Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 181 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 153 45,8%

  • Ukupno glasača
    334
Znaš li ti Bojčetiću za one stare izreke kada omladinci na radnoj akciji poručuju Titu: Druže Tito samo piši, radićemo i po kiši, Ako pišeš sa Kardeljom, radićemo i nedeljom. Ako piše i Jovanka, radićemo bez prestanka. Tako je bilo u moje vreme, mada je već počelo da jenjava.
 
Mene zvalo par kupaca koji imaju radnje. Pitaju jesam li ga prodao. Rekao sam im da ga necu prodavati pre 15 februara. Nismo pricali o ceni ali se onako izmedju redova provlaci od 20 do 22. Kako vi kazete tel-kel. Cekam jos pa cu videti za dalje.
 
Mene zvalo par kupaca koji imaju radnje. Pitaju jesam li ga prodao. Rekao sam im da ga necu prodavati pre 15 februara. Nismo pricali o ceni ali se onako izmedju redova provlaci od 20 do 22. Kako vi kazete tel-kel. Cekam jos pa cu videti za dalje.
Malo je trenutno to 20 din tel kel, mislim da se moze dobiti 21.5 rsd do nekih 17-18% vlage bez problema.
 
Kod nas u prodavnicama stočne hrane na džak cena od 24 do 26.
I kod nas.
Ali niko ne kupuje.
Mrtva sezona,zima i nema zivotinja.
Kg piletine u lidlu 150 dinara.
Prasice niko i ne jede,jer nema slavlja ,svadbi,rodjendana zbog korone.
Ovo sto ide u rostilj su uglavnom crkotine iz EU.
Tako da,moze kukuruz i do 30 ali za izvoz,ali ovde je granica 26 trenutno.Preko toga kupice ga samo onaj ko ima jedno prase ili 5 koka.
S komentarom-ima sve da pokoljem...
 
Nazad
Vrh