Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Negde sam procitao da Rusi i Ukrajinci vec su obustavili izvoz kukuruza i psenice. A i procene zetve u Juznoj Americu su da je rod losiji. Sve to ce diktirati cenu vrlo brzo. Evo tu nam je vec i februar. Moja procena je da ce i kukuruz i psenica da ckoce vrlo brzo. Ali videcemo.
 
Raspitujem se ovi dana da prodam nešto kukuruza sa kućnog lagera ( mora se)
cena ce kreće od 26-28 din u ,,okolini"
ima ih što im ; ne treba , ne otukupljuju do daljnjeg , zaprsašili od žiška silose, j**e ih sneg , samo sa lagera ......
 
28 sa pdv om se krece cena kod nas za jus vlagu 14 % za svaki procenat vlage gore ide cena dola za 0,2 din...
I moj ostaje kuci barem do 30 din, posle ce vidimo ..
 
Komšija je uzimao prikolicu od mene pre par dana da odnese kukuruz u obližnji silos, na pitanje o ceni kaže 27-28 tako da je po mojoj proceni to otprilike 25 a možda i manje jer na tom mestu ide redovan harač na ulazu i sve po redu, nema nikada tel kel trgovine.
 
Komšija je uzimao prikolicu od mene pre par dana da odnese kukuruz u obližnji silos, na pitanje o ceni kaže 27-28 tako da je po mojoj proceni to otprilike 25 a možda i manje jer na tom mestu ide redovan harač na ulazu i sve po redu, nema nikada tel kel trgovine.
Ovde kod nas opstina kovacica je svuda 28 na jus kvalitet koliko predas toliko plate kilograma...
 
Komšija je uzimao prikolicu od mene pre par dana da odnese kukuruz u obližnji silos, na pitanje o ceni kaže 27-28 tako da je po mojoj proceni to otprilike 25 a možda i manje jer na tom mestu ide redovan harač na ulazu i sve po redu, nema nikada tel kel trgovine.
Za nepoverovati ali ja sam prodao u cetvrtak pre 6 dana 27 cena je bila isto cena, zapanjio se kada sam cuo cenu.
 
Nazad
Vrh