Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,7%
  • Ne

    Glasovi: 158 46,3%

  • Ukupno glasača
    341
Ovi sto otkupljuju znaju da je prinos los. Pa zato i obaraju cenu. Da njima sto vise ostane. Resenje je u udruzivanju pa zakup nekog silosa ili ostavljanje kod kuce. Ali svi tako. Pa da vidimo sta ce onda oni da otkupe. To je godina dve da se istrpimo. Pa makar i sa ovim kreditima pa onda da mi njih ucenjujemo. DOSTA JE BILO DA ONI UZIMAJU KAJMAK NA NASOJ MUCI
Odlicna ideja s tim da je slicna kao i teza da ova vlada ne valja i da se mora davati kontra glas, a ono nakon izbora, oduvali su glatko sve ostale!
 
Ovi sto otkupljuju znaju da je prinos los. Pa zato i obaraju cenu. Da njima sto vise ostane. Resenje je u udruzivanju pa zakup nekog silosa ili ostavljanje kod kuce. Ali svi tako. Pa da vidimo sta ce onda oni da otkupe. To je godina dve da se istrpimo. Pa makar i sa ovim kreditima pa onda da mi njih ucenjujemo. DOSTA JE BILO DA ONI UZIMAJU KAJMAK NA NASOJ MUCI
Slažem se potpuno za ostavljanje kod kuće, ali krediti su čudo. Pogotovo u ovakvim godinama, prodaće ljudi robu na zeleno po ovim cenama i za narednu godinu ako bude bilo moguće a kamoli ove godine.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ovi sto otkupljuju znaju da je prinos los. Pa zato i obaraju cenu. Da njima sto vise ostane. Resenje je u udruzivanju pa zakup nekog silosa ili ostavljanje kod kuce. Ali svi tako. Pa da vidimo sta ce onda oni da otkupe. To je godina dve da se istrpimo. Pa makar i sa ovim kreditima pa onda da mi njih ucenjujemo. DOSTA JE BILO DA ONI UZIMAJU KAJMAK NA NASOJ MUCI
Pricass bajkee prijatelju.
Ti ko ono "sto babi milo too joj se i snilo"
Jedino sta mozess je DA MENJAS SEBE.
"Juce sam bio pametan pa sam hteo da menjam svet,danas sam mudar pa menjam sebe."
 
Ovi sto otkupljuju znaju da je prinos los. Pa zato i obaraju cenu. Da njima sto vise ostane. Resenje je u udruzivanju pa zakup nekog silosa ili ostavljanje kod kuce. Ali svi tako. Pa da vidimo sta ce onda oni da otkupe. To je godina dve da se istrpimo. Pa makar i sa ovim kreditima pa onda da mi njih ucenjujemo. DOSTA JE BILO DA ONI UZIMAJU KAJMAK NA NASOJ MUCI
I tko ti garantira da ce u proljece cijena ici gore?
 
Mustang80 sto su bajke? Pa ti nasravi i dalje ovako. Radi u minusu. Nemam ja sta sebe da menjam.
Fendt515c u pravu si da niko ne garantuje povecanje cene na prolece. Jeste to berzanska roba. Ali ako svako od nas bude drzao kod kuce i ne preda na silos pa sta ce onda oni da rade? Nema robe nema cime da trguju i to je kraj. E onda mogu da izadju na trziste i kazu evo otkupljujemo po toj ceni. Ko ima racunicu da je proda raj ce je i dati ostali nece.
 
Mustang80 sto su bajke? Pa ti nasravi i dalje ovako. Radi u minusu. Nemam ja sta sebe da menjam.
Fendt515c u pravu si da niko ne garantuje povecanje cene na prolece. Jeste to berzanska roba. Ali ako svako od nas bude drzao kod kuce i ne preda na silos pa sta ce onda oni da rade? Nema robe nema cime da trguju i to je kraj. E onda mogu da izadju na trziste i kazu evo otkupljujemo po toj ceni. Ko ima racunicu da je proda raj ce je i dati ostali nece.
Opett tii "ako svako od nas..."
Nemaa od toga nistaa covecee, kako nekapiras?? Pustiii snovi....
Auuuu brajkoo...,pa zbog te takve nase naivnosti i verovanja u nesto nemoguce smo tu i gde jesmo...
 
Opett tii "ako svako od nas..."
Nemaa od toga nistaa covecee, kako nekapiras?? Pustiii snovi....
Auuuu brajkoo...,pa zbog te takve nase naivnosti i verovanja u nesto nemoguce smo tu i gde jesmo...
A šta je Mirban pogrešno rekao?
Kod nas se par velikih opametilo uložili u skladišta kući i sve što mogu ostavljaju. A prodaja je i fazonu uplati ti pare pa ti donosim. Tako par godina unazad, ne žale se a cena mnogo bolja nego lager kod njih
 
A šta je Mirban pogrešno rekao?
Kod nas se par velikih opametilo uložili u skladišta kući i sve što mogu ostavljaju. A prodaja je i fazonu uplati ti pare pa ti donosim. Tako par godina unazad, ne žale se a cena mnogo bolja nego lager kod njih
I sta sadd?? Njih par ce da promene celu situacuju u zemlji??
Ocigledno da niste culi ili razumeli izreku:"jedna lasta ne cini prolece"
I one njegove reci "kad bi svako od nass...",pa kad bi baba imala onu stvar nebi bila baba nego deda.
Nemaa brajko masovnosti i sloge,takoo da te vase puste zelje okacite macku o rep.
 
Mustang80 prijatelju zbog takvih kao što si ti tu i nema sloge. Umesto da i ti zagovaraš ovde da se svi udružimo ti odma "ma to je utopija i nemoguće". U Srbiji odavno nema sloge u bilo čemu. Ali ajde da pokušamo da svako od nas bar malo doprinese da se ovo promeni. A ne odma NE MOŽE. U ostalo radite kako hoćete. Ne bih više da trošim reči.
 
@MIRBAN sad ispadoh jos i ja kriv sto nema sloge i sto samo kazem da je 2+2=4 a nee 6,evo ja pristajem odma da odem na streljanje neka me ubiju ako ce too da stvori slogu u Srpskom narodu.
Bio bi najsrecniji covek da ako mene nema da ce to biti uslov za slogu i prosperiret srpskog naroda I poljoprivrednika i seljaka.
 
Mustang80 ne treba ti na streljanje da ides. Vec nemoj na ovako losu situaciju i ne slogu da dolivas vatru. Kada su bas bas najgora vremena onda se kao ujedinimo. Mada i tada ima kukolja u zitu. Ali sto da ne pricamo pozitivno i da pokusamo da svakoga od nas ubedimo da je dobro da mi seljaci ili paori ili farmeri budemo zajedno i jedinstveni. Ne moj samo da pricamo daj Boze da komsiji crkne krava ....... nego ajde komsija da vidimo kako da izguramo ovo zajedno. Lepa rec gvozdena vrata otvara. Jel tako? Ako i komsija ima neke negativne misli o svemu ovome ajde da ga ubedimo da nije tako. Kazemo mu ok u pravu si ali ajde da menjamo ajde da nam bude bolje i jos bolje. Pa da onda svako veoma posteno radi od svog rada.
Evo i ovde je bila vec podela na profi i hobi. A ZASTOOO? Pa svi mi radimo zemlju na neki nacin. Svi nesto proizvedemo i borimo se da to sto je do nas uradimo kako treba. Svako po malo ulaze u nove stvari. I to je super. Pa svako treba da napreduje. A svaka vlast kad vidi da se mi sami izmedju sebe svadjamo onda ce oni lako s nama. Itd itd mnogo jos primera ima
 
Mustang80 ne treba ti na streljanje da ides. Vec nemoj na ovako losu situaciju i ne slogu da dolivas vatru. Kada su bas bas najgora vremena onda se kao ujedinimo. Mada i tada ima kukolja u zitu. Ali sto da ne pricamo pozitivno i da pokusamo da svakoga od nas ubedimo da je dobro da mi seljaci ili paori ili farmeri budemo zajedno i jedinstveni. Ne moj samo da pricamo daj Boze da komsiji crkne krava ....... nego ajde komsija da vidimo kako da izguramo ovo zajedno. Lepa rec gvozdena vrata otvara. Jel tako? Ako i komsija ima neke negativne misli o svemu ovome ajde da ga ubedimo da nije tako. Kazemo mu ok u pravu si ali ajde da menjamo ajde da nam bude bolje i jos bolje. Pa da onda svako veoma posteno radi od svog rada.
Evo i ovde je bila vec podela na profi i hobi. A ZASTOOO? Pa svi mi radimo zemlju na neki nacin. Svi nesto proizvedemo i borimo se da to sto je do nas uradimo kako treba. Svako po malo ulaze u nove stvari. I to je super. Pa svako treba da napreduje. A svaka vlast kad vidi da se mi sami izmedju sebe svadjamo onda ce oni lako s nama. Itd itd mnogo jos primera ima
Isto razmišljam.
 
Inače, šta mislite dokle će otkupljivači da se prave ludi?
c6b8fed1805c1d0c557ff40e58b2dca3.jpg


Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
@MIRBAN druze ja od kada radim i sejem kukuruz ja berem svojim beracem u klipu i vozim kuci..tako zadnje 30 godine...
Tako da ti ja nisam problem,problem su ti ovi sto se meni 99 posto u selu smeju sto se mucim i kidam da too sve istovarim kuci i ubacim u objekte i posle sve too izbaacim i skrunim...
Oni svi odmah teraju u silose kod otkupljivaca i kazu da sam ja ludd a oni pametni.
Tako da ti iz iskustva pricam stvari ,aa tii i dalje zivi u bajkama kako ces nekoga da nateras da iz njive vozi kuci i da ih slozis da je to dobro za dobrobit svih nas...
Dalje ne bih u polemiku.Svako dobro i puno srece u Don-kihotovskoj borbi sa vetrenjacama.
 
Nazad
Vrh