Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Јел то то, ил треба да цитирам и цртам?
И шта ћемо сад?
Јел пада Париз?



@dejan 77,
Колега, има померања, и о томе смо управо и водили дискусију, о повезаности, о тржишту, понуди-потражњи, и остало.
 
Poslednja izmena:
polako sa zakljucima,tabela je ista 23 i 24 cene iste i nema pomeranja.Adut 25,02 ,agromilenijum 25,00, graniko 24,50 , ZZ Uljma 24 ali traljavo ide isplata.
 
Ma sad je vrijeme preloma cijene na dole zato se kao misle nece da kupe kukuruz jer su svjesni da vec polpvinom februara biti velika ponuda ljudi ce morati da prodaju da bi kupili sjeme djubrivo i jos ko je u kreditu i rata kredita itd. Ko mora da proda bolje sad ako moze ne cekati ili posle sjetve tad ce cijena da skoci preko noci zivi bili pa vidili.
kod mene trgovci koji kupuju kukuruz iz uvoza cekaju da pane cijena samo dovoze koliko im treba nista ne lageruju a i nas jedva placaju po 0,53.km (0.27.€)
 
izgleda da ponovo traze odrejene kolicine za izvoz? mada sada ce i barze sa djubrivom pa nece valjda prazne da se vracaju?
mada opet cujem neke informacije o opstrukciji izvoza od grupe , jer u interesu im je da uniste lokalne zz i firme i da oni direktno dolaze do robe jer kada su oni jedini mogu da rade sta hoce znate na koga mislim pojavili su se i u vasem kraju i nude verovatno extra uslove .
 
Poslednja izmena:
izgleda da ponovo traze odrejene kolicine za izvoz? mada sada ce i barze sa djubrivom pa nece valjda prazne da se vracaju?
mada opet cujem neke informacije o opstrukciji izvoza od grupe , jer u interesu im je da uniste lokalne zz i firme i da oni direktno dolaze do robe jer kada su oni jedini mogu da rade sta hoce znate na koga mislim pojavili su se i u vasem kraju i nude verovatno extra uslove .

monopolisti na trzistu,nije neka novost kod nas,mozda samo drugi termin koristiti,udruzeni karteli,pred setvu treba para bice velika ponuda a potraznja videcemo,kod nas se sudaraju dva velikana Granimpeks i Granexport luka dunav pancevo, konkretno u uljmi,velika je konkurencija a bice jos veca,ipak su robne rezerve veoma vazan faktor na nasem trzistu i treba ih maksimalno koristiti,cena od 29.70 i evro od 111 su bili i vise nego povoljni,mada nama neodgovara i 40din cena stalno cekamo povoljnije...
 
monopolisti na trzistu,nije neka novost kod nas,mozda samo drugi termin koristiti,udruzeni karteli,pred setvu treba para bice velika ponuda a potraznja videcemo,kod nas se sudaraju dva velikana Granimpeks i Granexport luka dunav pancevo, konkretno u uljmi,velika je konkurencija a bice jos veca,ipak su robne rezerve veoma vazan faktor na nasem trzistu i treba ih maksimalno koristiti,cena od 29.70 i evro od 111 su bili i vise nego povoljni,mada nama neodgovara i 40din cena stalno cekamo povoljnije...
A kad je i ko mogao kupiti Euro po 111,ja sam ga krajem septembra placao 116,5?! Mislim da i sad ne moze da se kupi za 111,ali to je sve bilo u oktobru kada je kurs bio oko 114-115,jedino da si cuvao dinare 3 meseca i sad ga kupio!
 
Ako smo poklali ili prodali stoku ko da plati kukuruz skuplje ? Mnogi su tvrdili da ne utiču stočari na cenu kukuruza već druge proizvodnje : etanol skrob ... Nešto ih nema ?
 
Ako smo poklali ili prodali stoku ko da plati kukuruz skuplje ? Mnogi su tvrdili da ne utiču stočari na cenu kukuruza već druge proizvodnje : etanol skrob ... Nešto ih nema ?
Nikome se ne isplati.Kako nama,tako i stranim kupcima.Jedina je razlika sto stranac ima zdrave robne rezerve u mesu,te moze da pregrmi susnu godinu bez prevelikih oscilacija.Sa nama to naravno nije slucaj.Mi te turbulencije ne mozemo podneti i zato jesmo tu gde smo.Sto se tice susne godine,koja nije samo kod nas,vec gotovo u celom svetu,cena bi trebala biti 40.S obzirom da nije,potvrdjuje se ova tvrdnja o spekulacijama sa robnim rezervama.Pri tome mislim na strane.Nase su jadne i sitne,da bi uticale bitnije na cenu.Ocigledno je da su se i nasi prevarili sa cenom, kad su izasli sa otkupom za robne rezerve.
 
Ovde se govori o nekoj povezanosti i zavisnosti domace sa inostranim berzama. To bi tako trebalo i da funkcioniše .Kako onda soja u NS. 60 a u celom svetu 40 ,pa to je za trećinu ,to nisu nijanse....Navodim primer i malo me onako intrigira.:sta:
 
Ovde se govori o nekoj povezanosti i zavisnosti domace sa inostranim berzama. To bi tako trebalo i da funkcioniše .Kako onda soja u NS. 60 a u celom svetu 40 ,pa to je za trećinu ,to nisu nijanse....Navodim primer i malo me onako intrigira.:sta:

pa u svetu se uglavnom trguje GMO sojom dok se nasa koristi svuda u svetu za hranu za bebe i ljude.
pa nisu samo granexport i granimpex tu je i milenijum i zz Uljma. svi imaju svoje adute videces.
 
Ovde se govori o nekoj povezanosti i zavisnosti domace sa inostranim berzama. To bi tako trebalo i da funkcioniše .Kako onda soja u NS. 60 a u celom svetu 40 ,pa to je za trećinu ,to nisu nijanse....Navodim primer i malo me onako intrigira.:sta:

Pa nije baš svjetska 40 rsd , nego oko 52 din.

@misika.. kažeš :" Ako smo poklali ili prodali stoku ko da plati kukuruz skuplje ? Mnogi su tvrdili da ne utiču stočari na cenu kukuruza već druge proizvodnje : etanol skrob ... Nešto ih nema ? "

Šta je nelogično , zaboravljate da je cijena kukuruza visoka a ne niska :sta:
 
Nazad
Vrh