Trenutna cena kukuruza na tržištu i predviđanje njenoga kretanja

Da li verujete da će cena dostići 300 € po toni ??

  • Da

    Glasovi: 180 54,2%
  • Ne

    Glasovi: 152 45,8%

  • Ukupno glasača
    332
Ide to preko grane posle,naprave kolicinu na vreme i posle drze neku cenu pa kome hitno da proda oni ga ljuste jer im nije moranje da kupe a ovom zapelo i on se pomiri sa tom cenom. preko prave dobru razliku kad prodaju posle..sto kaze kolega to ti je monopol,kad nestasica bila zovu traze cenu postuju koju kazes a kad im me treba onda se drve oni tako ti je to u poslu..

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
Prijatelju i komsija ,berba i vrsaj kukuruza je odavno prosao,ko je morao I nije imao gde on ga je odmah prodao ..., ja sam moj kukuruz sve skladistio i cekam....,stvar je u tome sto ja sve sumljam da ce oni i u prolece i na leto da dignu cenu I da se koliko toliko izjednace ili bar pridju cenama otkupa koje su oko Beograda I u Vojvodini...,pricam iz iskustva jer zadnjih nekoliko godina I leti citamm ovde na forumu cena u otkupu svuda veca od Jagodine za 2-3-4 dinara...Evo sada 5 dinara ...
Dodje mi u mislima ili ovi prijatelji na forumu lazu(izvinite znam da ne lazu ) ili smo mi drugi kontinet i nismooo ista drzava ????
 
Prijatelju i komsija ,berba i vrsaj kukuruza je odavno prosao,ko je morao I nije imao gde on ga je odmah prodao ..., ja sam moj kukuruz sve skladistio i cekam....,stvar je u tome sto ja sve sumljam da ce oni i u prolece i na leto da dignu cenu I da se koliko toliko izjednace ili bar pridju cenama otkupa koje su oko Beograda I u Vojvodini...,pricam iz iskustva jer zadnjih nekoliko godina I leti citamm ovde na forumu cena u otkupu svuda veca od Jagodine za 2-3-4 dinara...Evo sada 5 dinara ...
Dodje mi u mislima ili ovi prijatelji na forumu lazu(izvinite znam da ne lazu ) ili smo mi drugi kontinet i nismooo ista drzava ????
Drugi kontinent smo mi druze

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Prijatelju i komsija ,berba i vrsaj kukuruza je odavno prosao,ko je morao I nije imao gde on ga je odmah prodao ..., ja sam moj kukuruz sve skladistio i cekam....,stvar je u tome sto ja sve sumljam da ce oni i u prolece i na leto da dignu cenu I da se koliko toliko izjednace ili bar pridju cenama otkupa koje su oko Beograda I u Vojvodini...,pricam iz iskustva jer zadnjih nekoliko godina I leti citamm ovde na forumu cena u otkupu svuda veca od Jagodine za 2-3-4 dinara...Evo sada 5 dinara ...
Dodje mi u mislima ili ovi prijatelji na forumu lazu(izvinite znam da ne lazu ) ili smo mi drugi kontinet i nismooo ista drzava ????
Nikakva laž,samo geografija neće kada da radi zbirni utovar što je kod nas slučaj,nego hoće sve na jednom mestu,ako imaš uslova da ti dodje kada i da natovari onda možeš da se nadaš takvoj ceni,čak i višoj.
 
Zavisi koliko staje,al recimo 25t,i to je najmanji problem hoće oni da pretovare,ali ako nemaš prilaz onda neće ni u ludilu da se zavlače.Sad ne znam kakva je kod tebe situacija,kod mene može da udjem,ali mora da izadje u rikverc,za ostalo mora da gazi livadu,a natovarena kada je 40t nešto neće da rizikuju,da bi napunio jednu-dve kade.

Meni je asfalt do kapije,dvorište nasuto ali uska ulica nema gde da okrene i čim im kažeš šta i kako neće,jedino da prave više tura pa da prihvate ovako ili zauzeti ili lupe cenu.


Jedne godine više nas skupilo i zvali kadu,zajebi.Zamalo i tuča da bude sa vozačem:LOL:
 
Kod nas su praktikovali da kamion dođe negde na neki parking ili drugu veću slobodnu površinu, traktor dovuče prikolicu tik pored kamiona, pa se ručno pretovari. Jeste dodatni trošak za pretovar ali ako nema druge solucije može i tako...
 
Kod nas su praktikovali da kamion dođe negde na neki parking ili drugu veću slobodnu površinu, traktor dovuče prikolicu tik pored kamiona, pa se ručno pretovari. Jeste dodatni trošak za pretovar ali ako nema druge solucije može i tako...
Ima kod mene velika poljana ispred dvorista ,moze tu da parkira I sprovedem kabl sa strujom od kuce i elevator I prikolice traktorske se dovezu do kade i pretovar...
Samo treba prvo da se spreme-skrune jedno 10 prikolice traktorske da se napuni kada 😂😂😉
 
Nekad kad sam radio u Mlinostepu, dovedem kuci kupce sa kamionom,pored kamiona prikolica, u prikolicu sipa krunjac.Stavimo vagu, dzakovi se mere na 49 kg(po zahtevu kupca). Isplata na blatobranu. Za nekih 3 do 3,5 sata znali smo spiciti 2 vagona.

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Štaje sa Agromilom iz Pojata, oni su vam blizu koliko oni plaćaju kukuruz.
Nemaju kade,samo cerade i vučene silose,otkup ide preko trecih lica za njih,ili opet lični prevoz da se organizuje,pa je opet cena manja nego na severu.

Radili smo mi ispred zadruge parkirana kada,pa se vuče od kuće više nas,a vozač žuri pa psuje,a ide sporo neko nije na vreme okrunio,neko čeka prikolice i tako redom.Kod nas se ne skida u zrnu,samo u klipu,pa treba dosta pripreme.

U Kragujevcu samo Oranica kupuje da je blizu,a cene su im smešne.Ja par prikolica u koš ostalo ide odmah sa njive jednom što ima apoteku,pa prebijamo na koncentrat.Meni tako najlakše,nemam gde da čuvam sav kukuruz,ovako ga se brzo repom,ostalo se progura kroz stoku,mada trenutno sam to zamrznuo pa će sledeće godine sve u džakove pa kako mu bude.
 
Ni kod nas nije kod svakog na dugme. Ja sa jednom spiralom izvlacim u prikolice pa onda sa drugom spiralom iz prikolice u kadum sve kosta ali je bolje nego iskipovati u silos gde te oderu kao zeca. Nije im zameriti oni su silose pravilo sebi a ne meni.
Koliko naplacuju cuvanje u silosu ? Ja sve kuci skladistim i posle spirala direktno u kadu ide

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Prijatelji ja toliko nemam iskustva sa Tim velikim kolicinama I kamionima I kadama,ja sam do sada mahom na sitno skrunim traktorsku prikolicu 4 tone I oteram na otkup u mlin ili nekom privatniku koji ima neku farmu itd...I tako malo po malo dok ne skrunim sve...
Zamolio bi ako moze neko malo da nam objasni nama neupucenima kako to ide sa tim vecim kolicinama i kadama ??Je l' bi ja morao da nadjem nekog trgovca otkupljivaca recimo iz Beograda ili Panceva pa da sa njim dogovorim da posalje kadu( naravno da bi ja pre toga sve skrunio I spremio ),ili bi morao da nadjem nekog privatnog prevoznika sto ima kadu I da mu platim da mi odveze kukuruz do otkupnog mesta recimo u Pancevu???
Izvinite molim vas na pitanju ,Ali ko pita Taj NE skita 😉
 
Pa ako imas za punu kadu 30 i kusur tona onda sigurno bi dosli za to

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Prijatelji ja toliko nemam iskustva sa Tim velikim kolicinama I kamionima I kadama,ja sam do sada mahom na sitno skrunim traktorsku prikolicu 4 tone I oteram na otkup u mlin ili nekom privatniku koji ima neku farmu itd...I tako malo po malo dok ne skrunim sve...
Zamolio bi ako moze neko malo da nam objasni nama neupucenima kako to ide sa tim vecim kolicinama i kadama ??Je l' bi ja morao da nadjem nekog trgovca otkupljivaca recimo iz Beograda ili Panceva pa da sa njim dogovorim da posalje kadu( naravno da bi ja pre toga sve skrunio I spremio ),ili bi morao da nadjem nekog privatnog prevoznika sto ima kadu I da mu platim da mi odveze kukuruz do otkupnog mesta recimo u Pancevu???
Izvinite molim vas na pitanju ,Ali ko pita Taj NE skita 😉
Teško će se neko prihvatiti rizika da ti van sezone vuče 30 tona na tako veliku udaljenost. 25 tona se uglavnom tovari, možeš i sam naći prevoz, a možeš i da se dogovoriš sa nekom firmom sa severa. Imaš Gama Agrar koji otkupljuje kukuruz na 40 km od Jagodine, kontaktiraj njih...
 
Nazad
Vrh