Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Mali podsetnik
Pričao sam juče sa čovekom, kaže navodno posle nove godine obaraju cenu kukuruza, proglasiće aflatoksin i ostala čuda. Kaže hoće da obore cenu na 10 pa i niže dinara......
Ja mu kažem "ma kojih bre crnih 10 dinara?". Živ bio pa videćeš, veli on.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Možda ne baš toliko ali ide se u tom pravcu, nešto od toga ima.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Јуче сам купио вагон директно са њиве по 21. Овде је имало нешто непобраног јер се није могло у њиве, и ја сам имао 45 ари. Сад се лепо просушило тако да је чишћено задњих дана. Продавано је са њиве за 20-22, како се ко договорио.

Из моравског краја ко купује што је из редовне бербе изађе око 23 да дође кући.
 
Mali podsetnikMožda ne baš toliko ali ide se u tom pravcu, nešto od toga ima.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Te price ide ovamo ili onamo je kao da gatas u kavu.....to nitko nezna na svijetu gdje ide. Ono sto mozes donekle zakljucivati je to koliko je kod velikih svjetksih proizvodjaca urodilo tipa rusija brazil amerika i donekle europa.
Situacija je takva da rusija ima gro hrane koju proizvodi naspram prije 5 i 10 godina. Brazil ima rekordne 2 zetve na istoj njivi vec 2 godine zaredom. Amerika je ko fol imala susu pa pred vrsenje ipak 2. Valjdanajveca zetva u povijesti....
A sad citam australija i argentina inaju ok urod sto nije bio uvijek slucaj. E onda jos imas matif kojeg mozes pratiti kao i cbot burzu i kad ae to sve stavi na papir dok ne podbaci negdje ozbiljno u svijetu ovo su prirodne cijene hrane koje ce ocito vaziti po meni bar jos 2 godine. Gdje ce rus amer brazilac nesto zaraditi a europa fino gasiti ratarsku proizvodnju sto se tice malih i sredbjih proizvodjaca.... Doduse i velikih ukoliko nemaju ili ne zele spaljivat vlastiti kapital u nadi da ce docekati bolje sutra koje ko zna dal ce doci poslje ove 2 3 godine.
 
Mali podsetnikMožda ne baš toliko ali ide se u tom pravcu, nešto od toga ima.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
Aflatoksin je meriva stvar u lab bez greske, na trakice sa velikom greskom ali je pokazatelj otprilike. Ne moze neko da proglasi ili ne proglasi toksin.
Cena gde ce ne zna ni Bajden ni Putin ni Xi.
Ponuda je ogromna i cena pada svaki dan.
Kolega iz Tovarnika uvek ima jace cene od nas jer nema granica, spedicija, fito uverenja. Natovaris otpremnica, faktura i gas.

Osnovni problem je kod nas mali stocni fond. Prosto mi kad imamo viskove cena mora biti dzabe jer moramo nekom da prodamo to. A prodajes tako sto si jeftiniji od nekog drugog ponudjaca. Svinje 220-230din, kukuruz 16.5 znaci svinje ubijaju zaradom ko je uspeo istrepeti 30-35din cenu kukuruza i neraspatiti.
 
Lepo školski napisano i ima smisla, samo što......:
Viđao sam kod nas aflatoksin "mere" nekom ručnom spravom na licu mesta, uperi u kukuruz i spravica ti kaže "ima aflatoksina". A otkupljivač odmah preklopi "e jbg, to ti je 8 dinara"....
A ljudi ko ljudi veruju u sve što im se servira.
Tužna, ali takva je realnost u srbiji našoj voljenoj....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Žalosno je što se i otkupljivači bahato ponašaju. Pre više od dve nedelje otac nazvao silos, kažu cena je 16,5 rsd sa PDV, on im potvrdio da prodaje što nam je kod njih na čuvanju i da ga isplate.

Otkupljivač se više ne javlja, pare nisu legle, cena potonula. Kad se sekretarica javila, rekao sam joj da nam pošalje naše stanje kod njih na mejl, kaže hoće, i opet ništa.
Ne znaš ni da li smo prodali, ni po kojoj ceni, ni koliko duguju, ništa, prave se ludi. Tj. mi mislimo da znamo, a na kraju će probati nas da naprave ludim. Samo kidanje živaca....


Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Netreba mnogo nauke dabi znali koja je razlika da ima vise stocarstva i domace potrosnje zitarica u Srbiji. U procenat mozete znati posto bi bio kukuruz da ide u domacu proizvodnju. Bio bi tacno kolko je ovde u BiH. Ovde imamo manju proizvodnju nego potrosnju pa se nesto uvozi , uglavnom iz Srbije. Kukuruz je sad ovde na veliko oko 180eura plus pdv , tako bi bilo i kod vas. Dajete jeftinije za prevoz vani, troskove i neke provizije.
 
Ja cu videti ujutro cenu kod nas, obecali u petak 17 din, al ajd, inace ovde svi poludeli dizu arendu ovi sto daju zemlju i traze plus subvencije da im das, jbt 250 e kj plus 18000 subvencije,i ne radi nista a ti zaradi od 17 din kukuruza rodilo 5000kg po kj, pa gde sve ode...
 
Netreba mnogo nauke dabi znali koja je razlika da ima vise stocarstva i domace potrosnje zitarica u Srbiji. U procenat mozete znati posto bi bio kukuruz da ide u domacu proizvodnju. Bio bi tacno kolko je ovde u BiH. Ovde imamo manju proizvodnju nego potrosnju pa se nesto uvozi , uglavnom iz Srbije. Kukuruz je sad ovde na veliko oko 180eura plus pdv , tako bi bilo i kod vas. Dajete jeftinije za prevoz vani, troskove i neke provizije.
Juče sam prošao putem po
Manjači,vidim dosta stoke i ovaca na ispaši.......trave za dž ima koliko hoćeš a vremenske prilike im idu na ruku .Ko još da kupuje žito za gotov novac dok se može ušparati.Davno su prošla vremena kad se u sred zime tražio kukuruz u klipu koliko u zrnu
 
Nazad
Vrh