Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 179 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 151 45,8%

  • Ukupno glasača
    330
Suska se o nekoj zabrani izvoza
Dobili info da je trebalo da bude sednica u cetvrtak u ministarstvu sa izvoznicima. Da li je bilo ili ne iz Zita Srbije je receno da do daljnjeg nece biti zabrane. Meni sve ovo licilo na patku kako bi se ljudi uplasili i poceli sa prodajom jer se barze pune a cena je u porastu.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
To se suska vec 2-3 dana, ali sta da se zabrani kad je vec sve izvezeno sto se moglo. U jednoj zadruzi za vreme vrsidbe kukuruza su preuzeli do 1200 vagona, od toga je MOZDA ostalo 200 vagona , evo i sada kamioni dolaze sutra je utovar. Bice kukuruza za nasu stoku sad malo juznije nego obicno, pa mozemo i mi sa severa da idemo ako nam slucajno zafali do naredne zetve! :ppozdrav:
 
Не нисам ироничан уопште, већ сам разговарао са једним пријатељем који је у тим водама, па ми рече да од понедељка иде забрана извоза свега и цене ће ићи доле током следеће недеље, е сад колико то можемо само да нагађамо....
 
Не нисам ироничан уопште, већ сам разговарао са једним пријатељем који је у тим водама, па ми рече да од понедељка иде забрана извоза свега и цене ће ићи доле током следеће недеље, е сад колико то можемо само да нагађамо....
Uz svo duzno postovanje mislim da je ova tvoja izjava prilicno opasna, moze izazvati paniku kod ljudi da krenu da prodaju robu ali nije potkrepljena nekom konkretnom informacijom sto se tice izvora osim "drug koji je u tim vodama" . Licno mislim da je to bas ono sto oni zele, da stvore paniku kako bi pokrenuli trgovinu. Ja sam dobio informaciju sa jedne berze i na istoj je u cetvrtak kad je sastanak najavljen cena bila u stagnaciji i blagom padu da bi se potom u petak vratila na na prethodni nivo posto je stigla info da zabrane nece biti do daljnjeg (ne kazem da je nece biti vec da sam ubedjen da je nece biti od ponedeljka) Znam da sigurno necu pohrliti da prodam svu svoju robu u ponedeljak a prenecu ovde sta se sa cenom desava na toj berzi u toku sledece nedelje.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Kojim vodama, političkim?
Meni je prosto neverovatno,da se žvalonji digne i da zabrani izvoz.

Ma jok, bavi se izvozom....

Uz svo duzno postovanje mislim da je ova tvoja izjava prilicno opasna, moze izazvati paniku kod ljudi da krenu da prodaju robu ali nije potkrepljena nekom konkretnom informacijom sto se tice izvora osim "drug koji je u tim vodama" . Licno mislim da je to bas ono sto oni zele, da stvore paniku kako bi pokrenuli trgovinu. Ja sam dobio informaciju sa jedne berze i na istoj je u cetvrtak kad je sastanak najavljen cena bila u stagnaciji i blagom padu da bi se potom u petak vratila na na prethodni nivo posto je stigla info da zabrane nece biti do daljnjeg (ne kazem da je nece biti vec da sam ubedjen da je nece biti od ponedeljka) Znam da sigurno necu pohrliti da prodam svu svoju robu u ponedeljak a prenecu ovde sta se sa cenom desava na toj berzi u toku sledece nedelje.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Ja sam samo preneo sta mi he receno iz price. Niti imam nameru da nekom kazem prodaj najebao si ili cekaj. Svako radi kako misli da je najbolje za njega. Nadam se da covek gresi u toj njegovoj izjavi...

Ja cekam cene od jesenas. Nisam grama prodao hrane i sada se neckam da li da soju resavam po 59 dinara ili da cekam jos pa kud puklo da puklo.
 
Poslednja izmena:
Ma sta vam je ljudi morali su povecati cenu da bi se trgovalo tj prodavalo sada je malo pala jer su dosta njih prodali po 22 pa i 23 dinara sada su spustili dinar i to je to...zabrana izvoza nece biti sigurno jer im je to obrt novca ...drzava se raspada...jos u novebru su rekli da ce ici do 25....verovatno cu i ja prodati nesto od nedelje jer mi treba love....ako dobijem 20din prezadovoljan
 
Nazad
Vrh