Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Vidim da piše u ovim tabelama 43 ,8 i 62 pa sam malo zaokružio .Gde ti ode na 52 .Al se zgodno ode u :off_topic:Slažem se da je cena kuk zaista visoka ,što govori u prilog i zainteresovanost za zemlju. Kod nas ljudi oru što nikad nije orano .Bare , šištru ,bašte ,gde god postoji mesto da se može zemlja prevrnuti oni prevrću.To nikad nije bilo.Izgleda da je došlo do zadnje linije odbrane...Nema više nigde posla...
 
Gledao sam cijena na drugim sajtovima a ne u ovim tabelama pa onda malo u prevodu ( mislio sam da je bušel soje iste težine kao i bušel kukuruza ali nije ) ...
Nije ni bitno.
 
mozda to neki smatraju pa kupuju iz dobre godine.
nego niko nedaje nikakva predvidjanja a izgleda da bolje cene nema dok se ne proda ukrajinski.
 
Još ga u dudovo bure.Ja posle Slave tovarim dve prikolice ,pa pošto bude.Treba KAN. +seme ,hemija,+ dva studenta i niz kućnih troškova. Ma šta da vam pričam.Život skup ,novac ne vredi ništa.Nadam se 0.53 KM. toliko je juče bio.o27 e.
 
Poslednja izmena:
Nije da je sto stariji to bolji ali nas ima koji smo mislili da ce zbog izuzetno niskog roda u 2012 cena otici daleko vise i sacekali malo sa prodajom. Za sada kako stvari stoje to nije bio pravi potez, ali kad smo cekali do sada cekacemo i do leta-jeseni, ko zna...

Ne razumem North Army, zvucalo je kao da ti smeta sto neko nije prodao jos ni kukuruz iz 2011. godine, zasto?
 
Ne razumem North Army, zvucalo je kao da ti smeta sto neko nije prodao jos ni kukuruz iz 2011. godine, zasto?
Ne smeta mi ni najmanje,nego se iscudjavam da na ovoj krizi neko moze da sacuva toliko dugo a i moji kuci imaju strah od leptira kad stoji u cardaku posle avgusta,znam da koncem leta sav okrnimo pa ostavimo u buradima za stoku kuci,matorci ne vole da cuvaju u klipu.
 
Kad bih morao kupovati ,uvek novi iz više razloga.Ove god .je malo drugačije.
Apsolutno tacno_Ova godina je specificna.Stari,koji je inace trebao biti losiji,je trenutno bolji.Mozete misliti na kakvoj su muci onda tovljaci.:osmeh: To se apsolutno odrazava na rezultate tova.::samo bes::Ostaje samo da zajednicki snosimo ovu muku il ce neko nekog da zavrne.:haha:
 
Apsolutno tacno_Ova godina je specificna.Stari,koji je inace trebao biti losiji,je trenutno bolji.Mozete misliti na kakvoj su muci onda tovljaci.:osmeh: To se apsolutno odrazava na rezultate tova.::samo bes::Ostaje samo da zajednicki snosimo ovu muku il ce neko nekog da zavrne.:haha:

Cena je na malo oko 30 din...mada se moze naci i po 27 od onih koji otkupljuju pa prodaju za 1-2 din razlike...Inace ovaj kukuruz je jako slabo kalorican...unistila kaloriju susa...bolji je onaj iz 2011...ko moze da nabavi taj neka stim hrani
 
Sta se cudite za stari kukuruz ja sam u maju 2012 krunio 13 tona kukuruza iz 2010,ima kod nas slucajeva da se ostavi stari kukuruz,nista neobicno...Inace cena 24 dinara na bazi vlage.
 
Poslednja izmena:
Da,ja kazem za rod 2010,lapsus,a ima moj komsija i stari kukuruz rod 2000 valjda,i na kraju je sve otislo u centralno,ostalo samo tuluzdje,ima covek para pa nije imao potrebu da kruni :haha:
 
Nazad
Vrh