Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Jedne godine si lud ti, druge godine mi, sve u svemu nikad ne znas na cemu si. Da li bi vukao kuci da imas 30-40 vagona??
 
Inače, šta mislite dokle će otkupljivači da se prave ludi?
c6b8fed1805c1d0c557ff40e58b2dca3.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Racunaj te cene bez pdv-a i dolazis na cenu koja ti sledi.
 
Mustang80 mislio sam da si krenuo malo u napred što se tiče rada i mehanizacije. Ali ti i dalje ideš beračem. Imao sam ga i ja ali je otišao pre dve godine. A zadnjih 5-6 godina ne radim beračem. Mi manji po površinama treba da teramo kući a ovi koji imaju 20-30-40-50 vagona oni treba da se udruše (a možemo i mi mali da im se pridružimo) i onda u neki zajednički silos. E onda bi bila druga situacija na tržištu sa cenom. Pa vrati malo ovu temu u nazad pa pogledaj samo koliko kolega je ostavilo kući i prodavalo na čak po 25 dinara i tako prodalo po 3-4 vagona. I sad kaži da su oni ludi.
U ostalom pročitaj malo istoriju kako je nasta RWA i sve će ti biti jasno. Ko je tu vlasnik i kako funkcionišu. Pa sada imaju sve i svašta u svom vlasništvu. A sami proizvođeči. Nikoga sa strane. I oni određuju uslove.
A možeš da pročitaš malo kako funkcionišu i zadruge u Italiji (voćari). Debele pare uzimaju i drže se. I zajedno odlučuju koliko će para da ulože u nove tehnologije ili šta im već treba, a šta pretekne dele prema svom učešću u celom sistemu. Vidim da im je baš baš loše što su se udružili.
Dakle proširi malo svoje vidike i stvarno ne mrači više. I ja sam nezadovoljan sa mnogim stvarima u ovoj lepoj Srbiji ali bih svakako hteo da pomognem da se najzad uradi nešto kako treba da mi SELJACI živimo bolje i da se naš rad debelo ceni. Volim da radim na zemlji i radiću je dokle kod budem fizički mogao. Ali ću zato i pokušati da inoviram sve u svojoj proizvodnji koliko mogu u zavisnosti od sredstava. Pozdrav za tebe i puno uspeha u daljem radi. ŽIV MI BIO.
 
Razlika u svetu i kod nas je što se kod nas ismevaju ljudi sa znanjem i vizijom od strane ološa. To je počelo 1.944-te ali su tada odmah ubijali, a sada uglavnom ismevaju i vređaju.
 
Razlika u svetu i kod nas je što se kod nas ismevaju ljudi sa znanjem i vizijom od strane ološa. To je počelo 1.944-te ali su tada odmah ubijali, a sada uglavnom ismevaju i vređaju.
Tvoja vizija i moja vizija su dve vizije, i svako ima viziju kako je najbolje za njega a jedino naš vođa ima viziju koja je najbolja za sve samo što mi toga nismo svesni i mi to nismo u stanju da dokučimo. 🤣🤣🤣🤣🤣🤣
 
cena pada

Salas 19din

mat agro 18(ni ne prima,zbog toga je takva je takva cena)

fam komerc drzi na 19.5 ali neznam da li neko nosi kod njih

prinos kod nas je ocaj tako da videcemo sta ce biti
 
Nazad
Vrh