Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 63,2%
  • Ne

Glasovi: 71 36,8%

• Ukupno glasača
    193

paorpaor

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2009
Poruka
11.032
Ako je tacno ono sto sam cuo da je potpuno stradalo 100000 Ha pod kukuruzom od vode i da je jos oko 100000 Ha u vrlo kriticnom stanju,a na jos oko 100000 se ocekuje umanjeni rod i do 50 % onda ce cena kukuruza predsojece jesen,zime i proleca biti "pristojna".
Plus da dodam da ni susedima ne cvetaju ruze kao ni u ostatku sveta. I jos jedna stvar moze da digne cenu,a to je biogorivo oko cije proizvodnje se vac sad vodi velika debata.

IMT-550

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2008
Poruka
1.389
paorpaor je napisao(la):
Ako je tacno ono sto sam cuo da je potpuno stradalo 100000 Ha pod kukuruzom od vode i da je jos oko 100000 Ha u vrlo kriticnom stanju,a na jos oko 100000 se ocekuje umanjeni rod i do 50 % onda ce cena kukuruza predsojece jesen,zime i proleca biti "pristojna".
Plus da dodam da ni susedima ne cvetaju ruze kao ni u ostatku sveta. I jos jedna stvar moze da digne cenu,a to je biogorivo oko cije proizvodnje se vac sad vodi velika debata.
Pa to je vrlo moguce a i logicno..... :bravo: :D

sasa22

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2009
Poruka
1.174
tole zr je napisao(la):
Sve mi to lici na naucnu fantastiku
daj boze da cena potraje ali, moje neko misljenje je da nijedna velika oscilacija u bilo kom pravcu nije dobra.Sad ce opet arendasi da se utrkuju,da se tuce oko parceli,da nam i 20 din bude malo, sad ce zaharije da prica da nema jeftine hrane i kako se isplati,da nas zastiti milosavljevic....

Lazaaa

Član
Učlanjen(a)
2 Avg 2009
Poruka
420
Kod nas Javorka bar je tako zovu otkupljuje kukuruz po ceni od 16,50 + pdv... A juce je bilo 15.00 ali seljaci svi pokrunili kukuruze i sada dizu cene astronomske.. :udri:

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.397
Nije zezanje..... tržište tako funkcioniše Ponuda - potražnja diktira cenu ..... Ili to niste znali :sta:

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132
Ma, znam traze i kod mene u Crepaji, nego mi nije jasno sta ce im tako skup kukuruz i zasto su svi navalili da ga taze , a cena toliko da oscilira sada na vise, a sutra mozda na nize. Nije dobro.

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.397
Aman ljudi cena kukuruza neće da padne .! Po nekoj mojoj logici cena će da padne možda malo u oktobru , da bi se posle toga imao tendenciju porasta sve do marta 2011 g ............. I posle toga videćemo za dalje :ppozdrav:

Duki

Član
Učlanjen(a)
12 Avg 2009
Poruka
132
Kojoj logici, molim te :sta:, na jesen cena ide na dole, ako ne i pre.
Nije realno da zadrzi ovu cenu, na berzi kazu 18,00 + pdv

šandor

Zaslužan član
Učlanjen(a)
30 Avg 2008
Poruka
3.397
Kukuruza nema a treba im ko zlato ...... 100000 ha odnela voda samo u srbiji.... da ne objašnjavam dalje

Vrh