Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Jako male kukuruza su otkupili otkupljivaci u opstinama Bac i Backa Palanka.
 
To je zato što su u tim opštinama "loši" proizvodjači kukuruza pa nisu imali šta da otkupe, a i bolje je lagerovati u klipu pa sledeće godine prodavati! :osmeh:
 
Naslov u danasnjem listu "Dnevnik":

"Kukuruz skoro vredniji od zlata"

Drzava otkupljuje 200.000 tona zutog zrna po 29,70 dinara za kilogram.
 
Za količinu ste upravu, jedan od lokalnih otkupljivača je sipao prošle godine i ispred šupa i direkt u kamion i pravili su pauzu, ove godine ima samo jednu malo veću gomilu.
 
Veceras mi se desilo to sto jos nikada u zadnjih 30 godina, a secam se kad su sa nozicem proveravali i sredinu zrna. Posle uzrokovanja iz jedne tepsije momam vrlo ljubazan , svako zrno pojedinacno je okretao prema svetlu i proveravao dali ima ostecenja od kojekakvih stetocina a ove godine bas je svaka gamad ostrio k.... na ovaj siromasni rod a medju njima i odkupljivaci i na kraju posle pola sata mi objavi radosnu vest : nemogu da primim imas 7% defekta od ugriza kojekakvih buba.Odneo na drugo mesto gde su ustanovili jus i za 27,5din placaju u utorak. Neki preko hleba traze pogacu, ali nece dugo ,od ponedeljka ide kuci u podno skladiste pa ce traziti oni jos makar i preko" 7 % defekta"
 
Ja sam zbog vlage od 0.2 preko jus-a okretao traktor. Rekao im ili pisite jus ili teram na drugo mesto (gde je jus 14.5). Nisu hteli da popuste pa nisu ni dobili 12t kukuruza. Inace APSOLUTNO svi vlagomeri u selu kradu min 0.5 pa cak do 2 posto!
 
U Crepaji su puni kukuruza, stali su sa kupovinom, na lager primaju, od prilike ne kupuju dok se ne iskristalise cena, da ne bi zeznuli kooperante, posto niko ne misli da ce cena stvarno da ide dole.
Inace, defekt i lom ni ne gledaju, samo vlagu.
 
Kristal ne jedi se,sve je to normalno.
Ja trenutno imam u šupi 4 gomile.
1.ekstra kvalitet vlaga 14%
2.vlaga preko 20
3. sa dva i po jutra Pionir K67 golo govno,smrdi,crn ,crvi gmižu ja veće go**o nisam video od kukuruza
4. zrna koja odpadnu od branja,komušaljke,elevatora.
I da 5-ta gmila u ambaru.
Sve me muka hvata kad pomislim da sve to treba uvaljati a biti zadovoljan.No ruku na srce onog sa gomile broj 1 ima najviše.
 
Merenje vlage je cudo, iz iste kofe, dva puta mereno za 2 minuta, razlika preko 2%, jutros uzeo uzorak za proveru ispala vlaga 19,2, a danas kada sam zavrsio, izmerili mi 15,7%.
 
@goran ihc
Covek koji mi je kombajnirao ima skladiste za svoje potrebe. Kako sav kukuruz skida u zrnu i sve skladisti u svojoj avliji, vlagomer je kupio pre x godina, ima da bi znao stvarnu vlagu.
 
p.s. @DusanA
Jutarnja rosa je bila jaka, stoga neminovno kukuruz navlazi POVRSINSKI. Tu je jako zanimljivo kako vlagomeri mere vlagu. Moje kolege sa elektronike verujem da bi se slozile sa mnom da povrsinska vlaga utice strahovito na krajnji ishod merenja, a u praksi za poljoproizvodjaca ta vlaga minimalno poveca masu kukuruza.
 
Veceras mi se desilo to sto jos nikada u zadnjih 30 godina, a secam se kad su sa nozicem proveravali i sredinu zrna. Posle uzrokovanja iz jedne tepsije momam vrlo ljubazan , svako zrno pojedinacno je okretao prema svetlu i proveravao dali ima ostecenja od kojekakvih stetocina a ove godine bas je svaka gamad ostrio k.... na ovaj siromasni rod a medju njima i odkupljivaci i na kraju posle pola sata mi objavi radosnu vest : nemogu da primim imas 7% defekta od ugriza kojekakvih buba.Odneo na drugo mesto gde su ustanovili jus i za 27,5din placaju u utorak. Neki preko hleba traze pogacu, ali nece dugo ,od ponedeljka ide kuci u podno skladiste pa ce traziti oni jos makar i preko" 7 % defekta"
Ja takvom otkupljivaču više nikad nebi kročio na prag, bilo je takvih otkuplivača i u mojoj okolini ali takvi ili se prilagode ili brzo završavaju karijeru otkupa:ppozdrav:
 
@talianu
Ne znam kad je bazdaren. Dovoljan dokaz je da mu se kukuruz nikad nije pokvario, a sigurno skladisti 100kj kukuruza.
Jos nesto. Kako to da kukuruzi sve do 17 vlage, po njihovom vlagomeru, se kipuju na jedno mesto? Ocigledno ga nece susiti.
 
Nazad
Vrh