Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ja sam napravio obracun preskoro mesec dana po 35din.i to na dva mesta.i zovem ih kada ce uplata,kazu ne treba nikome kukuruz,nemozeda se proda.Sta to bi?ili su se zeznuli sto su napravili obracun po 35 a sad dosta manja cena pa im se ne isplati prodati.
 
A sta ako kukuruz ne prodje analizu na aflatoksin ?
Све је решено ... 0.03 мг/кг. У име Срболаб доо... печат и потпис Никола Балабан. Сад само 2-3 недеље да легну новци и иде све у круг набавка семена, ђубрива, хемије, гориво, аренде...
 
Mom tastu stigne od Imleka analizada ima malo preko granice alfatoksin. I naravno pošto mleka sve manje ima, ništa mu ne smanje već da samo dodaje u hranu neki dodatak. Međutim on hrani gotovim Gebi koncetratom i bili iz Gebija i rekli da će ubaciti u koncentrat taj dodatak. Što znači da je od njih fasovao.
 
Trguje se ceduljama i lagerima a operativnog kukuruza nema puno sad se pojacala ponuda u zadnji par dana ali kvalitet katastrofa, 80 posto kukuruza je predano i nije bilo dovoljno da se ljudi razduze
 
Ja okacio oglas, imam kukuruz i psenicu oko 5 vagona kuci. Trazim 40 dinara za oboje, niko ziv ne pita niti zove. Tuga jad i ocaj, na ovakva ulaganja ako spuste cene na 25 din nema nas nigde, katanac.
 
potpuna ista prica kao i 2012 ce biti i ove

tamo gde je bila susa,ljudi se vec sad zaduzili za jesenju setvu a tek ce na prolece

tamo gde je rodilo otprilike 40m kj kukuruza i isto tako ili blize psenice(jer je nama u ekstremnoj susi kako neki nazivaju a susu nisu videli nikad bilo od 25-30m kj)
ljudi su imali cene od 37din kukuruza i psenice 40din
iz kog razloga ljudi opet nisu prodali kao i pre 10godina kada je cena kukuruza bila 27-28 din pa pala vise od 10din ostace za mene zauvek misterija
kupis vestak,hemiju i seme za prolece i razmsljas gde ces i sta ces do marta da se zajebavas bukvalno u zivotu
sad opet krece ono jao jao jao
kad citam ponekad bukvalno mi deluje da je nama koji se zaduzujemo jer nam rodilo u tri pm mnogo lakse u zivotu :rolleyes:
 
2012 nije bila ni blizu cena repromaterijala niti ulog u ratasrstvo kao ove tj prosle godine,kao no cena zakupa,ovu su corbu "zaprzili" kinezi,svojom prvobitnom kupovinom preko svake mere,kao i ruje,svojim osvajanjem teritorija i skidanjem roda sa ukrajinskih polja za koji nisu ulagali ,te im sada nije toliko bitna trzisna cena u prodaji istog,koliko prodaja i naplata ratnog plena,koji se se samo u psenico ceni na 6 miliona tona.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Samo da kazem ni soju nemam na lageru. Otisla po 78 - 2 meseca lagera. Kad je pustan kukuruz nisu razumeli da ide samo on sa tog i tog gazdinstva nego i soju pustili.
Sad sto ima u zrnu u prikolici i cardaku da se krcka i to je to.
 
2012 nije bila ni blizu cena repromaterijala niti ulog u ratasrstvo kao ove tj prosle godine,kao no cena zakupa,ovu su corbu "zaprzili" kinezi,svojom prvobitnom kupovinom preko svake mere,kao i ruje,svojim osvajanjem teritorija i skidanjem roda sa ukrajinskih polja za koji nisu ulagali ,te im sada nije toliko bitna trzisna cena u prodaji istog,koliko prodaja i naplata ratnog plena,koji se se samo u psenico ceni na 6 miliona tona.

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
to sto si napisao ulog je potpuna druga stvar
ni 2012 cena psenice nije bila ovolika,cak gotovo i duplo manja(mislim da se mogla prodati po 23-24 najvise a zatim bila oko 20 pa i 18din)
 
potpuna ista prica kao i 2012 ce biti i ove

tamo gde je bila susa,ljudi se vec sad zaduzili za jesenju setvu a tek ce na prolece

tamo gde je rodilo otprilike 40m kj kukuruza i isto tako ili blize psenice(jer je nama u ekstremnoj susi kako neki nazivaju a susu nisu videli nikad bilo od 25-30m kj)
ljudi su imali cene od 37din kukuruza i psenice 40din
iz kog razloga ljudi opet nisu prodali kao i pre 10godina kada je cena kukuruza bila 27-28 din pa pala vise od 10din ostace za mene zauvek misterija
kupis vestak,hemiju i seme za prolece i razmsljas gde ces i sta ces do marta da se zajebavas bukvalno u zivotu
sad opet krece ono jao jao jao
kad citam ponekad bukvalno mi deluje da je nama koji se zaduzujemo jer nam rodilo u tri pm mnogo lakse u zivotu :rolleyes:
Ko je ove godine ulozio full u kukuruz i imao manje od 3t po h njega ne vadi ni cena od 50 din.. Ljudi se nadali sad sta je tu je..
 
Nazad
Vrh