Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 183 53,5%
  • Ne

    Glasovi: 159 46,5%

  • Ukupno glasača
    342
Ako znaju da će biti 13 din u oktobru, što bi patent sada ugovarao po 17 za oktobar?

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
pa jel prosle bila repica za 100din si mogao ugovorit i preko pa kasnije pala na 90din prvi dan vrsidbe pa kasnije pala na 80din i ispod

nista se tu kod nas ne zna bajo moj pa tako ni oni....ugovorice po toj ceni ono sto im je delemicno potrebno da se tako reci osiguraju pa ce posle regulisat cenu
 
Sada ugovaraju oni koji su isto tako potpisali za dalju prodaju-trgovci.
Za svoje potrebe ne bih kupio sada za oktobar, znajući da će u oktobru biti upola jeftinije....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
oni ugovaraju sebi za svoje potrebe....ako si kao sto kazes siguran da ce biti veca cena oko 20din znaci oni ce biti dobri 3din

kod nas imas 5-6 otkupljivaca

moraju se osigurati da bi imali robe za stocnu hranu jer ako neko placao vise sigurno nece predavati patentu
 
Lepo onda sačekati oktobar pa predaš onom ko plati najviše. Nek se oni kolju, kome treba nek plati za robu. Ne treba istrčavati kao ždrebe pred rudu po meni.
Ali opet ima onih( i to ne malo) kojima novac treba upravo SADA da se razduže, plate rate itd....
Meni su pre 3-4 godine nudili 16 din u žetvi i ubeđivali neki otkupljivači da je to extra cena i da neće biti skuplji kukuruz. Da bi posle u februaru otišao na 27 din....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nemam pojma, samo kažem kako je bilo.....
I sada čitam kako će kukuruz biti jeftin a tih 16-17 din je cena san snova....
Samo kažem polako, nije još ni poluvreme...

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nezgodna situacija...na kulturama koje su ovrsene (jecam,psenica i uljana repica) i na suncokretu koji stize za koji dan,ratari nisu imali profita...sve nade su polagane u kukuruz...ako i tu na bude profita,bice veselo...
 
Nazad
Vrh