I nasu berzu
 
Cisto sumljam da ce biti skuplji od 120 e/t sa sve pdv-om. Kad preracunate po sadasnjem kursu to vam dodje nekih 14.7 din sa pdv-om. Jako tesko preko toga pa makar ste ga prodali ili ne (kao ja) i cekate neku cenu. Nenadam se icemu u ovoj drzavi, a po najmanje vecoj ceni kukuruza. Mozda to bude neka sitna, da ne kazem dnevna previranja cene, ali znacajniji pomak sigurno nece biti ove godine do tamo recimo oktobra. Posle cemo da vidimo.
 
Zato mislite da cena nece porasti? I u svetu ga je bilo mnogo ove godine, pa opet skace, vidite druge berze, tek smo zakoracili u januar, a koje su cene.......
 
Pa sta ga cuvate ako neveruje te u vecu cenu-zaradu? prodajte ga da vas ne opterecuje toliko!
Kao i Peet verujem da moze stici do nekih 18 do zetve jecma i da tu cenu nece pojesti inflacija-Jorgovanka, valjda se najela gel kolika je :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh