Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Kad sam napisao veliki pad pitali me utkud informacija pa nabo .Evo stize polako drastican pad posle ovoga pitanje je kako ce se podici a ne koliko.
 
Savo ja samo sto ti nisam odgovorio na pitanje ali jbg opet bi bio crna ovca ili taj bez dlake na jeziku! Pa eto peformulisacu odgovor, nek plate oni koji ne znaju da racunaju ili su upali u silna gov.. i vise nema nazad!
 
Dok "Viktorija" i slicne firme vode agrarnu poiltiku Srbije a ministarstvo poljoprivrede se ne meša u svoj posao tako ce nam i biti!
 
Dokle god postoji MK, Agroglobe, Grencore i slicni u Srbiji nikad nece biti bolje. Takticki sve se radi u dugorocno planira.

Ne bi mi ni dosli u poziciju da placamo 300e/kj da nije cena kukuruza bila 200e/t. Visoka cena proizvoda je napravila problem. Sta sad sa arendama koje su na 5 godina? Od ovih cena se necemo oporaviti skoro. Sve je pocelo u julu 2013. godine, ovo je sad samo nastavak agonije. 2010, 2011 i 2012 su napravile problem i sa zakupima i sa investicijama.
 
Dokle god postoji MK, Delta , ....nikada neće biti bolje !!!!! Pa ko ih drži , to je sve dogovor ovih na vlasti. Oni diktiraju cene. Slušaj Kole ,Miško vi krešite seljake, ja ću plate, penzije.
 
Vlast je vlast, oni postoje radi sebe samih, ne mesaju se oni u cene, gledaju gde ce da izvuku kakvu korist, takva je ljudska priroda , jbg. Nas jebe slaba domaca traznja, kada bi imali svi krave, svinje, farme I sl, druga prica bi bila, a ne ovako. Mi hocemo samo da se bavimo ratarstvom, na sto vecim povrsinama, sto je lako, fini smo, ne zelimo da se priljamo u stali........
 
Gospodin vucko je zaboravio poljoprivredu nije interesantna kao ,a i nije cudo koji god politicar dodje najmanje se posveti poljotajkunima.
U sustini i necudime oni su im i finansijeri oni ih i postave da bi gladne zezali bogate punili.
Firme koje su direktori ofuljili se dovode do rasula pa onda za jeftine pare prodaja kao nije profitabilna da mi nju prodamo.
E tako i sa arapima isto prodace zemlju osta ce im stoka da radi za njih(pardon revolt)
 
Vlast je vlast, oni postoje radi sebe samih, ne mesaju se oni u cene, gledaju gde ce da izvuku kakvu korist, takva je ljudska priroda , jbg. Nas jebe slaba domaca traznja, kada bi imali svi krave, svinje, farme I sl, druga prica bi bila, a ne ovako. Mi hocemo samo da se bavimo ratarstvom, na sto vecim povrsinama, sto je lako, fini smo, ne zelimo da se priljamo u stali........

Sve si rekao tacno, ali opet i posle toga neces se upustiti u posao sa kravama svinjama itd nego ces i dalje teziti da se bavis ratarstvom na sto vecim povrsinama zar ne(kao i vecina ostalih)...?
 
Kod madjara se cena malo oporavila juce nov. dec . isporuka od 127-132 eur/t juce trgovano!

p.s. Nemojte vise kukati kao mala deca, nego planirajte kako cete preziveti sad ovakvo stanje, kad nismo kukali kad je rod bio 10t a cena 20 dinara( po HA), onda treba nauciti da se premoste i ovakve situacije, a do berbe imamo jos dva meseca .......
 
Ove cene su sramota za državu i poniženje za poljoprivrednike pošto sam trenutno u BG-u i šetajući kroz mega markete zapazim sledeće :

gumice za tegle 25gr - 56 din

čačkalice - 47 din

štapići za uši - 100 din

hleb - 40 din

a kilogram žita 18 din od koga se napravi 3 ( tri ) vekne hleba ,kukuruz neće imati cenu barem u startu ,suncokret je već počeo da oboljeva pa ako se smanji prinos i kvalitet može još i imati cenu .Sve u svemu bolje je praviti gumice za tegle i šiljiti drvca za čačkalice nego li se baviti poljoprivredom :osmeh:
 
kod nas jos samo ovaj vikend 15,50din haos a od ponedeljka manja cena ide dole super ko da se prodaju lubenice kad preprodavci prodaju idemo samo jos ovaj vikend jedna cena a od sutra druga idemo narode idemo samo nenzam gde idemo ,ja u pm i drzava i sisetemi i sve
 
25.7.2014..JPG
 
Nazad
Vrh