Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 200 € po toni ??

• Da

Glasovi: 122 61,6%
  • Ne

Glasovi: 76 38,4%

• Ukupno glasača
    198

mladen

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2008
Poruka
758
sta mislite dal ce nagurat na 10 dinara i za kolko .
koji je bio kurs kad ste ga prodavali

~Kiki~

Član
Učlanjen(a)
25 Nov 2008
Poruka
2.480
Kursna lista od mislim 2002. godine!

http://www.kursna-lista.com/grafikoni

mladen

Član
Učlanjen(a)
13 Feb 2008
Poruka
758
zrenjaninac kraju sala dal je moguce da se desi da ode na 12dinara, gdje si se o tom informiso

Zrenjaninac

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2008
Poruka
3.132
Ma ne palim informacija je iz kruga Novosadske berze "Produktna berza NS".Pazite,i ja bi voleo da tako bude j... ga.

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
teorija nije bez pokrića.
ali videćemo.
evo o čemu se radi. krajem februara i početkom marta počinje takozvana "borba za setvene površine".uglavnom se to odnosi na ameriku, ali deo dešavanja se prelije i kod nas. i sojarama i uljarama i mlinovima fabrikama etanola, sladarama su potrebne sirovine za narednu godinu.npr. niko neće sejati soju ako ima cenu kao kukuruz (karikiram).a pošto kod njih postoji terminsko tržište prodaje, u mogućnosti su da odmah prodaju svoj rod ako procene da im cena odgovara.
naravno sve to zavisi i od milion drugi faktora (npr. suša u argentini, procena kineske tražnje odnosno potreba itd..)
iskreno, ja u ovoj godini ne računam na više od 10 evra po metru. ako upadne više - super! al' se spremam k'o da će 100 godina biti rat! :zli:

tarana

Član
Učlanjen(a)
23 Okt 2007
Poruka
1.813
mi severnije tek posle stižemo na red. prvo ide ono što je bliže dunavu.manji su im transportni troškovi.

V

violeta67

Guest
hvala, a da li znaš koliko plaća u rimf. mi smo iz >: okoline b. topole. :cao:

Vrh