Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Mislio sam što staju sa odkupom, tako je svake godine, a što se tiče cene što pada, to sam bog sveti zna, kad smo mi pa pratili druge berze, kadija te tuži kadija ti sudi...
 
A pšenice kod mene u kraju a koliko vidim i u daljoj okolini možeš sve lagerovati u jedan omanji lični silos...
 
Preuzeto sa Sputnjika
Cene žitarica od jutros su u plusu. Cena pšenice iznosi 1.157 dolara po toni, što je rast za skoro dva odsto u odnosu na juče. Cena kukuruza iznosi 772 dolara, što predstavlja takođe rast za oko dva odsto u odnosu na juče, preneo je Blic biznis.
 
Pa pasce cena nema izvoza, onda ce krenuti otkup po 31-32 din , pa ce posle nekog vremena krenuti izvoz , samo doticni sto budu izvozili prodavace bar 10 din skuplje nego sto su platili.



Sent from my M2012K11AC using Tapatalk
 
Preuzeto sa Sputnjika
Cene žitarica od jutros su u plusu. Cena pšenice iznosi 1.157 dolara po toni, što je rast za skoro dva odsto u odnosu na juče. Cena kukuruza iznosi 772 dolara, što predstavlja takođe rast za oko dva odsto u odnosu na juče, preneo je Blic biznis.
To nije cena za tonu vec po berzanskom merenju, nisam siguran 100 busela ili 1000 ali je to neka cena za 2500kg otprilike.


Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Ја сам јуче продао 1 вагон и то на мишиће, цена 31 динар и то је то...кажем једва сам и ово продао, неће га нико...кукуруз је код складиштара, не код мене кући...иначе мислим да је прекључе товарен један камион у селу по 35,5 динара и то је то...кажу неће га нико....
 
Nazad
Vrh